4 października 2017 17:46

PIONEER: SX-N30AE oraz SX-10AE dwa nowe amplitunery stereo

Amplitunery STEREO powracają do łask producentów, a przynajmniej dzieje się tak w tandemie Pioneer & Onkyo Europe GmbH, który z dumą prezentuje dwa nowe amplitunery tego typu: SX-N30AE i SX-10AE. Oficjalne info o nowych produktach pojawiło się ok. trzy tygodnie temu, ale jak potwierdził krajowy dystrybutor - firma DSV - spodziewane są u nas już niebawem. Skoro niebawem więc i okazja by o nich kilka słów napisać.

SX-10AE to amplituner 2x100W przewidziany do pracy z urządzeniami analogowymi.

SX-N30AE to amplituner 2x110W przygotowany na wyzwania współczesnego środowiska cyfrowo-sieciowego.

[img:1]SX-10AE (kliknij żeby powiększyć)

Oba wyposażone w mocne wzmacniacze Direct Energy, które osiągają doskonałą transmisję sygnału i wysoki stosunek sygnał/szum poprzez optymalizację obwodów i odpowiednie rozmieszczenie części. Jako rezultat otrzymujemy wysokiej mocy sygnał wyjściowy (135W/kan: N30AE, 100W/kan: 10AE). Obydwa amplitunery wyposażono w bezprzewodowy Bluetooth, a SX-N30AE dodatkowo w Wi-Fi, dzięki czemu możliwe będzie współdzielenie zasobów pomiędzy urządzeniami strefowymi (multiroom) kompatybilnymi z FireConnect, oraz korzystanie z DTS Play-Fi i wbudowanego Chromecasta. W tym miejscu w notce prasowej pojawiło się tradycyjne już ostrzeżenie, że Play-Fi będzie dostępne po aktualizacji firmware’u, ale skoro w Onkyo aktualizacje zaczęły się już pojawiać kilka tygodni temu, to można założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że i w Pioneer stosowna łatka jest już w drodze.

Znacznie ciekawiej zapowiada się dalsza część Newsa informująca o współpracy z głośnikami wspierającymi Google Assistant - czyli sterowanie głosowe. Sporo na ten temat pisaliśmy przy okazji relacji z targów IFA.

 

[img:5:L]CZYTAJ> IFA 2017 sprzęt będzie gadać (cz. 1/3)

 

[img:2]SX-10AE wyposażony jest w 4x wejścia analogowe, 1 wyjście line-out oraz subwoofer-pre out

[img:4]SX-N30AE posiada 6x wejść analogowych, wejście phono (MM), 2x cyfrowe wejścia (optyczne i koaksjalne)
oraz 1 wyjście line-out i subwoofer-pre out, ponadto dwa wejścia USB (przód/tył), co pozwala na podłączenie dodatkowych źródeł.
Obydwa modele umożliwiają bezprzewodowe odtwarzanie z mobilnych urządzeń przez Bluetooth

Model SX-N30AE wyposażony jest dodatkowo w funkcje sieciowe i oferuje wsparcie dla bezprzewodowego odtwarzania muzyki z komputerów lub serwerów NAS podłączonych do domowej sieci Wi-Fi. Współpracuje również z serwisami muzycznymi: TIDAL, Spotify oraz Deezer. SX-N30AE jest także kompatybilny z AirPlay (Apple). Wspiera pliki: MP3, WMA, AAC, Hi-Res WAV/AIFF/FLAC do 192kHz/24bity, Apple Lossless oraz bezpośrednie odtwarzanie DSD 5.6/2.8MHz.

[img:3]SX-N30AE (kliknij żeby powiększyć)

SX-N30AE posiada wbudowany Chromecast, dzięki czemu można streamować utwory, radio czy podcasty z pominięciem urządzenia mobilnego - wprost do głośników. Sterować odtwarzaniem można z dowolnego miejsca w domu, za pośrednictwem aplikacji na: iOS, Android lub Windows. Inne aplikacje kompatybilne z Chromecast można znaleźć pod adresem: google.com/cast/apps.

Ponadto SX-N30AE pozwala na odtwarzanie cyfrowego radia DAB+ dzięki dołączonemu adapterowi AS-DB100. DAB+ to cyfrowa jakość dźwięku oraz wyświetlanie danych dodatkowych o utworach.

Inne funkcje:

  • Tuner FM/AM
  • Radio internetowe TuneIn (SX-N30AE)
  • Gniazda głośnikowe (zakręcane)
  • Wzmocnienie basu P.BASS (SX-10AE)
  • Automatyczne wyłączenie przy 20-minutowej bezczynności
  • Wybór wyjścia (A / B / A+B)
  • Gniazdo słuchawkowe z przodu
  • Pilot zdalnego sterowania w zestawie
AirPlay Bluetooth Hi-res (stacjonarne) Amplitunery Wi-fi/LAN Tunery DAB Kompatybilny z multiroom Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017