6 czerwca 2017 14:37
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

SONUS FABER subwoofery na miarę naszych oczekiwań i ambicji

Od premiery poprzedniej serii M subwooferów Sonus faber minęło równo 10 lat. Nadszedł najwyższy czas na odświeżenie oferty
i zastąpienie wielce zasłużonych modeli M świeżą krwią. Jest to tym bardziej ważne, gdy posiada się w ofercie zestawy ambitnych głośników do kina domowego. Nowymi gwiazdami kina (i nie tylko) wagi ciężkiej zostają: 
Gravis U1 i Gravis U2. 

Subwoofery sygnowane nazwą Gravis wywodzą swój początek od 1986 roku, wówczas to pokazano światu Gravis FB100. Sonus faber ponownie nawiązuje do swoich mistrzowskich włoskich korzeni, a modelom Gravis U1 i Gravis U2 nadaje cechy wyglądu pasujące wzorniczo do serii Homage i Tradition.

Wizualnie nowe suby są eleganckie w swojej prostocie: wystrój prostopadłościennej kostki wzbogacony został skórzanymi elementami. To co najbardziej rzuca się w oczy to górna powierzchnia obudowy wykończona w jednym z czterech wariantów kolorystycznych: wenge, czerwień, klasyczny orzech i oczywiście czarny lakier fortepianowy.

Pradziadek Gravis FB100 z 1986 roku, cały w skórze,
ten sub był moim marzeniem jak żaden inny po nim

[img:3:L]

[img:1]Subwoofery Sonus faber z serii Gravis U

Głośniki

W obu modelach znajdziemy 12" przetwornik o długim skoku. U podstaw sukcesu pracy wydajnych subwooferów zawsze leży odpowiednia konstrukcja głośnika - w tym przypadku kluczowa jest niezwykle sztywna i charakteryzująca się małą masą trójwarstwowa membrana (kanapka) na bazie ParaNanoCarbon - całkowicie odporna na odkształcenia. W konstrukcji cewki zastosowano podwójne uzwojenie po 4Ω i każde z nich napędzane jest osobnym wzmacniaczem - taki swoisty Bi-ampling pojedynczego głośnika. W modelu U2 są dwa przetworniki.

Wzmacniacze

Dla potrzeb serii U zaprojektowano dwa podwójne wzmacniacze w klasie D. Dla modelu U1 600W/4Ω i dla modelu U2 900W/4Ω. Zaletą takiej konfiguracji jest możliwie najlepsze operowanie mocą oraz optymalne zarządzanie wychyłem membran głośników.

Przedwzmacniacze

W obu subach znajdziemy analogowe przedwzmacniacze wolne od konwersji C/A. Każdy przedwzmacniacz posiada całkowicie rozdzielone sekcje wejściowe, to możliwość jednoczesnego podłączenia subwoofera do systemu stereo i zestawu kina domowego oraz możliwość ustawienia osobnej głośności dla każdego z przypadków. Inżynierowie Sonosa wykazali brak zaufania do systemów automatycznej kalibracji i doposażyli przedwzmacniacze w regulowany parametrycznie equalizer. Umożliwiał on będzie precyzyjne dostrojenie wzmocnienia i częstotliwości odcięcia. Klient otrzyma również dedykowany mikrofon do smartfona, oraz aplikację (analizator widma) analizującą różowy szum. Dopiero przeprowadzenie takiej wyspecjalizowanej kalibracji będzie gwarantem uzyskania optymalnego ustawienia. Do dyspozycji przewidziano także pilot zdalnego sterowania oraz cztery gotowe presety ustawień fabrycznych. 

Model Gravis U2 z uwagi na posiadanie dwóch głośników będzie posiadał bardziej zaawansowane możliwości wpływania na charakter basu, od łagodnego do twardego - prawdziwa maszyna do zabijania.

Seria subwooferów Sonus faber Gravis dostępna będzie jesienią 2017 roku.

 

[img:2]

 

To nie są zabawki dla grzecznych dziewczynek... różnica wielkości pomiędzy Dwójką, a Jedynką widoczna jak na dłoni

[img:5] 

Subwoofery Stereo Kolumny
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017