20 grudnia 2017 18:37
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

MARANTZ: ND8006 cyfrowy kombajn do wszystkiego

Zmieniają się ludzie, zmieniają ich potrzeby, zmienia się więc i sprzęt je zaspokajający. Koncepcja wysokiej jakości, łatwych w obsłudze i generalnie nie zawracających głowy użytkownikowi urządzeń, za sprawą takich konstrukcji jak ND8006 staje się ciałem. Strumieniujący na co dzień muzykę w drodze do szkoły / pracy są już nieźle zaspokojeni przez producentów. Najwyższa pora zadbać o sprzęt stacjonarny, który dotrzyma im kroku. Jakość na jaką godzimy się jadąc autobusem, to zdecydowanie za mało gdy mówimy o rozwiązaniach domowych.

Dotarła do nas informacja, o być może ostatniej wielkiej premierze tego roku - Marantz, przenosi technologię cyfrowego dźwięku na wyższy poziom dzięki pierwszemu w historii firmy, kompleksowemu odtwarzaczowi muzyki cyfrowej.


[img:4]

Model ND8006 został zaprojektowany jako wszechstronny sprzęt grający, łączący możliwości: strumieniowania muzyki z sieci domowej i z internetu, posiada tryb DAC dla fanów PC audio oraz funkcjonalność HEOS multiroom i odtwarzacz płyt CD.
Zbudowany w fabryce Shirakawa w Japonii, stworzony został w oparciu o doświadczenie zespołu Marantz'a w dziedzinie inżynierii cyfrowego dźwięku wysokiej jakości.

O tym, że Marantz zna się na przetwarzaniu cyfrowych sygnałów, pięknie opowiada Ken Ishiwata w poniższym filmie.

 

[img:1:L]OGLĄDAJ > Ken Ishiwata na Audio Video Show 2017

 

W komunikacie prasowym czytamy: Odtwarzacz ND8006 został tak zaprojektowany, aby spełnić wszystkie wymagania współczesnego miłośnika muzyki cyfrowej, łącząc w sobie możliwości zwykle wymagające dwóch lub trzech oddzielnych komponentów audio. Opierając się na sukcesie modeli NA8005 oraz SA8005, ale z wykorzystaniem nowo zaprojektowanych funkcji i strojenia, model ND8006 łączy w sobie odtwarzacz CD z wszechstronną obsługą źródeł cyfrowych - oferując odtwarzanie muzyki z sieci domowej, pamięci USB, oraz wielu źródeł internetowych, takich jak serwisy streamingowe i radio internetowe, funkcjonalnością HEOS multiroom jak również trybem DAC, umożliwiającym bezpośrednie podłączanie komputerów i innych urządzeń.

[img:3]Odtwarzacz jest również przygotowany do obsługi przyszłych rozwiązań, obsługując wszystkie formaty DSD do 11.2 MHz
oraz PCM 384 kHz/32-bit, ponadto zapewnia obsługę zarówno Apple AirPlay, jak i Bluetooth,
umożliwiając odtwarzanie muzyki z urządzeń przenośnych

Odtwarzacz może być używany z konwencjonalnym wzmacniaczem za pośrednictwem dedykowanego wyjścia typu fixed, lub podłączony bezpośrednio do wzmacniacza mocy i kolumn, albo aktywnych głośników dzięki wyjściu cyfrowemu przedwzmacniacza typu variable. Udostępnia również muzykę w całym domu - wystarczy podłączyć głośniki HEOS, aby stworzyć system multiroom, wraz z prostą kontrolą poprzez aplikację dla urządzeń mobilnych.

Zbudowany w oparciu o opatentowany systemu Marantz Musical Digital Filtering oraz audiofilskiej klasy modułu DAC ESS9016 Sabre (z dwoma zegarami). Obwód izolacji szumów zastosowany na wejściu USB typu B ‘‘computer audio’’ oraz na cyfrowych wejściach audio - dwóch optycznych i jednym koncentrycznym - blokuje zakłócenia przychodzące z podłączonych komponentów. Podczas gdy układy analogowe wykorzystują starannie dobrane komponenty oraz słynne Marantz Hyper-Dynamic Amplifier Modules (moduły HDAM). Natomiast ekranowany transformator toroidalny minimalizuje zakłócenia wewnętrzne.

Dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2.4/5GHz) oraz gniazdo Ethernet. Nie zapomniano również o entuzjastach słuchania muzyki w słuchawkach: model ND8006 wyposażony został w dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, zbudowany na modułach HDAM-S2 – takich samych jak w głównych obwodach audio, oraz w przełącznik wyboru siły wzmocnienia, zapewniając bezproblemową obsługę szerokiej gamy słuchawek. Tryb ‘’H/P OFF’’ zapewnia najlepszą jakość dźwięku, gdy sekcja słuchawkowa nie jest wykorzystywana. Możliwość włączania oraz wyłączania jest dostępna także dla łączności Bluetooth jak i Wi-Fi.

