8 lutego 2018 22:52
Info Aplauz Aplauz tel: +48 22 751 42 39 www.aplauzaudio.pl

SENNHEISER: AMBEO SMART HEADSET już w Polsce

[img:6:R]O Ambeo Smart Headset pisałem już we wrześniu ubiegłego roku gdy Sennheiser pokazał go publicznie w Berlinie.
Szefowa PR nie do końca potrafiła wtedy określić, kiedy urządzenie wejdzie na rynek, powiedziała natomiast, że w laboratoriach Sennheisera toczą się 
równoległe prace nad wersją pod Androida, która ma ukazać się później.


[img:2]Nasza głowa podąża za obrazem na ekranie, a dźwięk porusza się wraz z nią

Z tym publicznym pokazywaniem to może lekko przesadziłem, ponieważ mogli zobaczyć go wyłącznie zaproszeni na stoisko goście. Nie zmienia to jednak faktu, że Ambeo Smart Headset to jeden z najfajniejszych gadżetów, jakie wymyślono w ciągu kilku ostatnich lat. Siła idei połączenia słuchawek z mikrofonami jest wielka, ponieważ nie zmusza nas do żadnych dodatkowych czynności podczas rejestracji dźwięku - robimy to co zawsze - kręcimy film smartfonem mając słuchawki w uszach. Ot i cała fatyga. Za to po stronie udźwiękowienia naszego filmiku dzieją się istne cuda - zostaje zarejestrowana przestrzeń akustyczna w sposób jakbyśmy nadal stali na planie filmowym - nad nami samolot, za nami klakson, gdzieś z boku dzieciaki krzyczą - pełny real w czasie rzeczywistym i żadnej kosztownej postprodukcji.


[img:3]Miałem okazję bawić się już tym zestawem, efekty są zadziwiające

W dniu dzisiejszym (8 lutego 2018) nasz krajowy dystrybutor - firma Aplauz - ogłosił oficjalne wejście zestawu do sprzedaży.

Info prasowe (fragmenty): Słuchawki, wyposażone w wysokiej jakości mikrofony, umożliwiają zapisywanie dźwięku w dokładnie taki sposób, w jaki słyszy go nagrywający. AMBEO SMART HEADSET jest w pełni kompatybilny z urządzeniami mobilnymi z systemem iOS. AMBEO SMART HEADSET to pierwszy na świecie intuicyjny, kompaktowy i mobilny zestaw do nagrywania dźwięku 3D. Słuchawki są wyposażone w wielokierunkowe mikrofony, które wychwytują dźwięki otoczenia w taki sam sposób, jak ludzkie uszy, dzięki czemu są idealnym narzędziem dla każdego, kto chce tworzyć wideo z niesamowicie realistycznym dźwiękiem.


[img:1]Tu widać ewolucję - biała to wersja sprzed kilku miesięcy (takie fotografowałem w Berlinie), czarna to aktualny produkt handlowy,
ustawione względem osi przetwornika - się nieco zmieniła geometria, przewód, nawet siatka jest inna

Dr Andreas Sennheiser (Dyrektor Generalny firmy Sennheiser): Korzystając z AMBEO SMART HEADSET możemy użyć kamery w naszym urządzeniu iOS do zarejestrowania, doświadczenia i przeżycia takiego samego połączenia trójwymiarowego dźwięku z 180° perspektywą wzrokową, do której my, jako ludzie, jesteśmy przyzwyczajeni w postrzeganiu otaczającego nas świata.

 

 

[img:7:L]CZYTAJ> Więcej o Ambeo w relacji z IFA 2017, Berlin

 

 

Zestaw podłącza się pod złącze Lightning urządzenia z iOS i za jednym zamachem mamy do dyspozycji bardzo fajne słuchawki, mikrofony do nagrywania binauralnego, aktywne tłumienie hałasu, odbieranie połączeń telefonicznych i sterowanie głosem. Do nagrywania ścieżki AMBEO wystarczy standardowa aplikacja Camera App. By doświadczać owej przestrzenności nagrań wystarczają dowolne słuchawki, a to oznacza, że możemy tak zarejestrowane filmy udostępniać nawet na YouTube, byle poinformować widza o wskazanym użyciu słuchawek.

Wbudowane mikrofony zapewniają również wykorzystanie funkcji odsłuchu transparentnego, polegającego na zachowaniu optymalnego balansu między dźwiękami z otoczenia, a muzyką, bez konieczności zdejmowania słuchawek. Zestaw umożliwia również całkowite wyciszenie otoczenia dzięki opcji aktywnego tłumienie hałasu.

Dzięki współpracy firm Sennheiser i Apogee AMBEO SMART HEADSET  dostarcza również fantastycznych wrażeń odsłuchowych w czasie odtwarzania utworów lub filmów za sprawą użycia najwyższej jakości konwertera analogowo-cyfrowego oraz przedwzmacniacza mikrofonowego Apogee.

[img:4] 

AMBEO SMART HEADSET od samego początku były białe ponieważ powstawały dla Apple, a klienci firmy biel zaakceptowali jako "swój" kolor. W informacji prasowej natomiast czytamy, że: ekskluzywna, czarna wersja będzie dostępna w sprzedaży na wyłączność na stronie apple.com, a także w sklepach stacjonarnych Apple na terenie Europy w cenie 299 euro.

Oryginalna, biała wersja jest dostępna na stronie sennheiser.pl w cenie 1299 zł.

 

Nerw Naczelnemu puścił...
Napiszę to jeszcze raz - Ekskluzywna, czarna wersja jest dostępna w sprzedaży na wyłączność na stronie apple.com, a także w sklepach stacjonarnych Apple.
Mam taką rozwojową propozycję dla panów z Apple - przestańcie się chrzanić z drobiazgami i opatentujcie kolory. Na początek biały i czarny. Potem żółty, magentę i cyan oraz wszelkie ich mieszanki, a żeby nie daj boże konkurencja nie obeszła tego patentu używając obudów świecących to nie zapomnijcie też o red, green i blue. W ten sposób cały świat będzie wasz i zapanuje powszechny pokój i dobrobyt, a Apple będzie miał też monopol na farbę do ścian. No jak można zaklepać sobie czerń na wyłączność???

Jakiś wypromowany specyficzny kolor typowy dla firmy to rzecz zrozumiała - Play ma swój fiolet, Orange pomarańcz, ale nie wszystkie fiolety i nie wszystkie pomarańcze tylko dokładnie zdefiniowany odcień. A jak będzie z czernią a’la Apple? Okaże się, że grafitowy to też czarny tylko trochę mniej.

Gdyby ktoś nie załapał o co się ciskam… na świecie są tysiące użytkowników czarnych smartfonów z Androidem, którym do głowy by nie przyszło kupienie sobie białych słuchawek, a czarnych nie będą mogli kupić, bo... czarny to teraz ekskluzywny kolor Apple. Androidowcom zostaną więc do wyboru burgund, turkus, szmaragd, w kropki itp. Jedyna nadzieja, że ten deal, dotyczy wyłącznie czarnych Lightningów.

 

[img:5]

Słuchawki Przewodowe Dokanałowe Przenośne ANC Z mikrofonem
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017