10 października 2017 22:01
Info INFOAUDIO.PL ul. Straganiarska 80-837 Gdańsk

Nowe szaty króla - czyli wczoraj, dziś i jutro portalu

Szanowni Państwo, 
Z prawdziwą przyjemnością pragniemy zwrócić uwagę na fakt…
ta dam, ta dam (to był werbel) odświeżenia szaty graficznej portalu. Jest to wydarzenie po części estetyczne, po części strategiczne, a po części również zamyka pewien etap rozwoju. Wyrastamy z krótkich spodenek, wchodząc w wiek młodzieńczy.

Miniony czas poświęciliśmy na poszukiwania własnego stylu, na doprecyzowanie czym właściwie chcielibyśmy się zajmować, oraz jak te pomysły realizować w praktyce.


[img:1]Zmieniliśmy kolorystykę na modne szarości z czerwonymi akcentami, pojawił się podział na kategorie sprzętowe oraz dwie kompletnie nowe zakładki "Muzyka" oraz "Wydarzenia" (ich treść na razie nie pojawia się na stronie głównej) będące prawdziwą kopalnią wiedzy
o koncertach, nagraniach i wydarzeniach branżowych, zmieniła się wyszukiwarka (tu prace jeszcze trwają),
no i zmieniliśmy logo portalu na zdecydowanie nowocześniejsze

Jednym z naszych znaków rozpoznawczych stały się obszerne relacje z imprez targowych, oraz własne produkcje filmowe, które zdają się nie mieć pod względem rozmachu odpowiedników na polskim rynku. Staramy się również pisać o życiu zakulisowym branży, o fuzjach kapitałowych, o wizytach w Polsce ważnych osób, a nawet o wprowadzanych zmianach w oprogramowaniu systemowym (firmware) - każdy z tych tematów w mniejszym lub większym stopniu kształtuje oblicze sprzętu i jego funkcjonalność. Dziś podejmowane decyzje w biurach projektowych, przyniosą określone konsekwencje za rok lub dwa - warto więc poszerzać horyzonty, by świadomie dokonywać trafnych wyborów w przyszłości. A mówimy tu przecież o najważniejszych pieniądzach świata - o waszych prywatnych pieniądzach.

Staramy się, gdzie to tylko możliwe, pozyskiwać informacje u źródeł, stąd m.in. wywiady wplatane w relacje z różnych wydarzeń. Czasem jest to jedno zdanie, a czasem są to wypowiedzi tak obszerne, że zarzucamy formę dialogu, redagując je w formie streszczenia. Tak czy inaczej, są to nadal wiadomości z pierwszej ręki.


[img:2]Pod tekstami pojawiły się TAGi, które będą ułatwiały szybkie odnajdowanie materiałów na podobne tematy (prace w toku - trzeba przekopać się przez wszystkie opublikowane teksty, przeczytać je i otagować na nowo co jeszcze chwilę zajmie :)

Szukając swojego miejsca w internecie postanowiliśmy, poza szeroko pojętą tematyką sprzętową, pochylić się ze szczególną troską nad tematem Personal Audio - czyli sprzętem osobistego użytku, który stał się już na trwałe elementem codziennego życia. Na użytek własny nazywam go sprzętem PORĘCZNO-PODRĘCZNYM, ponieważ znajduje się on nie dalej niż na wyciągnięcie ręki. Mowa tu zarówno o urządzeniach przenośnych, jak i urządzeniach stacjonarnych podłączanych bezpośrednio do komputerów towarzyszących nam na biurkach - DAC’ach, wzmacniaczach słuchawkowych, słuchawkach itp. Ta gałąź rynku nieprawdopodobnie rozwinęła się w ostatnich latach, oferując urządzenia warte od kilkudziesięciu złotych, po dziesiątki tysięcy Euro.


[img:3]Strona główna walczy z nudą - po każdym wczytaniu akcentuje inne treści, pojawiły się też animacje zdjęć

Dostrzegamy również boom na sprzęt, który można określić terminem Social Audio - to m.in. wszelkiego rodzaju głośniki przenośne, umożliwiające współdzielenie muzyki w miejscu i czasie nam odpowiadającym. Czasem jest to brama w drodze do szkoły, czasem romantyczny wieczór na tarasie, a czasem spotkanie ogrodowe z przyjaciółmi, przy kieliszku dobrego wina.

