15 czerwca 2017 01:09
Lech Spaszewski INFOAUDIO.PL Info SoundClub - dystrybucja SoundClub - dystrybucja tel: +48 22 586 3270 www.soundclub.pl HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

SOULUTION natura dźwięku

W świecie audio są firmy dla których stosunek jakości do ceny jest niezwykle ważnym aspektem marketingowym. Przy czym korzystają z niego w charakterystyczny dla siebie sposób. Po prostu za nieprzytomnie wielkie pieniądze oferują jakość, której kwestionować praktycznie nie można - bo jest najwyższa. 

Jeśli wysokie ceny to... Szwajcaria, jeśli Szwajcaria to precyzja i oczywiście jeśli precyzja to na przykład silniki samochodowe (Szwajcarzy nie tylko zegarki robią). Podziwiając powierzchowność wzmacniaczy, preampów i odtwarzaczy SOULUTION zaczynamy domyślać się co mają na myśli te osoby, które markę lokują wśród firm nazywanych "engineered driven". Podstawą ich sukcesu są: technologia i pomiary.

[img:1]

Powołana do życia w 2005 roku marka SOULUTION wyrobiła sobie już doskonałą opinię na rynku. Jeśli Święty Grall (ten audiofilski) miałby być prostopadłościenną bryłą z zamontowanym na froncie wyświetlaczem i ascetyczną formą, to właśnie tak powinien wyglądać.

[img:2]
 
Na monachijskiej wystawie, wśród nowości, zobaczyliśmy modele: 330 (wzmacniacz zintegrowany), 325 (przedwzmacniacz) i 311 (wzmacniacz stereofoniczny). 
Soulution pokazało także nowy stereofoniczny wzmacniacz mocy 511. Jest on w stanie dostarczyć 140W, a jego specyfikacja oraz konstrukcja powinna spodobać się audiofilom.
 

Soulution 330

[img:5:L]Firma przyzwyczaiła nas do tego, że audio może być bezkompromisowe - i to w każdym wymiarze. Nowy wzmacniacz to tak na prawdę kilka osobnych urządzeń w jednej obudowie. Podczas gdy większość wzmacniaczy zintegrowanych łączy funkcje: regulacji głośności, wyboru źródła i wzmocnienia w obrębie jednej, wielofunkcyjnej konstrukcji, to nowa 330-tka rozdziela je na oddzielne moduły.

Sekcja audio w Soulution 330 jest fizycznie oddzielona od zasilania i obwodów cyfrowych. W celu zmniejszenia do minimum interferencji, sekcje te dodatkowo starannie zaekranowano. Sekcje wzmocnienia mocy oraz dedykowanych zasilaczy posiadają układ dual-mono. Zapewnia to optymalną, przewyższającą 105 dB separację kanałów. Wpływa to bezpośrednio na "holografię" i trójwymiarowość dźwięku. Obwód wzmacniający 330 bazuje na technologii stosowanej we wzmacniaczach serii 5.

Proces wzmocnienia jest trzy-etapowy, każdy z nich obejmuje wąski zakres i charakteryzuje się nieomal liniową charakterystyką. Nowy wzmacniacz umożliwia również współpracę z systemami audio-video. 
Podobnie jak w innych urządzeniach Soulution sposób sterowania i design utrzymano w bardzo ascetycznych ryzach. Do dyspozycji producent przygotował trzy przyciski oraz gałkę regulacji głośności... jest oczywiście także pilot. O warunkach trybu pracy informuje nas czytelny wyświetlacz.
Aby stać się jego właścicielem wystarczy dysponować kwotą 15.000 Euro.

Wzmacnianie Przedwzmacniacze Końcówki mocy Wzmacniacze zintegrowane
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017