31 stycznia 2018 21:01
Info EIC EIC tel: + 48 22 594 83 83 www.eic.com.pl

CYRUS: ONElinear - monitory do kompletu

Cyrus uzupełnia swoją ofertę skierowaną na rynek ludzi młodych (przynajmniej oni tak definiują tę kwestię) i po ponad rocznym oczekiwaniu zaczyna rozwijać linię ONE - proponując zestrojone odpowiednio ze wzmacniaczem monitory.

Pamiętam, gdy testowałem trzy kwartały temu wzmacniacz ONE, byłem pełen uznania dla jego wydajności (oraz stosunku ceny do możliwości). Wtedy nie do końca było jasne co Cyrus zrobi dalej. ONE po prostu wzorniczo nie przypominał nic, co do tej pory ta wielce zasłużona brytyjska firma wyprodukowała.
Trzy miesiące temu, gdy rozmawiałem z przedstawicielem firmy, ten nadal utrzymywał, że ONE pozostanie „samotnym wilkiem”, i że nie ma planów na dalszą rozbudowę tej nowoczesnej linii wzorniczej.


[img:9]Wydajny wzmacniacz głośnikowy i słuchawkowy plus komplet wejść, włącznie z bezprzewodowymi
jest w stanie zaspokoić większość potrzeb współczesnych klientów

 

[img:3:L]CZYTAJ> Recenzja wzmacniacza Cyrus ONE

 

Minął kwartał i oto znienacka pojawiły się ONElinear - dopasowane akustycznie i wzorniczo monitory podstawkowe.

W notatce prasowej czytamy: Cyrus ONElinear zostały zaprojektowane zgodnie z „brytyjską” szkołą dźwięku, czyli z wielką dbałością o uzyskanie liniowej charakterystyki pasma przenoszenia. Całkowita neutralność, pozwala na ujawnienie prawdziwego charakteru odtwarzanej muzyki. Kolumna może grać naprawdę doskonale tylko wówczas gdy znany jest wzmacniacz, który będzie ją napędzał. W tym przypadku ONElinear zostały zoptymalizowany do użytku z naszym uniwersalnym wzmacniaczem skonstruowanym w  hybrydowej klasie D.


[img:5]Z uwagi na bardzo prostą formę ONElinear wtopią się w tło również stylowych wnętrz[img:6]

[img:4:R]Zastosowany w ONElinear przetwornik niskośredniotonowy wykorzystuje nawijaną w dwóch warstwach aluminiową, miedziowaną cewkę.  Oprócz tego, że jest ona lekka, indukuje bardzo silne pole magnetyczne, a to pozwala utrzymać kontrolę nad pracą głośnika, zwłaszcza gdy reprodukowane są częstotliwości basowe. Cewka jest przyklejona do starannie wyprofilowanej membrany z kevlaru, która jest lekka i wrażliwa na najmniejsze zmiany sygnału, ma ograniczoną bezwładność i zachowuje swój pierwotny kształt, a tym samym charakterystykę dźwięku nawet przy silnych wychyłach. W wyniku czego, odpowiedź basowa tego głośnika jest bardzo szybka, dynamiczna i dokładna, wręcz niezwykła dla przetwornika o tej średnicy.


[img:8]TIDAL + wzmacniacz + dopasowane brzmieniowo monitory i słuchawki na wszelki wypadek - czegóż chcieć więcej?

Głośnik wysokotonowy to miękka tekstylna kopułka, zdolna do przetwarzania dźwięków znacznie przekraczających granice ludzkiego słuchu. Wyrafinowane i zbalansowane, wysokie częstotliwości nigdy nie są agresywne ani chropowate, ale zachowują pełną szczegółowość jak na nagraniu studyjnym.    


[img:10]

Aby zachować integralność sygnału i płynną odpowiedź fazową przy przejściu dźwięku z przetwornika niskotonowego na głośnik wysokotonowy i odwrotnie, zastosowano w zwrotnicy wysokiej jakości kondensatory elektrolityczne. Przyczynia się to do prawidłowego i spójnego odtworzenia częstotliwości granicznych przy których pracują oba przetworniki.


[img:7]10-30 cm od ściany to niewiele, acz w regale się nie sprawdzą

Obudowa kolumn została opracowana przy użyciu zaawansowana modelowania komputerowego - Delayed Cumulative Spectral Analysis - co zapewnia, że poziom zakłóceń generowanych przez nią jest o ponad 35dB mniejszy niż dźwięku wytwarzanego przez przetwornik niskośredniotonowy. To samo modelowanie komputerowe obudowy posłużyło również do bardzo precyzyjnego zaprojektowania zwrotnicy. Doprowadziło to do bardzo dobrej reprodukcji średnich i wysokich tonów i doskonałej ich słyszalności nawet wówczas gdy nie znajdujemy się idealnie w osi głośników wysokotonowych.


[img:2]Kliknij żeby zobaczyć prezentację 360 stopni 

Monitory Cyrus ONElinear posiadają porty na tylnej ściance, które został zaprojektowane tak, że odsunięcie kolumn od tylnej ściany powinno wynosić od 10 do 30 centymetrów. Pozwoli to zoptymalizować charakterystykę odtwarzania basów i zachować wzorową przejrzystość tonów średnich. Niemniej zaleca się eksperymentowanie w tym zakresie gdyż efekt końcowy zależy w znacznym stopniu od wielkości, kształtu i umeblowania pokoju.


Specyfikacja techniczna.

  • Czułość (2.83V/1m): 86 db
  • Rekomendowana moc wzmacniacza: 20-120 W
  • Pasmo przenoszenia (±3dB): 50-24.000 Hz
  • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2.1 kHz
  • Pojemność obudowy: 11 litrów
  • Głośnik niskotonowy: 5” (125 mm) z kevlaru
  • Głośnik wysokotonowy: 1” (25 mm) miękka kopułka
  • Wymiary (WxSxG): 305 x 200 x 295 mm
  • Waga (para netto): 14 kg
Kolumny Stereo
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017