27 lipca 2017 07:50
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Cinematic ul. Piotra Ignuta 89 54-151 Wrocław HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

OPPO pomiędzy światami audio/video

[img:6:R]Dwa sztandarowe produkty po których chyba każdy kojarzy firmę OPPO to słuchawki i uniwersalne odtwarzacze referencyjne video.
Ale, ale... chyba jest tego więcej, bo przecież jeszcze są i wybitne wzmacniacze słuchawkowe, i odtwarzacze przenośne, DACki i smartfony.

[img:1] 

UDP-205

Gwiazdą stoiska i powodem do westchnień tej części społeczeństwa, która oprócz słuchania również ogląda filmy był niewątpliwie audiofilski odtwarzacz 4K/UHD Blu-ray UDP-205. Pod maską niemal wszystko czego dusza zapragnie. Między innymi dwa 32-bitowe procesory DAC ESS Technology - ES9038PRO SABRE dekodujące m.in. formaty AIFF, ALAC, APE, FLAC, WAV, DSD64/128 oraz firmowej konstrukcji laser, chłodzenie pasywne (nie ma szumiącego wentylatora), wyjścia XLR, osobne obwody dla audio, masa przyłączy, sieć przewodowa i bezprzewodowa oraz obsługa napędów USB do 16TB!!! Udoskonalono sekcję audio, sekcję wzmacniacza słuchawkowego, wzmocniono obudowę, zadbano o zminimalizowanie drgań oraz poprawiono jakość obrazu wyświetlanego z nośników Blu-ray.

Napisałem „niemal wszystko” ponieważ nie serwuje chłodzonych drinków.

 

[img:5] Na panelu przednim UDP-205 nieco wieje pustką, za to wnętrze nadrabia z nawiązką

[img:4] 

SONICA DAC

Drugą gwiazdą był Sonica DAC - przykład urządzenia kombinowanego - łączącego odtwarzacz mediów strumieniowych (media player) i DAC. Może występować również w roli preampa. Architektura symetryczna, w pełni zbalansowana od wejścia do wyjścia (XLR). Obsługuje wszelkiego rodzaju źródła plików: od serwerów DLNA, USB, AirPlay, Bluetooth po usługi strumieniujące jak Tidal czy Spotify. W sumie doliczyłem się siedmiu różnych metod wprowadzania sygnałów. Na stoisku dało się słyszeć głosy zadowolenia z powodu prezentowanej jakości muzyki. Sercem urządzenia jest ten sam DAC co w UDP-205, czyli ES9038PRO. Czy taki parametr jak dynamika na poziomie 140dB wystarczy? Dzięki asynchronicznemu transferowi i korzystaniu z własnego zegara można dowolny PC zamienić w audiofilskie źródło sygnału. Wejście USB wspiera 32-bitowe sygnały do 768kHz oraz DSD512.

 

[img:2] 

[img:3] Kliknij żeby powiększyć
Obydwa urządzenia napędzają transformatory toroidalne
Firmy produkujące zaawansowaną elektronikę lubią się pochwalić estetyką wnętrza

[img:7]Oblicza audiofilizmu przyjmują różne formy, nierzadko ekstremalne i nie wiadomo co w takiej sytuacji zrobić - patrzeć i udawać, że wszystko jest OK, czy udawać że się nie patrzy?

 

Stacjonarne Odtwarzacze plików Bluetooth We/Wy zbalansowane Streamery Odtwarzacze Blue-ray Hi-res (stacjonarne) Odtwarzacze plików video 4K/UHD DAC Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...) Wzmacniacze słuchawkowe Odtwarzacze SACD Odtwarzacze CD AirPlay
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017