1 sierpnia 2017 08:21
Lech Spaszewski INFOAUDIO.PL Info Voice Voice tel: +48 338 512 691 www.voice.com.pl HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

PRO-JECT gramofony na każdą okazję

Gramofony PRO-JECT tradycyjnie zajmowały jedno z najbardziej eksponowanych miejsc w hali głównej monachijskiej wystawy.
Duży może więcej, ale największy może chyba wszystko...

Jedno z największych stoisk wystawy przyciągało uwagę zwiedzających praktycznie każdym aspektem. Na dużej, dobrze oświetlonej przestrzeni Pro-Ject pokazał praktycznie wszystko, co obecnie produkuje. Wśród gramofonów i gramofonowych akcesoriów zaprezentowano także elektronikę. Najwyższa pora zacząć się przyzwyczajać do myśli, że Pro-Ject to już nie tylko świat analogowych czarnych płyt.

 

[img:3]Obok siebie na jednej półce: winyle, poręczny system stereo oraz nowocześnie wyglądający, ale nadal klasyczny gramofon...
tak powinno wyglądać mieszkanie każdego melomana

Jednak to, co było najbardziej eksponowane to hołd jaki firma składa Wielkiej Czwórce z Liverpool. Premiera serii gramofonów nawiązujących do The Beatles zbiegła się z 50 rocznicą nagrania jednego z najsłynniejszych albumów wszechczasów. Premiera płyty Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band miała miejsce 1 czerwca 1967 roku i właściwie można śmiało powiedzieć, że wpłynęła ona na oblicze współczesnej muzyki. Albumy nagrywane po Pepperze brzmiały inaczej.

 

[img:8] 

[img:1]

The Beatles 1964 Recordplayer - na bazie gramofonu Debut Carbon Esprit SB

Cała Beatlesowska kolekcja to 4 różne urządzenia, a każde z nich to inny, ozdobiony unikatową grafiką model gramofonu: 

  • 2XPERIENCE SB SGT PEPPER
  • ESSENTIAL III SGT. PEPPER DRUM
  • The Beatles 1964
  • ESSENTIAL III LIMITED EDITION

Żeby w winylowym świecie nie zrobiło się nudno, producenci poszukują ciągle nowych inspiracji, a to wracają wspomnieniami do złotych czasów czarnej płyty, a to odwołują się do naszej nostalgii. 

 

 

[img:7:L] ZOBACZ WSZYSTKIE MODELE > THE BEATLES vs. VOICE

[img:7:L] PRZECZYTAJ > GRAMOFON PRO-JECT GEORGE HARRISON

 

 

[img:5]Gramofon 2XPERIENCE SB SGT PEPPER Limited Edition! na bazie gramofonu serii 2Xperience z ramieniem PJ 9cc EVO

[img:2]Od modeli basic po topowe, Pro-Ject ma wszystko

 

Na stoisku Pro-Jecta dało się zauważyć coś, co nie umknie uwadze osób przywiązujących wagę do estetyki i wygody. JEX VINYL STAND to poręczny i jednocześnie bardzo prosty stojak na płyty. Jego projekt powstał w Australii.

 

 

[img:7:L] PRZECZYTAJ > CZYM JEST JEX VINYL STAND

 

 

[img:4]Australijski Jex Vinyl Stand 

Ostatnią gramofonową ciekawostką na stoisku Pro-Ject był gramofon Vienna Philharmonic Recordplayer. To model The Classic, ale specjalnie przygotowany z okazji 175 rocznicy powstania wiedeńskiej orkiestry. Limitowany, wykonany z materiałów nawiązujących do instrumentów muzycznych The Classic, zaopatrzono w drewniane chassis, które zostały polakierowane niczym skrzypce. Pozłacana, metalowa winda nawiązuje do słynnych, mosiężnych instrumentów VPO, a sam podnośnik windy imitują klapki z klarnetu. Projekt włącznika i pokrętła zmiany prędkości pochodzi z konstrukcji fletu. 175 Vienna Philharmonic Recordplayer dostępny będzie w dwóch kolorach: Dark Cello i Bright Violine.

Gramofon zostanie wyprodukowany tylko w 175 egzemplarzach. Z tyłu każdego urządzenia znajdować się będzie tabliczka z numerem seryjnym i nazwiskiem właściciela. Każdy z gramofonów budowany jest ręcznie przez około dwa miesiące. Z uwagi nie tylko na materialną wartość, będzie dostarczany w specjalnie przygotowanym, ozdobnym, drewnianych case.

 

[img:6]Piękny produkt
W mej głowie rodzi się pytanie - czy Pro-Ject przygotuje również limitowaną edycję w czerwone serduszka
dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

 

Gramofony
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017