5 października 2017 12:10
Info Aplauz Aplauz tel: +48 22 751 42 39 www.aplauzaudio.pl

SENNHEISER: HANDMIC DIGITAL oraz FOCUSMIC DIGITAL - mikrofony dla mobilnych

[img:5:R]Zawodowi dziennikarze, blogerzy, podcasterzy często wykorzystują smartfony do tworzenia treści multimedialnych.
Firma Sennheiser dostrzegła ten trend, przenosząc doświadczenia z rynku profesjonalnych mikrofonów na rynek urządzeń mobilnych.
Podczas targów IBC zaprezentowała dwa najnowsze dynamiczne mikrofony, opracowane we współpracy z firmą Apogea - do nagrywania treści wideo z dźwiękiem profesjonalnej jakości.


Sennheiser HANDMIC Digital – mikrofon ręczny dla dziennikarzy i osób nagrywających podcasty za pomocą urządzeń mobilnych, kompatybilny z iPhone’ami i komputerami MAC oraz PC. Mikrofon wyposażono w konwerter A/D od Apogee.

Sennheiser FOCUSMIC Digital – wytrzymały mikrofon typu mini-shotgun, przeznaczony do nagrywania wideo profesjonalnej jakości z użyciem iPhone’a. Mikrofon został wyposażony w sprawdzoną kapsułę mikrofonową Sennheiser, przedwzmacniacz i konwerter A/D Apogee PureDigital oraz złącze Lightning.

[img:3] 

Sennheiser HANDMIC Digital

Jak zapewnia producent - HANDMIC Digital został zaprojektowany z myślą o bezproblemowym działaniu w każdych warunkach – jest to jedyny mobilny mikrofon ręczny ze złączem Lightning, który łączy w sobie sprawdzoną kapsułę dynamiczną Sennheiser z konwerterem A/D firmy Apogee. Obudowa mikrofonu wykonana z metalu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a antywstrząsowa kapsuła chroni przed uderzeniami i eliminuje poboczne dźwięki podczas obsługi. HANDMIC Digital jest odporny na szum wiatru, hałas, oraz zakłócenia elektromagnetyczne emitowane przez telefony komórkowe. Mikrofon doskonale niweluje odgłosy otoczenia i zapewnia wyraziste brzmienie każdej wypowiedzi nawet w głośnych warunkach.

[img:1]

HANDMIC Digital jest kompatybilny z ogólnodostępnym oprogramowaniem do produkcji nagrań i takimi aplikacjami jak FiLMiC Pro, Periscope, Final Cut Pro, Adobe Premiere lub Apogee MetaRecorder i Maestro. Aplikacje Apogee umożliwiają nagrywanie dźwięku, wygodne sterowanie mocą mikrofonu i aktywację takich funkcji jak redukcja szumów lub eliminacja przeciążenia. Jednym słowem reporterska jakość nagrań w zasięgu ręki.

HANDMIC Digital będzie doskonałym wyborem dla dziennikarzy i osób nagrywających podcasty za pomocą urządzeń mobilnych. Kompatybilny z iPhone’ami i komputerami MAC oraz PC - możliwość bezpośredniego połączenia z portami USB i Lightning.

Nicole Fresen (Product Manager w Sennheiser): Ręczny mikrofon jest najprostszym i najbardziej elastycznym narzędziem dla mobilnych reporterów. Nie musimy stosować dodatkowych mikrofonów, możemy prowadzić rozmowę z dowolną liczbą osób, a także w pełni kontrolujemy przebieg wywiadu.
HANDMIC Digital doskonale łączy te atuty z mobilnością urządzeń z iOS, przekształcając smartfon w skuteczne narzędzie do nagrywania, z dźwiękiem odpowiadającym profesjonalnym standardom. HANDMIC Digital sprawdzi się również w produkcji podcastów lub podkładaniu głosu.

W zestawie z mikrofonem HANDMIC Digital użytkownik otrzymuje dwa kable o długości 2m ze złączami Lightning i Micro USB typu A, uchwyt mikrofonowy, stabilny stojak na stół, a także pokrowiec oraz krótki przewodnik.

Nicole Fresen: Z tym mikrofonem jesteś w stanie przygotować się do wywiadu w kilka sekund, a profesjonalna jakość nagrań stanie się czymś oczywistym. HANDMIC Digital doskonale sprawdza się również w nagrywaniu wokalu i instrumentów.

