28 marca 2018 19:14
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

PIEGA: MASTER LINE SOURCE 2 polski roadshow

[img:1:R]Roadshow, czyli cykl obwoźnych pokazów,
to w Polsce dość mało rozpowszechniona instytucja w branży audio. Okazja jest znacząca, bowiem 
hi-endowe szwajcarskie kolumny Piega ruszają w trasę i będzie można posłuchać ich na terenie niemal całego kraju. 

Przysłowie powiada, że skoro góra nie chciała przyjść do Mahometa, to On musiał pójść do góry. Tym razem „góra“ się pofatyguje.

Tradycja Roadshow wywodzi się z lat dwudziestych ubiegłego wieku gdy branża filmowa dysponując limitowaną liczbą kopii nowego filmu dokonywała objazdu największych kin w kluczowych miastach. Sto lat później niemal nic się nie zmieniło - limitowany towar (sztuk 1 na cały kraj) rozpoczyna tournée połączone z odsłuchami.

To już trzecia podobna inicjatywa Horna na przestrzeni ostatnich lat, po objazdówce Canton Reference 1K i równie okazałych Dali.
Przedsięwzięcie do łatwych nie należy jeśli weźmiemy pod uwagę, że pojedyncza sztuka Master Line Source 2 bez opakowania waży drobne 93 kg. Odsłuchy będą prowadzone na różnym sprzęcie towarzyszącym - może warto zadzwonić i zaplanować na czym chcemy posłuchać nowych Piega?

Trasa obejmie 10 salonów partnerów handlowych firmy Horn Distribution:

[img:5:R]26.03 – 08.04   KEZARD  - Gdynia
09.04 – 22.04   VIMED SAT - Kielce
23.04 – 13.05   HIFI STUDIO - Bielsko-Biała
14.05 – 27.05   AUDIO STYL - Katowice
28.05 – 10.06   E-SHOP - Gliwice
11.06 – 24.06   MDBaudio - Wrocław
25.06 – 08.07   VELVETHERTZ - Kraków

Przerwa wakacyjna

03.09 – 16.09   HIFI SYSTEM - Warszawa
17.09 – 30.09   Q21 - Pabianice
01.10 – 14.10   TeHaiX - Września

Firma Piega została założona ponad 25 lat temu i od tamtej pory pasja do budowania zestawów głośnikowych zapoczątkowana przez Leo Greiner’a i Kurta Scheuch’a nie słabnie po dziś dzień. Ambicją obu panów było by brzmienie kolumn Piega wiernie odtwarzało brzmienie oryginału - w ich rozumieniu złożoność procesu reprodukcji dźwięku polega na zrównoważeniu kombinacji: barwy, tonalności, wybrzmień, elementów szumu, chronologicznych sekwencji siły impulsu oraz głośności, gdyż... każdy element ma znaczenie.


[img:2]Jeden głośnik wstęgowy potrafi czynić cuda z górą pasma, a co dopiero cztery

Głośnik dipolowy stworzony do salonu

Master Line Source 2 jest "mniejszym" bratem Master Line Source. Można go z powodzeniem zaadaptować w przestrzeni typowego pokoju dziennego. Ten kompromis udało się osiągnąć poprzez bliską współpracę między głównym programistą Piega Kurtem Scheuch'em, a projektantem Stephanem Hürlemann’em. Podobnie jak w słynnym protoplaście, MLS 2 wykorzystuje zasadę źródeł liniowych. Cztery głośniki średniotonowe oraz tweetery zamontowane jeden nad drugim, emitują dźwięk w pionowej, cylindrycznej konfiguracji. Taki układ charakteryzuje się nieprzeciętnie czystym i szczegółowym brzmieniem.


[img:6]Podwójne przyłącza pozwolą na eksperymenty z okablowaniem

Soczewka akustyczna z lamelami

Połączenie głośników średniotonowych z tweeterami wstęgowymi, nazwane przetwornikami źródła liniowego, emituje dźwięk bezpośrednio do przodu, oraz dodatkowo ku tyłowi - zgodnie z zasadą działania głośników dipolowych. Każdy ton przekształcany jest w całkowicie rozproszone pole dźwiękowe poprzez specjalnie zaprojektowaną soczewkę dźwiękową. Wykorzystując rozproszenie oraz odbicia, specjalne płytki (lamele) wykonane z malowanych płatów MDF, rozprowadzają dźwięk tak ekspansywnie, że mimo swej dipolowej budowy, MLS 2 mogą być ustawione tak, jak konwencjonalne konstrukcje.

 

[img:3]Nie ma drugich kolumn o takim wyglądzie

Niedrgająca obudowa

Chcąc w pełni i bez kompromisów wykorzystać potencjał zastosowanych przetworników, obudowy głośników zostały zaprojektowane z największą dbałością, co miało na celu wyeliminowanie wibracji. Przetworniki umieszczone są w aluminiowych przegrodach o grubości 10 milimetrów, które całą powierzchnią są sklejone z właściwą obudową kolumn. Obudowy wykonano z połączenia płyt MDF i lepko-sprężystej, bardzo wytrzymałej błony – Idikell. Połączenie to tworzy niesamowicie stabilną i sztywną konstrukcję również dla dwóch głośników niskotonowych, które są autorską konstrukcją PIEGA i zostały skonstruowane od podstaw na potrzeby MLS 2. Woofery mają po 220 mm średnicy. Za nimi umieszczono po parze pasywnych membran.

Specyfikacja: 

 • Typ konstrukcji: Dipolowy system 3-drożny z soczewką akustyczną
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 20-500 W
 • Czułość: 92 db/W/m
 • Impedancja: 4 Ohm
 • Pasmo przenoszenia (+/-2 dB): 20-50.000 Hz
 • Przetworniki: 4x przetworniki liniowe, 2x 220 mm UHQD przetworniki basowe,  2x 220 mm UHQD membrany pasywne
 • Przyłącza: Bi-Wiring / WBT
 • Wymiary (HxWxD): 176 x 32 x 43 cm
 • Waga: 93 kg


Wersje kolorystyczne:

 • Przegrody z anodowanego aluminium w kolorze srebrnym, obudowa w kolorze srebrnym
 • Przegrody z anodowanego aluminium w kolorze czarnym, obudowa  w kolorze czarnym high gloss
 • Przegrody malowane w kolorze białym, obudowa w kolorze białym high gloss
 • Przegrody z anodowanego aluminium w kolorze czarnym, obudowa z matowego forniru Zebrano
 • Specjalne warianty wykonania na życzenie

 [img:4]

Stereo Kolumny Hi-res (stacjonarne)
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017