11 sierpnia 2017 15:17
Lech Spaszewski INFOAUDIO.PL Info Voice Voice tel: +48 338 512 691 www.voice.com.pl HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

AUDIO PHYSIC niepozorna potęga

Audio Physic to firma, która na polskim rynku konsekwentnie buduje swoją pozycję. Wielu audiofilów docenia cechy brzmienia, które niełatwo znaleźć w zestawach innych producentów. Dynamika, przejrzystość i wspaniała stereofonia to podstawowe walory produkowanych w Niemczech kolumn.

[img:6:R]Od jubileuszowego modelu Cardeas 30 LJE rozpoczęła się czwarta dekada funkcjonowania firmy. Świąteczna atmosfera była odczuwalna w pokoju zajmowanym przez Audio Physic na monachijskiej wystawie. Centralne i najbardziej wyeksponowane miejsce zajęła premiera - kolumna CODEX, którą dzięki pokazanemu przekrojowi, można było obejżeć od wewnątrz. To nie jest ani prosta, ani banalna konstrukcja, a do staranności wykonania i oryginalnego podejścia do rozwiązań zagadnień akustyki Audio Physic już nas przyzwyczaił.

[img:2:L]Manfred Diestertich obok zestawu CODEX

CODEX jest to 4-drożna wentylowana i charakterystycznie odchylona do tyłu konstrukcja. Zestaw wykorzystuje trzy głośniki na przednim panelu oraz umieszczony w dolnej części obudowy woofer o średnicy 270 mm. Ta smukła i wysoka na 120 cm kolumna waży ponad 40 kg - więc do lekkich nie należy. Przednia ścianka to tweeter HHCT 39-mm trzeciej generacji, który  otoczony jest pierścieniem z gąbki. Znajduje się on pomiędzy 150 mm aluminiowo-ceramicznym głośnikiem średniotonowym, a aluminiowym nisko-średniotonowym przetwornikiem o średnicy 180 mm. On także posiada powłokę z ceramiki. Terminale to złącza WBT serii NextGen. Przygotowane warianty kolorystyczne zadowolą osoby, dla których wygląd jest równie istotny jak i bezmianie. Dostępne wersje to: walnut, ebony, cherry, glass white oraz black high gloss. Dla najbardziej wymagających, najbardziej wyszukaną wersją będą black ebony high gloss, rosewood high gloss oraz szklane wersje maranello red, white aluminium, grey brown oraz purple red.

Polski dystrybutor marki - firma Voice Audio - na przełomie maja i czerwca przygotował słynną już prezentację zremasterowanego albumu Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band w studio radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej właśnie posiłkując się kolumnami Audio Physic. Kto był ten wie jak było... dwie niewielkie kolumny i sala koncertowa pełna wyśmienitej muzyki.

 

[img:4:L] PRZECZYTAJ > The Beatles w Trójce

 

[img:3]Gramofon analogowy Pro-Ject 2Xperience SB Sgt Pepper, przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject Phono Box RS + Power Box RS Phono, kolumny głośnikowe Audio Physic Avantera III, końcówka mocy Primare A60, przedwzmacniacz liniowy Primare Pre60
oraz okablowanie Cardas Audio w polskiej, radiowej Trójce

[img:1]Dieter Kratochwil

Na stoisku dostępni byli najważniejsi obecnie w firmie: Manfred Diestertich oraz Dieter Kratochwil. Właśnie dla możliwości osobistego spotkania z takimi postaciami warto ruszyć (pip) do Monachium.

[img:5]Na stronie organizatora imprezy http://www.highendsociety.de zegar już odlicza czas
do rozpoczęcia High End 2018, w chwili gdy piszę te słowa pozostało zaledwie 271 dni

Stereo Kolumny
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017