9 października 2017 21:58
Info Focal Polska FNCE S.A. Focal Polska FNCE S.A. tel: +48 22 270 29 45 www.focal-polska.pl

ATLAS CABLES: ELEMENT SUPERIOR interkonekt stereo

[img:6:R]Atlas Cables, specjalizujący się w technice kablowej wprowadził do handlu swój najnowszy interkonekt stereo – Element Superior.
Po zbadaniu korzyści, jakie niesie ze sobą technologia zgrzewania na zimno w porównaniu do lutowania, Element Superior jest pierwszym kablem w ofercie Atlas'a, który zawiera 100% kalibrowane złącza zaciskowe. Główną zaletą tej technologii jest niezmienność charakterystyki sygnału. Przewód wykonany z miedzi OCC może zostać całkowicie zakończony wtykami Integra RCA, które mają niską masę i zapewniają minimalne straty.


[img:3]
 

Zakończenie kabla jest zazwyczaj jego najsłabszym ogniwem, Atlas przeprowadził rozbudowane badania w celu znalezienia połączenia, które jest akustycznie przezroczyste i gwarantuje odpowiedni poziom konsystencji. Uzyskana technologia zgrzewania na zimno eliminuje wszelkie niepożądane efekty jeśli chodzi o wydajność kabla.

Kevin Kelly (dyrektor zarządzający Atlas Cables): Różnica w efektywności spowodowała, że nowa technologia łączenia na zimno ma wiele zalet, w stosunku do tradycyjnej techniki lutowania. Może się to wydawać drobnostką, ale gdy pracujesz w celu stworzenia najbardziej wydajnego przewodu w swoim przedziale cenowym to korzyści stają się oczywiste. Chociaż jest to przewód budżetowy, cieszymy się z otrzymanych rezultatów, a efektywność mówi sama za siebie.

Nowe wyposażenie Element Superior opracowane przez Atlas gwarantuje, że przepływ pomiędzy urządzeniami został w istotny sposób udoskonalony dzięki niskiej masie nieprzewodzących wtyków Integra RCA, eliminując tym samym wszelkie niekorzystne efekty, jakie niesie ze sobą technika tradycyjnego lutowania.


[img:1] 

Zmiany nie dotyczą tylko połączeń. Atlas zwiększył także o 20% ilość miedzi w przewodniku, która teraz znajduje się w stabilizowanym, polietylenowym dielektryku (w celu zwiększenia przepustowości). Została również zwiększona średnica kabla, w celu poprawy jego charakterystyki impedancyjnej. Element Superior wykończony jest polietylenową powłoką zewnętrzną w kolorze perłowo-srebrnym.

Atlas Cables - Element Superior

  • 0.5 m – 299 zł
  • 0.75 m – 329 zł
  • 1.00 m – 359 zł
  • 1.50 m – 419 zł
  • 2.00 m – 479 zł
  • 3.00 m – 599 zł

[img:2]

[img:4]Siedziba firmy mieści się w nowobudowanym rejonie przemysłowym na przedmieściach Kilmarnock w Szkocji

[img:5]

Akcesoria stereo Interkonekty analogowe
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017