 

Sennheiser FOCUSMIC Digital

Mikrofony typy shotgun są najczęściej wykorzystywane w profesjonalnych produkcjach filmowych do rejestracji ukierunkowanego dźwięku. Dzięki FOCUSMIC Digital wysoka jakość audio będzie teraz dostępna w nagraniach wideo wykonanych smartfonem. Nowy mikrofon mocuje się do telefonu za pomocą wytrzymałego metalowego uchwytu, który pozwala na współpracę z różnymi modelami iPhone’ów ze złączem Lightning. Mikrofon zapewnia obrót o 270°, włączając w to pozycję „selfie” oraz pozycję transportową. FOCUSMIC Digital będzie doskonałym wyborem dla reporterów pracujących w terenie i przeprowadzających wywiady lub komentujących wydarzenia. Znakomicie sprawdzi się też przy tworzeniu różnego rodzaju treści wideo.

[img:2]

Dela Bahlke (Product Manager w firmie Sennheiser): Jak sugeruje nazwa, FOCUSMIC Digital zapewnia wysokiej jakości kierunkowy dźwięk dla filmów nagrywanych za pomocą Phone’a.
Niezależnie od tego, czy użyjemy tego mikrofonu do nagrywania filmów prywatnych czy też w celach profesjonalnych – w kwestii dźwięku zwiększy on możliwości naszego telefonu, dość ograniczone w przypadku wbudowanego mikrofonu i przedwzmacniacza.

Sean McArthur (Dyrektor Marketingu w firmie Apogea): Podobnie jak inne produkty wspólnie opracowane przez firmy Sennheiser oraz Apogee – ClipMic digital, MKE 2 digital, MK 4 digital lub AMBEO Smart Headset – FOCUSMIC Digital jest efektem połączenia ogromnego doświadczenia dwóch liderów w technologii rejestrowania audio. Mikrofon zapewnia profesjonalną jakość dźwięku oraz łatwość obsługi i oferuje możliwości, które są standardem w branży profesjonalnej. Jesteśmy pewni, że mobilni filmowcy zaczynając od entuzjastów, a kończąc na profesjonalistach, pokochają pracę z FOCUSMIC Digital.

 

 

[img:4:L]CZYTAJ> SENNHEISER mono > stereo > ambeo (2/2)

 

 

Mikrofon efektywnie tłumi szumy boczne, pozwalając na rejestrowanie kierunkowego dźwięku nawet w głośnym otoczeniu.

Dela Bahlke: Smartfony stoją przed poważnym wyzwaniem w zakresie rejestrowania audio, ich wbudowane mikrofony oraz przedwzmacniacze mikrofonowe są zaprojektowane do prowadzenia rozmów telefonicznych, a nie do nagrywania profesjonalnego dźwięku do filmów. W związku z tym twórcy treści, którzy chcą zapewnić swoim odbiorcom wysokiej jakości materiały filmowe, muszą korzystać z zewnętrznego mikrofonu oraz dedykowanego przedwzmacniacza.

W celu dostosowania pracy mikrofonu do bliskich i odległych źródeł dźwięku, jego czułość oraz poziom wzmocnienia sygnału mogą być wygodnie regulowane za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji firmy Apogee, takich jak: Maestro oraz MetaRecorder. Te aplikacje pozwalają również na użycie różnego typu cyfrowych filtrów dźwięku, takich jak eliminowanie dudnień, ograniczenie dźwięków syczących czy też funkcję zabezpieczenia przed przeciążeniem. Dzięki temu można w jeszcze większym stopniu polepszyć jakość nagrań audio. Użytkownik może ponadto zapisać ustawienia, które można zastosować podczas nagrywania z innymi aplikacjami, nie oferującymi tak rozbudowanych opcji konfiguracji.

Obudowa FOCUSMIC Digital została wykonaną w całości z metalu. Uchwyt jest wyposażony w standardowy gwint 1/4” (20 UNC) umożliwiający zamontowanie na akcesoriach dla kamer, takich jak trójnogi lub statywy stołowe. Mikrofon na tym uchwycie może być obracany w zakresie 270°: od pozycji transportowej 0°, gdy przylega do plecków smartfona, przez pozycję filmowania / przeprowadzania wywiadów, gdy jest ustawiony w osi obiektywu kamery, aż do pozycji „selfie”. Łącznie dostępnych jest 14 pozycji z blokadą ustawienia w celu umożliwienia optymalnego skierowania mikrofonu na źródło dźwięku. FOCUSMIC Digital będzie dostarczamy wraz z owiewką z pianki. Mikrofon zasilany bezpośrednio ze smartfona i nie wymaga dodatkowych źródeł energii.

Mikrofony będą dostępne na polskim rynku w drugim kwartale 2018 roku.

 

Poniżej filmowa relacja z Targów IBC 2017

Z mikrofonem Lightning
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017