12 sierpnia 2017 06:16
Lech Spaszewski INFOAUDIO.PL Info Voice Voice tel: +48 338 512 691 www.voice.com.pl HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

AUDIOVECTOR jak w szwajcarskim zegarku

Duński AUDIOVECTOR, niczym precyzyjny szwajcarski zegarek, odmierza kolejne godziny i pokazuje zapowiadane wcześniej nowości. Nie pamiętam byśmy byli kiedykolwiek rozczarowani - zawsze dostawaliśmy to czego oczekiwaliśmy.

[img:3]

Ole Klifoth z synem Madsem

Każdy, kto zna te zestawy i śledzi ostatnie decyzje Ole i Madsa Klifothów zauważył delikatną zmianę - firma podobnie jak kilku innych producentów - postanowiła zaistnieć również wśród producentów systemów wielokanałowych. Ta pozornie prosta decyzja ma swoje źródło w analizie rynku. Systemy kinowe, ponownie zaczynają zyskiwać na popularności za sprawą wysypu płyt audio realizowanych wielokanałowo. Ważnym czynnikiem jest także ich coraz bardziej przystępna cena. Kolejny aspekt to coraz łatwiejsza integracja mediów, możliwość "oglądania" muzyki w telewizorze, łatwy dostęp do plików i generalny, bardzo burzliwy rozwój systemów audio. Kierunki w których się to dzieje są różne, nie ma jednej obowiązującej tendencji, a producenci nie do końca przewidując co odniesie sukces - trochę eksperymentują. 

Decyzja Duńczyków wydaje się słuszna, ale nie pozbawiona znamion ostrożności. Na bazie zestawów, które czerpią rozwiązania z systemów stereo, budują krok po kroku pełnoprawny system kinowy. W Monachium po raz pierwszy zobaczyliśmy to, co obecnie stanowi całość: wspierane subbasem zestawy QR1 i QR3 oraz - przystosowane do powieszenia na ścianie - kolumny efektowe. 

[img:2]

QR1, QR3 oraz stojący w środku nowy subwoofer

Oprócz tego oczywiście klasyczne zestawy stereo, które w zależności od zasobności i potrzeb można dobierać zarówno pod względem wielkości jak i jakości zastosowanych w nich podzespołów. 

 

[img:4:L] PRZECZYTAJ > NASZE TESTY ZESTAWÓW AUDIOVECTOR

 

 

[img:1]

Zestawy AUDIOVECTOR serii SR3

[img:5]

[img:6]

[img:7]

Limitowana kolumna SR 3 Arreté Raw Surface Ltd. Edition dostępna będzie za 12.000 Euro

Wisienką na torcie były odsłuchy na przemian referencyjnych R11 Arrete, Sr 6 AvA 2.0 i nowych, limitowanych do zaledwie 100 par SR 3 Arreté Raw Surface Ltd. Edition (znanych również pod nazwą SR 3 Concrete czyli beton). 

Kolumny Stereo Wielonanałowe Subwoofery
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017