7 czerwca 2017 21:59
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info MIP sp. z o. o MIP sp. z o. o tel: 22 424 8254 www.mip.bz HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

FIIO hi-endowa miniaturyzacja

[img:5:R]To było stoisko na którym było najmniej urządzeń na metr kwadratowy wynajętej powierzchni. W zasadzie co pół metra
leżał jeden odtwarzacz przenośny
ze słuchawkami dokanałowymi
i już*.

[img:1] Tę stronę stoiska odkryłem później... idąc przez halę od drugiej strony

Biorąc pod uwagę horrendalne stawki najmu powierzchni wystawowej zastanawiałem się jak to jest w ogóle możliwe? Przyszły mi do głowy dwa pomysły: pierwszy to, że organizatorzy w ostatniej chwili sprezentowali firmie tę powierzchnię. Jak dowiedziałem się od kogoś na miejscu High End Society zaprasza bezkosztowo co roku kilka wybranych, nowych firm na zasadzie „dzikiej karty” w sporcie. Przy okazji niech to będzie informacja dla naszych rodzimych przedsiębiorców - jeżeli jeszcze nie wystawiałeś się w Monachium, a nie stać cię na wyskoczenie z kilku tysięcy Euro za najmniejsze stoisko - zgłoś chęć potencjalnego uczestnictwa. Jeżeli reprezentujesz coś co może popchnąć rynek, istnieje spora szansa, że twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. A wracając do FiiO to bardziej prawdopodobny jest drugi scenariusz - sprzedaż przenośnych DAPów idzie im tak dobrze, że po prostu stać ich na eksponowanie czystego powietrza. Dość tych złośliwości - dokończenie na końcu tekstu. A co na stoisku?

 

FiiO F5

Dokanałowe monitory - słuchawki z odpinanymi przewodami, które mają trafić na rynek na początku lipca. Produkowane z wykorzystaniem nanotechnologii tytanowe membrany, obudowa z anodyzowanego aluminium, cewka 13.6mm średnicy, pilot kompatybilny z iOS/Android i odpinane przewody. Do dyspozycji okablowanie standardowe z wtykiem 3.5mm oraz zbalansowane z 2.5mm w standardzie MMCX, a to wszystko w skromnej cenie 80 Euro.

 

FiiO X5 3rd gen.

Drugim eksponowanym urządzeniem (w towarzystwie słuchawek F5) był dostępny już w sprzedaży i bardzo ciepło przyjęty DAP FiiO X5 trzeciej generacji. Na stoisku można było zobaczyć go w kolorze czerwonym i czarnym. Te kieszonkowe urządzenia posiadają możliwości, które kilka lat temu były uważane za elitarne i dostępne tylko za chore pieniądze w high endowych systemach marzeń i to w dodatku nie wszystkich producentów. A teraz za 450 Euro może mieć je każdy - symetryczny tor audio na dwóch chipach AK4490, podwójne wyjście słuchawkowe (3.5mm i 2.5mm), 32GB wbudowanej pamięci, rozbudowywane do 256GB, czterordzeniowy procesor, fajny i szybki interace, możliwość omijania wszystkiego co zbędne - pure music mode, dotykowy ekran 3.97” i szybkie ładowanie. Do tego znakomite wzornictwo przemysłowe nagrodzone RedDot Award 2017.

 

 

[img:2]Tak wygląda elitarnie wyposażony odtwarzacz przenośny,
a tych kilka gniazd pozwala na używanie go w charakterze źródła nawet w zaawansowanym systemie domowym,
do pełni szczęścia brakuje mu tylko funkcji telefonu

[img:3]

 

[img:4:L] FiiO X5 - Przenośny DAC trzeciej generacji

 

 

Pozwolę sobie na drobny komentarz - od pewnego czasu wyraźnie zauważalnym stał się nurt propagowania i dostarczania klientom gotowych rozwiązań zbalansowanych (słuchawki), w którym wiodącą rolę pełnią kraje azjatyckie. Szanujące się odtwarzacze przenośne DAP posiadają obecnie wyjścia zbalansowane 2.5mm w standardzie. Symetryczna architektura wewnętrzna jest tym czynnikiem, który odróżnia dobre DAPy, od nawet najlepszych smartfonów ale z torem tradycyjnym (z iPhonem włącznie).
Gdyby ktoś nie wiedział - zmiana okablowania przy zachowaniu tych samych słuchawek daje skok jakościowy porównywalny z zakupem kilkukrotnie droższego modelu. Europa i Stany nadal rezerwują temat zbalansowanych wyjść we wzmacniaczach słuchawkowych dla rozwiązań luksusowych, Azjaci oddają tę technikę ludziom za znacznie niższe pieniądze i chociażby z tego powodu warto, powiem to jeszcze raz warto, warto, warto przymierzając się do nowych słuchawek, odtwarzacza przenośnego lub jakiegokolwiek innego nowego urządzenia zwrócić uwagę czy posiada wejścia/wyjście zbalansowane. To jedna z tych funkcjonalności, którą lepiej mieć niż nie mieć. Nawet jak nie dziś, to za jakiś czas się przyda, bo albo dokupimy odpowiednie słuchawki do DAPa, albo DAPa do słuchawek. 

 

* Na targach jest jak w młynie, łatwo coś przegapić... gdy przechodziłem przez halę idąc w przeciwnym kierunku, zorientowałem się, że stoisko jest dookólne i ciągnie się wokół centralnego „słupa”, a po drugiej stronie wystawiona jest reszta oferty:

  • Odtwarzacze: X7, X5 3 gen., X3 2 gen., X1 2 gen., M3
  • Przenośne wzmacniacze słuchawkowe: A1, A3, A5
  • Przenośne DAC/wzmacniacze: Q1, K1, i1
  • Wzmacniacz słuchawkowy ze stacją dokującą: K5
  • Słuchawki dokanałowe: F1, F3, F5

… jednym słowem jednak było ich stać ;)

 

[img:6]

Przenośne odtwarzacze plików (DAP) Dokanałowe
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017