Odtwarzacz ND8006 zapewnia doskonałe brzmienie każdemu sygnałowi z cyfrowego źródła, a jego wysoce zintegrowana konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do wszystkich możliwości odsłuchowych, zarówno teraz, jak i w przyszłości.


[img:5]

Model ND8006 jest idealnie dopasowany do niedawno wprowadzonego, czysto analogowego wzmacniacza zintegrowanego PM8006, w którym pierwszy raz wprowadzona została nowa sekcja Marantz Music Phono EQ. Łącząc to, co najlepsze w świecie cyfrowym i analogowym, nowy duet może być marzeniem każdego miłośnika audio, niezależnie od preferowanego źródła muzyki. Co więcej, do każdego modelu dołączono nowy pilot, który może kontrolować zarówno model ND8006, jak i PM8006.

Dostępne są kolory czarny oraz srebrno złoty. Model PM8006 jest już w drodze, natomiast ND8006 będzie dostępny od stycznia 2018 roku.


[img:2]Taki zestaw może być naprawdę przedmiotem pożądania

Kluczowe cechy:

 • Odtwarzanie CD, CD-R/RW (MP3/WMA)
 • Audiofilska konwersja cyfrowo analogowa 192kHz/32bit (ESS9016) z dwoma zegarami
 • Opatentowane moduły Marantz HDAM-SA2 (szerszy zakres dynamiki oraz mniejsze zniekształcenia w analogowej sekcji wyjściowej)
 • Dyskretny wzmacniacz słuchawkowy z modułem HDAM-SA2 oraz kontrolą siły wzmocnienia
 • Podwójnie ekranowany transformator toroidalny, podwójna płyta nośna oraz sztywne nóżki (redukcja wibracji)
 • Dwuzakresowy moduł Wi-Fi 2.4GHz/5GHz (poprawiona stabilność sieci, zwłaszcza w blokach o dużym natężeniu sąsiadujących Wi-Fi)
 • Wbudowana bezprzewodowa funkcjonalność HEOS multiroom (kontrola przez aplikację)
 • AirPlay, Bluetooth, radio internetowe, Spotify Connect, TIDAL, Deezer i inne (serwisy muzyczne on-line)
 • 2x optyczne, 1x koaksjalne oraz USB typu B wejścia cyfrowe z obwodem redukcji szumów (pliki wysokiej rozdzielczości do 32bit/384kHz PCM oraz DSD 11.2MHz)
 • Obsługa formatów WAV, MP3, AAC, WMA, FLAC oraz ALAC z kompatybilnych urządzeń USB (także tych w wysokiej rozdzielczości)
 • 1x optyczne oraz 1x koaksjalne wyjście cyfrowe; wyjścia analogowe RCA variable oraz fixed; złącze RS232 (dom inteligentny)
 • Dostępny w kolorach: czarnym oraz srebrno złotym (szampańskim)
 • Dopasowany do wzmacniacza zintegrowanego Marantz PM8006

W ramach poszerzania horyzontów tym razem pokazujemy jak wygląda słynna fabryka Sound United (dawniej D&M Holdings) w Shirakawa-shi w Japonii. To ten sam zakład, który w 2011 r. uszkodziło potężne trzęsienie ziemi o mocy 9 w skali Richtera. Tamtego dnia ogromnie ucierpiał przemysł Japonii. Pamiętacie kryzys gdy nie można było nigdzie dostać pamięci RAM do PC? To było wtedy.


[img:8]Fabryka jest gigantyczna, wzdłuż całej sąsiadującej z zakładem 
drogi usypany jest spory wał ziemny, rzeki w okolicy nie ma więc raczej chodzi o ochronę przed wibracjami wywoływanymi przez ruch uliczny

[img:7]Shirakawa znajduje się na terenie prefektury Fukushima, ledwie 100 km od pechowej elektrowni atomowej,
ech, czasem ciężko być Japończykiem

[img:6]Widziałem niejedną fabrykę, ale tu panuje iście japoński porządek (nawet na dachu)

Odtwarzacze CD Stacjonarne Odtwarzacze plików Streamery DAC/wzmacniacz słuchawkowy DAC Wzmacniacze słuchawkowe Hi-res (stacjonarne) Bluetooth Wi-fi/LAN Kompatybilny z multiroom AirPlay Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017