Trzecią gałęzią, która w naszym odczuciu zasługuje na najwyższy stopień zainteresowania, są kwestie sieciowe i chmurowe. Staramy się trzymać rękę na pulsie wszystkiego co dotyczy Network Audio, a w tym przede wszystkim urządzeń strefowych (multiroom) i urządzeń korzystających z internetowych serwisów muzycznych.

Czwartym z filarów, na których planujemy trwale oprzeć przyszłość portalu, jest Immersive Audio - nurt związany z najwyższej jakości dźwiękiem bazującym na współczesnych gęstych formatach zapisu plików.


[img:5]Na portalu publikujemy dwojakiego rodzaju materiały wideo - filmy produkowane przez producentów sprzętu
oraz (nasza duma i chwała) filmy produkowane przez nas, o załączanych filmach informuje ikona w prawym dolnym rogu newsa

Nikomu nie odmawiamy prawa do wyboru własnej ścieżki obcowania z muzyką i nie zamierzamy z definicji zamykać się na żaden nurt sprzętowy, ale planujemy koncentrować się głównie na rozwiązaniach nowoczesnych i przyszłościowych. Dotyczyć to będzie zarówno tematyki stereofonicznej, dźwięku rozproszonego towarzyszącego nam jako tło muzyczne w życiu codziennym, jak i muzyki wielokanałowej (3D), która to w naszym odczuciu będzie kolejnym, naturalnym krokiem w rozwoju reprodukcji dźwięku.

Tu docieramy do kolejnego nurtu naszych zainteresowań - Multichannel Audio. W segmencie wielokanałowym, również sporo się dzieje, pojawiają się nowe formaty i bardzo trudne pytania. Czy warto myśleć o czymkolwiek ponad 5.1? A jeżeli warto, to o czym? Przy okazji planujemy nieco większe otwarcie na tematykę obrazu towarzyszącego koncertom i filmom na Blu-ray - bo co to za kino domowe bez obrazu?

Pojęcie „nowoczesność” niejedno ma oblicze. Często wygoda oznacza krok wstecz w kategoriach jakości. Dzieje się tak np. w przypadku masowej przesiadki użytkowników na korzystanie z serwisów strumieniujących, ale za pomocą telefonów komórkowych, czy na oglądanie filmów tylko na YouTube. Uważamy, że nie wolno się nam zamykać na te trendy, bo w końcu najważniejszy jest człowiek, jego oczekiwania i przyzwyczajenia. Obiecujemy więc pilne śledzenie tematu i informowanie co w trawie piszczy, bo w laboratoriach R&D wielu firm dzieje się coraz więcej.

Ostatnią i najważniejszą misją jaką wyznaczyliśmy sobie jako cel długofalowy jest przede wszystkim pozostanie portalem informacyjnym

[img:6]Postanowiliśmy rozwiązać (raz na długo) kwestię tła, zwolennicy jasnych i ciemnych są równie podzieleni jak nasza scena polityczna - teraz każdy może wybrać co woli klikając w szary (czerwony) przycisk On / Off
Nie spamujemy - publikujemy 
bannery dotyczą branży (jeśli masz włączoną blokadę to dezaktywuj ją)

Oczywiście nie da się wszystkiego zrobić na raz, co nie znaczy, że nie należy próbować. Trzeba podnosić poprzeczkę z miesiąca na miesiąc. Tylko to gwarantuje progres. Patrząc po rosnących statystykach oglądalności portalu jedziemy po właściwych torach.


[img:4]Portal InfoAudio.pl jest fragmentem znacznie większego bytu sieciowego jakim jest Grupa InfoMusic.pl. Grupa w ramach wyspecjalizowanych tematycznie portali zajmuje się wieloma aspektami szeroko rozumianego rynku muzycznego, poczynając
od instrumentów, przez sprzęt estradowy, a na nagraniach i koncertach kończąc. Stosowne linki na dole strony


Serdecznie pozdrawiam w imieniu grupy InfoMusic.pl

Waldemar Nowak
(w niektórych kręgach znany jako Pegaz)
Redaktor naczelny InfoAudio.pl

 

 

Zachęcamy (bodaj z ciekawości) do odwiedzania pozostałych portali tematycznych:
InfoMuza.pl - bezpośredni dostęp również przez zakładkę "Muzyka"
InfoMusic.pl - najstarszy z naszych portali adresowany do profesjonalnej branży muzycznej
     Instrumenty klawiszowe
     Strefa DJ
     Perkusja
     Studio
     Nagłośnienie
     Oświetlenie
     Systemy AV
InfoGitara.pl

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017