25 lutego 2018 18:01
Info Focal Polska FNCE S.A. Focal Polska FNCE S.A. tel: +48 22 270 29 45 www.focal-polska.pl

FOCAL: 300 & 100 SERIES - głośniki instalacyjne

[img:4:R]Na zakończonej kilka dni temu
w Amsterdamie wystawie ISE (
Integrated Systems Europe), Focal zaprezentował dwie nowe serie głośników. Z wypowiedzi ludzi związanych z firmą można wysnuć wniosek, że Focal planuje zdominować rynek instalatorski. To bardzo ambitne plany zwłaszcza gdy się popatrzy na poczynania konkurencji, acz z drugiej strony niedocenienie pomysłowości Francuzów może się niechcący owej konkurencji odbić czkawką już za parę miesięcy.

Focal nad głośnikami sufitowo-ściennymi pracował przez 5 lat, czego owocem była znakomicie wyglądająca i grająca seria 300 (ICW4, ICW6 i ICW8).
Ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia w Saint-Étienne zapadła decyzja o poszerzeniu oferty o modele dopasowane również do różnych rozmiarów pomieszczeń, jak i do różnych zadań (kino domowe, to nie to samo co stereofoniczne głośniki sufitowe w salonie, czy ambientowe w łazience). 

 

Seria 100

[img:1]

Tak oto narodziła się budżetowa, dyskretna i kompaktowa Seria 100 czerpiąca pełnymi garściami z dorobku Focala - aluminiowe głośniki wysokotonowe o wklęsłej kopułce, membrany przetworników średnio-niskotonowych Polyglass itd. Dzięki niezwykle kompaktowej konstrukcji kosz i obudowa głośnika zostały zaprojektowane jako wspólna część. Wszystkie modele nadają się do szerokiego zakresu zastosowań, w tym do wilgotnych środowisk, takich jak łazienki.


[img:2]Stereofoniczny 100 IC6ST lekkie szaleństwo :)

Seria 100 składa się z trzech współosiowych głośników, z których każdy może być używany jako głośnik ścienny lub sufitowy (100 ICW5, 100 ICW6 i 100 ICW8), jeden współosiowy głośnik stereofoniczny sufitowy (100 IC6ST), jeden głośnik podtynkowy (100 IC LCR5) i dwa produkty przeznaczone specjalnie do użytku ściennego (100 IW6, 100 IWLCR5).


[img:3]Ścienny 100 IW 6 - moduł wysokotonowy można ustawiać pod różnymi kątami

Produkty z serii 100 są płytkie co znacznie ułatwia instalację. 100 ICW5, 100 ICW6, 100 ICW8 i 100 IC6ST wyposażono w trójpozycyjny przełącznik dla wysokich częstotliwości (-3dB, 0dB, +3dB), aby zrównoważyć wysokie tony w zależności od akustyki pomieszczenia. Oprócz tego: 100 IW6 i 100 IWLCR5 są wyposażone w dodatkowy przełącznik do równoważenia średnich częstotliwości (-2 B, 0 dB, +2 dB). Przełącznik trójpozycyjny służy do zdefiniowania położenia (lewy, środkowy lub prawy głośnik), aby zapewnić identyczny balans tonalny w miejscu odsłuchu dla kina domowego.

[img:5]100 IWLCR5 - ponieważ trudno obraca się ściany więc i tu można regulować położenie wysokotonowca

SERIA 300

[img:6]

Produkowana we Francji, zaawansowana Seria 300 (ze środkowej półki cenowej) również została rozbudowana o 3 nowe produkty - do modeli ICW4, ICW6, ICW8 dołączyły trzy nowe IW6, IWLCR6, ICLCR5. Ta wiadomość szczególnie powinna ucieszyć fanów kina domowego - możliwe jest teraz postawienie kompletnego systemu audio-wideo w pomieszczeniach od 15 do 30 m2. Możliwe jest zarówno całkowite ukrycie systemu w ścianach i sufitach jak i połączenie go z tradycyjnymi kolumnami podłogowymi.

Wyposażona w membrany Flax (kompozyt z lnu), aluminiowo-magnezowe kopułki wklęsłe, a także w system mocowania niewymagający użycia narzędzi do instalacji (niezależnie czy są używane jako głośniki montowane w suficie czy w ścianie). Bezramkowe, regulowane głośniki wysokotonowe, kratki magnetyczne - pełna dyskrecja.


[img:7]
300 ICLCR5 został wyposażony w selektor kanału lewego / środkowego / prawego, aby mechanicznie skierować dźwięk w stronę miejsca odsłuchu, dzięki czemu idealnie nadaje się do kina domowego. W przypadku zastosowania sufitowego dedykowany 300 CLCR5 jest wyposażony w regulowaną obudowę głośnika wysokotonowego, która precyzyjnie kieruje dźwięk w stronę punktu odsłuchu. Poziom głośności wysokich tonów jest również regulowany, dzięki czemu można go dopasować do akustyki pomieszczenia


[img:8]W 300 IW6 głośnik wysokotonowy jest w pełni regulowany w celu zapewnienia jednolitego dźwięku w całym pomieszczeniu


[img:9]IWLCR6

Szczytowym osiągnięciem w tej serii jest IWLCR6, który idealnie nadaje się do budowy instalacji kina domowego. Sekcję wysoko-średniotonową można obracać o 90°, aby można go było wykorzystać jako lewy, środkowy lub prawy kanał. Producent gwarantuje wyjątkową jakość dźwięku, bardzo wysoki SPL i naprawdę głęboki bas.

 

Electra

[img:10:R]Seria Electra to najbardziej zaawansowana technicznie i najlepiej wyposażone linia Focala. Głośniki z kompozytowymi membranami warstwowymi “W” oraz kopułki wklęsłe z czystego berylu (to jak ścienna wersja Utopii). Seria produkowana jest jako uzupełnienie oferty kolumn podłogowych o tej samej nazwie.

Spodziewana dostępność: 
Seria 100 - luty 2018, Seria 300 - maj 2018, zewnętrzny subwoofer i wzmacniacz - jesień 2018


[img:11]Z głośnikami instalacyjnymi tak może wyglądać kino 5.1 w każdym domu

Wielonanałowe Stereo Głośniki instalacyjne
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017