5 czerwca 2017 18:29
Lech Spaszewski INFOAUDIO.PL Info SoundClub - dystrybucja SoundClub - dystrybucja tel: +48 22 586 3270 www.soundclub.pl HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

MURAUDIO omnipolarne hybrydy

[img:6:R]MURAUDIO jest kanadyjską marką, która zajmuje się produkcją kolumn głośnikowych. Połączenie dynamiki trzech przetworników modułu niskotonowego i przestrzeni, jaką zapewnia elektrostat jest jedynym w swoim rodzaju wrażeniem dźwiękowym.

Kanada jest dla nas bardzo odległym zakątkiem świata, ale każdy kto pamięta kolumny HANSEN, wzmacniacze TENOR lub kiedykolwiek miał przyjemność słuchać urządzeń firm BRYSTON, CLASSE czy DYNALAB wie, że jest to kraj którego drugim bogactwem zaraz po syropie klonowym jest sprzęt audio. Stoiska firmy MYRAUDIO poszukaliśmy za namową Maćka Chodorowskiego z warszawskiego SoundClub. Jako dystrybutor marek z najwyższej półki jest on podobno żywo zainteresowany prezentowanymi kolumnami... zatem być może wkrótce usłyszymy je również w Warszawie.

 

[img:5]

Powiększanie sweet spot'a jest przysłowiowym "oczkiem w głowie" części producentów kolumn. Ci najbardziej ambitni pragną, aby kontakt z muzyką był wspólną przyjemnością dla większej grupy osób i twierdzą, że słuchanie muzyki w samotności jest dobrą rozrywką wyłącznie dla osób, które nie mają przyjaciół.

Prezentowane w Monachium zestawy OMNI PX1 i OMNI PX2 to omnipolarnie hybrydy. Pracujące dookólnie elektrostatyczne wstęgi są wspierane przez trzy przetworniki dynamiczne. Głośniki niskotonowe rozmieszono co 120 stopni, wokół owalnej podstawy. Moduł basowy jest aktywny. Cała konstrukcja sprawia wrażenie bardzo smukłej i dzięki możliwości wyboru jednego z siedmiu zaproponowanych przez producenta kolorów, pomimo półtora metra wysokości, może być traktowana jako ekskluzywny element wyposażenia salonu.

[img:2]

Firma MURAUDIO szczyci się tym, że przywiązuje duże znaczenia do procesu powstawania własnych zestawów. Są one wytwarzane ręcznie, z wykorzystaniem własnych, opatentowanych technik. Wysokiej jakości, selekcjonowane części w zwrotnicach to wyłącznie komponenty klasy premium. Każdy montowany w tych zestawach przetwornik jest testowany, a jego parametry sprawdzane w warunkach laboratoryjnych.

[img:3]

Wszystko to sprawia, że kolumny MURAUDIO porównywać można do najlepszych, luksusowych samochodów. Obudowy głośników niskotonowych są odlane z aluminium. Zapewnia im to odpowiednią sztywność oraz brak rezonansów, pozostałe części obudowy oraz regulowany system podstawy są frezowane na precyzyjnych obrabiarkach CNC. Rezultatem jest elegancki projekt, arcydzieło inżynierii i kolumna, która dostarcza realizmu sceny z jakim obcować można jedynie w kontakcie z najlepszymi urządzeniami audio. Kanadyjskie ceny zestawów oscylują wokół 60-70 tysięcy dolarów. 

[img:4]

[img:1]

 

 

Stereo Kolumny
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017