15 listopada 2017 12:26
Info Konsbud HI-FI Konsbud HI-FI tel: +48 22 750 23 22 www.konsbud-hifi.pl

JAMO: STUDIO 8 następca legendy

Gdy wczytujemy się z wypiekami na twarzy w listę premier super drogich, najhajendowszych z hajendowych sprzętów, które zostaną zaprezentowane po raz pierwszy na Audio Video Show, to niechcący można przegapić premierę gwiazdy z krwi i kości.
Nie, nie mówimy tu o kolejnej parze kolumn za kilkaset tysięcy - mówimy o kolumnach, które w Europie sprzedały się w setkach tysięcy, a w samej tylko Polsce w kilku tysiącach zestawów.


[img:1]Oto przykład jak drobny detal potrafi ożywić wygląd

Od kiedy kolumny Jamo z serii Studio są na rynku? Od jedenastu lat i przez ten cały czas się sprzedają. Niewiele firm może się pochwalić choćby zbliżonym sukcesem. Jamo zaczynało jako produkt Duński, obecnie (od 2005) należy do amerykańskiej grupy kapitałowej Klipsh Group.


[img:2]Dwa rozmiary centralnych

Nie jest sztuką wyprodukować drogą kolumnę, nie jest również sztuką wyprodukować tanią, prawdziwą sztuką jest wyprodukować w cenie taniej grającą jak droga. W tym przesłaniu tkwi cała tajemnica sukcesu.


[img:3]Najbardziej rozbudowana konfiguracja - kto zgadnie ile kosztuje?

Firma Konsbud Hi-Fi zaprasza do Loży Kryształowej na Stadionie Narodowym na premierowy pokaz całej nowej serii kolumn Jamo Studio 8.


[img:4]Dostępna pełna gama modeli - do każdej wielkości pomieszczenia

Pierwsze co rzuca się w oczy, to bardzo atrakcyjny design. Okazuje się, że kolumna nie musi wyglądać jak skrzyżowanie ważki z czołgiem, by przykuwać wzrok - wystarczy odrobina smaku poparta ciężką pracą projektantów przemysłowych by powstał prawdziwy hi-tech. Lifestylowy minimalizm o skandynawskich korzeniach.

[img:7]Najmniejsze

Na serię Studio 8 składają się:

  • trzy pasywne podłogówki (S 809 / S 807 / S 805)
  • dwa monitory (S 803 / S 801)
  • dwa głośniki centralne (S 83 CEN / S 81 CEN)
  • dwa subwoofery (S 810 SUB / S 808 SUB)
  • głośnik efektowy (nadstawka) Dolby Atmos (S 8 ATM)


[img:8]Zmiana koloru obudowy to jedno, a dobór schematu detali to drugie - patrz ramka głośnika niskotonowego

Uwagę warto zwrócić na co najmniej dwa innowacyjne szczegóły designerskie - na podłogówkach (S 809, S 807) i monitorze (S 803) widać metalowe elementy w narożnikach - są to opatentowane gniazda-terminale pełniące funkcję przewodników zasilających w sygnał nadstawki do Dolby Atmos (S 8 ATM). Dzięki temu prostemu pomysłowi żadne kable nie wiszą z tyłu - terminale główne (zwykły i atmosowy) znajdują się teraz przy podłodze.


[img:5]Nóżki nadstawki w postaci przewodów zasilających - genialne

Drugi drobiazg to maskownica na magnesach. W przypadku używania nadstawki atmosowej, możemy maskownicę przesunąć w górę, by za pomocą jednej ciągłej powierzchni połączyć obie obudowy we wspólną wizualnie całość.

[img:6]Przesunięcie maskownicy o te kilka centymetrów w górę robi różnicę

Płaskie subwoofery 10” i 8” (S 810 SUB, S 808 SUB) zaprojektowano w taki sposób by można je było stawiać przy samych ścianach pionowo lub poziomo, a nawet wsuwać pod meble. Zasługa w tym montowanego od dołu wzmacniacza z wtyczką kątową.


[img:9]Najmniejsze podłogówki

Wszystkie modele będą dostępne od grudnia w trzech wykończeniach kolorystycznych z akcentami drewnianymi wokół tweeterów, na podstawach i nóżkach. Magnetyczne grille do modeli białych będą szare, a do modeli czarnych i orzechowych w kolorze grafitowym.


[img:10]Kombinacja biało-szara pasuje i do starego i do nowoczesnego wnętrza

Na koniec najmilsza wiadomość dla klientów:

  • ceny podłogówek zaczynają się od 1.299 zł/para 
  • kino 5.0 od 1.749 zł/zestaw
  • a subwoofery od 799 zł/szt

O pozostałe ceny zapytajcie na stoisku - na pewno chętnie podadzą. 


[img:11]Jeszcze raz wersja "max" widziana z góry

Kolumny Stereo Wielonanałowe Subwoofery 3D: Dolby Atmos/DTS:X/Ambeo
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017