14 marca 2018 19:44
Info EIC EIC tel: + 48 22 594 83 83 www.eic.com.pl

UNISON RESEARCH w nowych rękach

[img:1:R]Wiosna sprzyja…
Wiosna sprzyja miłości, a jak pokazuje ten rok, również sprzyja przetasowaniom wśród dystrybutorów.
Czy z punktu widzenia dystrybutorów to dobrze? Jedni płaczą, inni się cieszą - jak to w życiu. Czy z punktu widzenia klientów to dobrze? W moim odczuciu - tak. Takie ostre przetasowania mobilizują do wzmożonego wysiłku by się wykazać: przez producentem, więc i przed klientem.
A jak to wygląda z punktu widzenia producenta? Jest super. Nowy dystrybutor = wzmożony marketing i interes znów się kręci na pełnych obrotach.

Tym razem wraz z początkiem marca firma E.I.C.  Sp. z o.o. przejęła od firmy Trimex włoskiego potentata lampowego sprzętu Hi-End - Unison Research.


[img:2]Na górze wzmacniacz słuchawkowy w klasie A, na dole Simply Italy

[img:4:R]Fragment oficjalnego komunikatu: Firma Unison Research powstała w 1987 roku, a jednym z jej twórców był konstruktor Giovanni Maria Sacchetti. Pierwszym wzmacniaczem zintegrowanym jaki został skonstruowany i spopularyzowany był Triode 20. Jego następca model Simply Two stanowił wielki krok na przód w historii firmy i pozwolił osiągnąć, w stosunkowo krótkim czasie, międzynarodowy sukces. Dzisiaj Unison Research uznawana jest za lidera wśród producentów wzmacniaczy lampowych.

Przez ponad 30 lat działania na rynku audio firma zdobyła ogromne doświadczenie w konstrukcji urządzeń najwyższej klasy. Dzisiaj w ofercie znajduje się kilkanaście lampowych konstrukcji: wzmacniaczy zintegrowanych, przedwzmacniaczy, przedwzmacniaczy gramofonowych, a także wzmacniaczy mocy. Od najmniejszej konstrukcji zintegrowanej, pracującego w czystej klasie A, 12 watowego wzmacniacza Simply Italy, aż do potężnej konstrukcji dual mono Absolute 845, czy monofonicznych końcówek mocy Reference, Unison Research dostarcza użytkownikowi wspaniałych doświadczeń nie tylko dźwiękowych, ale także wizualnych. 


[img:5]Absolute 845 SE

W lubianej serii Unico znajdują się także wzmacniacze zintegrowane, przedwzmacniacze, wzmacniacze mocy oraz odtwarzacze CD, ale w tym przypadku hybrydowe. W stopniach wejściowych znajdują się lampy elektronowe, natomiast stopnie końcowe zbudowane są z wykorzystaniem tranzystorów MOSFET. W odtwarzaczach CD, stopnie wyjściowe zbudowane są na lampach elektronowych.

W ofercie firmy znajdują się także kolumny głośnikowe o wysokiej sprawności doskonale współgrające brzmieniowo ze wzmacniaczami. 

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować i trzymać kciuki, zwłaszcza że Unison Research to jeden z tych najwybitniejszych producentów sprzętu lampowego, który nieustannie dba by osoby o wyjątkowo wysokich wymaganiach brzmieniowych i estetycznych nie zostały na lodzie (mijającej zimy).


[img:3]

Wzmacniacze zintegrowane Przedwzmacniacze gramofonowe Końcówki mocy Wzmacniacze słuchawkowe Przedwzmacniacze Lampowy
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017