15 marca 2018 14:58
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

ALPINE: iLX-F903D - 9-cio calowa stacja multimedialna

[img:5:R]Zapewne zignorowałbym informację o nowym multimedialnym kombajnie od Alpine, gdyby nie to, że w ramach ostatniej fali mrozów „profesjonalny” uchwyt do smartfona odpadł mi od szyby dewastując wszystko na swojej drodze. A gdybym tak miał tego Alpinie... 

Ponieważ urządzenie jest z pogranicza naszych zainteresowań (nie zajmujemy się Car Audio) proszę tego newsa potraktować sygnalizacyjne, a zainteresowanych odsyłam po więcej szczegółów chociażby na stronę producenta. Przy czym w tym przypadku słowo „więcej” oznacza caaałkiem dużo.


[img:3]To zupełnie nowa jakość jeśli chodzi o wygodę obsługi i możliwości 

Wystarczy w standardowej kieszeni dla radia (1DIN lub 2DIN) zainstalować (bez skomplikowanych operacji) iLX-903D i mamy na desce rozdzielczej pełną stację multimedialną z DAB+ i 9” ekranem. Koniec z dziobaniem w malutkie ikonki, koniec z ciągnącym się przewodem zasilania, koniec z przegrzewaniem smartfona gdy słońce świeci, ekran włączony przez kilka godzin, a ładowarka doładowuje (załatwiłem w ten sposób dwa telefony).

Ingmar Heck, menedżer ds. marketingu i dystrybucji, Alpine Electronics Europe GmbH: Alpine od 3 lat bardzo aktywnie wprowadza na rynek w pełni zintegrowane, samochodowe systemy informacyjno-rozrywkowe z dużymi ekranami dotykowymi, ale chcieliśmy również wprowadzić 9-calowe rozwiązanie z funkcjonalnością Apple CarPlay i Android Auto dla szerszego zakresu pojazdów, iLXF903D stanowi nowy krok, ponieważ wprowadza 9-calowy ekran do pojazdów ze standardową kieszenią radia 1DIN lub 2DIN.

[img:2:L]Urządzenie posiada ekran dotykowy WVGA i konstrukcją bezdyskową (bez napędu CD). Ekran dosłownie unosi się przed deską rozdzielczą pojazdu, co umożliwia montaż w bardzo wielu modelach samochodów i bezproblemowe przeniesienie gdy kupimy nowy pojazd. Konkurencja nadal oferuje wyłącznie rozwiązania dedykowane do konkretnych modeli aut i o przekątnej 6,1 lub 7 cali, bo tyle się mieści na wbudowanym na stałe wyświetlaczu.

Model iLX-F903D to kompatybilność z Apple CarPlay lub Android Auto z Asystentem Google. Mapy, muzyka, wiadomości i połączenia telefoniczne z telefonu (iOS / Android) są wyświetlane oraz kontrolowane poprzez ekran dotykowy urządzenia. Streaming muzyki przez Bluetooth, wbudowany odbiornik DAB + (zadziała w kilku dużych miastach, acz nasz rząd uwalił projekt dalszego rozwoju DAB+ [img:4:R]zamieniając go na 500+). Port USB umożliwia odtwarzanie wideo lub audio (FLAC, MP3, WMA i AAC), wejście AUX i wejście HDMI. Odtwarzacz CD/DVD jak i kamerę cofania również można dołączyć (sprzedawane oddzielnie).

Alpine oferuje wiele interfejsów do fabrycznych wyświetlaczy pojazdów, umożliwiając korzystanie ze sterowania w kierownicy, czujników parkowania, wyświetlania klimatyzacji i innych.

Cena sugerowana: 3799 zł


Film pokazuje jak to wszystko działa - ekran mocowany do regulowanego uchwytu pozwala na dostosowanie położenia
do topografii deski rozdzielczej posiadanego pojazdu
(kliknij żeby obejrzeć)

Stacjonarne Odtwarzacze plików Odtwarzacze plików video Tunery DAB
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017