7 czerwca 2017 05:53
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Voice Voice tel: +48 338 512 691 www.voice.com.pl HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

CABASSE wielcy ludzie robią wielkie rzeczy

[img:5:L]Z natury, a może z wyboru jestem słuchawkowcem.
I może to z tego powodu mam sentyment
do głośników posiadających koncentrycznie zbudowane przetworniki - grające jak jedna całość. Kto, jak kto ale Christophe Cabasse potrafi takie projektować.

[img:1] Na pierwszy rzut oka niepozornie, ale jakie czary w środku...

Czasem miewa się przysłowiowy fart i spotyka ludzi wielce znaczących w branży. Tym razem wpadłem na bardzo rozmownego pana Christophe’a Cabasse - wielkiego syna swojego wielkiego ojca.

Cabasse: Opowiem ci o dwóch naszych nowościach. Pierwsza dotyczy - patrząc po cenach - linii podstawowej. Nazywają się Jersey (MC170) - mimo, że używamy tej nazwy od 17 lat są to nowe trójdrożne kolumny podłogowe. Można ich z równie dobrym skutkiem używać w układach 2.0 jak i 5.1 - do kompletu mamy wersje kompaktowe (Antigua MC170) i kanał centralny (Socoa MC170). Wyposażyliśmy je w głośnik koncentryczny i trójdrożną zwrotnicę. W ogóle wszystkie nasze kolumny podłogowe są wyposażane w takie głośniki i robimy to w cenach, w jakich inni używają zwykłych przetworników (w tym miejscu na twarzy pojawił się wyraz nieskrywanej dumy).
Na drugim końcu oferty jest nasz system referencyjny (La Sphere), który był już pokazywany w listopadzie w Warszawie, ale tak naprawdę, to pierwszy raz dopiero tu pokazujemy go prasie międzynarodowej (po chwili mój respondent skorygował swoją wypowiedź), w zasadzie to wasza wystawa też już jest międzynarodowa… posiada nowy głośnik z trójwarstwową membraną i czterodrożną zwrotnicę.

Drugą rzeczą jest nasz kompletnie nowy głośnik (w tym miejscu pokazał mi dotychczas używany model oraz nowy). Wszystko jest w nim nowe, nowe magnesy, nowe membrany które produkujemy u siebie, tweeter, średniotonowy, nisko-średniotonowy. To na co chcę zwrócić uwagę to powiększenie tej części (pokazał na zewnętrzną membranę) i zmniejszenie tej części (wskazał na pierścień pomiędzy membranami). Udało nam się tak go przeprojektować, że wyraźnie zmniejszyliśmy dyfrakcję (tu ponownie wskazał na pierścień pomiędzy membranami) ponieważ uzyskaliśmy bardziej spójny kształt sfery przechodzący płynnie w pozostałą część obudowy głośnika.

[img:4]Jersey może i nie wyglądają równie spektakularnie jak
La Sphere, ale za ułamek ceny tych wielkich, można uszczknąć sporo z charakteru ich brzmienia
w rozmiarze domowym

 

   [img:3]Po lewej nowa wersja - chyba nikt nie ma wątpliwości,
że przy tej samej średnicy głośnika powierzchnia robocza membran zwiększyła się znacznie,
a pierścienie "pomiędzy" zmalały

Nie ma co więcej komentować, wszystko zostało powiedziane. 

[img:2] 

Stereo Kolumny
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017