23 lipca 2017 08:12
Lech Spaszewski INFOAUDIO.PL Info EIC EIC tel: + 48 22 594 83 83 www.eic.com.pl HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

ESOTERIC trzydziestka na karku

ESOTERIC pokazał się w naprawdę ezoterycznym otoczeniu.
W sali rozświetlonej, przenikającym przez żaluzje białym światłem, prawie na środku stał monumentalny system marzeń.

Wzrok koncentrował się głównie na czterech końcówkach mocy S1 oraz pięknych, białych zestawach Bowers&Wilkins D3 serii 800. Bez wątpienia to jeden z najlepiej prezentujących się systemów na wystawie. 

Końcówki mocy sprawdziły się przy każdym z prezentowanych w pokoju rodzajów muzyki, a będące dla nich partnerem flagowe kolumny B&W serii 800 to uosobienie lekkości, które tylko pozornie nie pasuje do ich przysadzistej budowy.

[img:1]

Połączone okablowaniem firmy Audioquest końcówki mocy ESOTERIC S1 oraz zestawy głośnikowe serii 800 B&W D3

[img:2]

 

Natomiast przy samym wejściu zaprezentowano jubileuszową, unikatową, limitowaną serię urządzeń, przygotowaną z okazji 30 rocznicy powstania firmy. Ekskluzywność oferty polega na ograniczeniu liczby rocznicowych egzemplarzy do zaledwie 30 sztuk. W zasadzie to okrągła rocznica wypada dopiero w przyszłym roku ale nie przeszkodziło to by już zacząć podkręcać atmosferę i wcześniej pokazać światu urządzenia, które zapowiadają to święto.

Zaprezentowano dwa odtwarzacze: SACD K-01X i K-03X oraz wzmacniacz zintegrowany F-03A. Wszystko w pięknym czarnym kolorze, ozdobione ręcznie przygotowanymi ornamentami. Ponieważ sprzęt pochodzi z kraju kwitnącej wiśni, zdobienia wykonano według tradycyjnych, japońskich technik. Urządzenia poza przepięknie przygotowaną obudową nie różnią się niczym od seryjnie produkowanych. 

Pod maską K-01X znajdziemy 35-bitowy przetwornik z 8 konwerterami w każdym torze sygnałowym, K-03X korzysta z 34-bitowej technologii, z 4 przetwornikami w każdym kanale. Limitowany wzmacniacz to 30W czystej klasy A, w układzie dual mono.

Najwyższą jakość ma zapewnić montaż przeprowadzony w Tokio. Za każdy z 30 egzemplarzy jubileuszowego modelu trzeba będzie zapłacić kwoty, które w Japonii wyrażone są w milionach jenów: 1.48 mln jenów, 930 tys. jenów oraz 980 tys. jenów. Przeliczając to jednak na złotówki robi się już bardziej przystępnie - choć nadal dość drogo: K-01X kosztować będzie sporo ponad 5o.ooo złotych.

 

[img:3]

Tak wygląda przygotowany na 30 urodziny firmy zestaw Esoteric 30th Anniversary "LIMITED EDITION BLACK" 

[img:5]

Odtwarzacze SACD DAC Wzmacniacze zintegrowane Końcówki mocy
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017