18 stycznia 2018 03:16
Info Aplauz Aplauz tel: +48 22 751 42 39 www.aplauzaudio.pl

SENNHEISER - niesamowite premiery na CES 2018

[img:1:R]W zasadzie nie planowaliśmy pisać o CES 2018. Jednak pokazane przez Sennheisera nowości "nieco" wywróciły świat do góry nogami i nie ma powodu by temat przemilczeć. 
W Las Vegas miały miejsce dwie (i trzecia malutka) światowe premiery - audiofilskich słuchawek zamkniętych (!!!) HD 820, oraz prototypu sennheiserowego soundbara zoptymalizowanego pod dźwięk przestrzenny Ambeo 3D.

 

HD 820

Jak się nic nie dzieje, to się nie dzieje, ale gdy się zaczyna dziać, to aż miło popatrzeć. Mam na myśli, że w sektorze słuchawek z najwyższej półki przodujące firmy zaczęły pokazywać nowe modele częściej niż raz na dziesięć lat. Po odświeżeniu wielce zasłużonego otwartego modelu HD 800 do wersji HD 800s, przyszedł czas na pokazanie best-of-the-best w wersji zamkniętej. Wiem, że na zdjęciu wyglądają na otwarte, ale to jedynie złudzenie optyczne ponieważ pokrywę muszli wykonano ze szkła!!! A dokładniej to z bardzo odpornego mechanicznie szkła Gorilla Glass jakiego używa się do produkcji ekranów smartfonów.


[lupa:1]Trudno się nie zachwycić, zamknięte mimo, że wyglądają jak otwarte
i ten piękny przetwornik za szkłem

Reasumując, HD 820 to nowe audiofilskie, zamknięte konstrukcje, które już w momencie premiery znalazły się w pierwszej trójce najlepszych słuchawek świata. Oczywiście jak posłuchamy to zobaczymy jak jest, acz uszami wyobraźni jestem w stanie już teraz usłyszeć aksamitność otwartych HD 800s, w połączeniu z solidniejszym basem i ciszą otoczenia… ideał. Postaram się zgromadzić trochę więcej informacji i podzielić się nimi jak szybko się da. Słuchawki spodziewane są w handlu w Stanach dopiero latem w cenie 2399$.


[img:2]No i już wiadomo skąd się wzięła nazwa wzmacniacza HDV 820 i inny zestaw gniazd niż w poprzedniku skonstruowanym
w czasach panowania HD 800, przez ponad pół roku czekał na pasujące do niego kolorem i okablowaniem HD 820

 

CX 6.00BT

Rynek słuchawek przenośnych nieustannie rośnie, a szczególnie dobrze się mają modele bezprzewodowe. Dla wielu osób wyjście bez nich z domu jest równie zaskakujące jak zapomnienie telefonu, kluczyków do samochodu czy butów. Dla klienteli, która już wyrosła z modeli budżetowych, Sennheiser przygotował coś ekstra - połączenie mobilności z jakością. CX 6.00BT mają podobno lepszy bas od dotychczasowych modeli, Bluetooth 4.2 i Qualcomm apt-X Low Latency - czyli jakość CD z bardzo szybkim transferem danych dzięki czemu oglądanie filmów w drodze do pracy stanie się znów przyjemnością (dźwięk nadąża za ruchem ust).


[img:3] 

Pete Ogley, dyrektor ds. Operacyjnych w dziale elektroniki użytkowej, Sennheiser: Nie ma lepszego miejsca, by pokazać nasze zaangażowanie w kształtowanie przyszłości dźwięku niż targi CES, gdzie tak wiele technologii i innowacji po raz pierwszy zaprezentowano światu.
CES jest idealnym miejscem, aby podzielić się naszą wizją i pomysłami: od ekscytujących osiągnięć w naszym programie trójwymiarowego dźwięku AMBEO po wprowadzenie rewolucji w audiofilskim świecie i prezentacji najnowszych słuchawek bezprzewodowych.

 

AMBEO 3D Soundbar

Pamiętam moją rozmowę z inżynierem prezentującym pierwsze oficjalne demo Ambeo w pokoju zawalonym kolumnami od podłogi po sufit na IFA 2015. Pamiętam również jak wtedy mu powiedziałem, że: "Jak upakują ten cały bałagan do obudowy wielkości soundbara, to wtedy będzie można myśleć o szansach, na spopularyzowanie formatu" - to była całkiem długa i rzeczowa dyskusja. Istnieje więc cień szansy, że zapaliłem jakąś iskierkę, która spowodowała, że odpuszczono sobie (póki co) implementację nad jaką wtedy myślano - coś w rodzaju nadstawek na kolumny jakie powstają pod Dolby Atmos - i poszukano rozwiązania mniej audiofilskiego, za to lepiej rokującego na rynku masowym.


[img:5]Do czasu pojawienia się oficjalnych zdjęć pozwalamy sobie na zapożyczenie od kolegów z Digital Trends (foto. Ryan Waniata)
o
pinie osób, które go słyszały są jednoznaczne - zamiata konkurencję pod dywan

Chętnie pozachwycałbym bym się tematem dalej gdyby nie fakt, że do dziś nie ukazało się ani jedno oficjalne zdjęcie prototypu pokazujące ów AMBEO 3D Soundbar. Wstrzymywaliśmy sie z tą publikacją licząc, że po zakończeniu targów zostaniemy zalani materiałami i nie trzeba będzie powielać tych samych treści co większość portali. Minęło kilka dni i nic. Treści nie powieliliśmy ale zdjęcie jest jakie jest.  Wiadomo, że prototyp to konstrukcja 5.1.4 na 13 przetwornikach z czego większość 4" i z wbudowanym subem. Nie wiadomo natomiast nic na temat: nazwy, ceny, ani kiedy oficjalnie wejdzie do sprzedaży.

Więcej o Ambeo pisałem przy okazji ubiegłorocznej relacji z Berlina. Ambeo to nie to samo co Atmos, choć Amerykanom to się bardzo myli :)

 

 

[img:4:L]CZYTAJ> Więcej o Ambeo w relacji z IFA 2017, Berlin

 


[img:6]Ambeo Smart Headset również był pokazywany w Stanach - to zdumiewające połączenie słuchawek z mikrofonami tworzy
 
na żywo binauralne ścieżki dźwiękowe do filmów

Słuchawki Przewodowe Bezprzewodowe Nagłowne Dokanałowe Zamknięte Przenośne Domowe Kabel wymienny/zbalansowany Hi-res słuchawki Soundbary
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017