11 kwietnia 2018 10:00

HiddenHUB - Inteligentny system audio?

Żyjemy w czasach kiedy coraz więcej przedmiotów codziennego użytku staje się 'smart'. Były smartfony, były smartwatch'e, czy smart TV. Najwyższa pora na smart audio.

Taki właśnie miał być HiddenHUB - pierwszy inteligentny system audio. Pojawił się jakiś czas temu na popularnym serwisie Kickstarter, wspierającym twórców w sfinansowaniu ich projektów. Każdy może wspomóc projekt datkiem. Twórcy - John VDN i Vitor Santa Maria - uzbierali ponad 1.2M dolarów amerykańskich. Kwota ta przekroczyła o ponad milion początkowo założony budżet!

 

[img:1]

 

Jak widać projekt zdobył ogromną popularność. Musiał być zatem przełomowy. Co takiego potrafi to niewielkie urządzenie o minimalistycznej formie? Po pierwsze ma aktywnie dostosowywać się do pomieszczenia, w którym się znajduje. Zarówno do jego kształtu, jak i do tego, czy znajdujemy się w danej chwili w domu. Poprzez inteligentne czujniki analizuje układ pomieszczenia i dynamicznie reguluje moc oraz częstotliwości dostarczane do 5 wbudowanych głośników na podstawie zebranych danych. Ma to na celu wypełnienie wszystkich zakamarków pomieszczenia równomiernym brzmieniem. HiddenHUB nie zapomina o wysokiej jakości. Do przesyłu danych wykorzystuje sieć wifi zamiast Bluetooth, co pozwala na uzyskanie bezstratnej jakości audio.

 

[img:2]
 

Kolejną zaletą urządzenia jest możliwość połączenia kilku 'HUB'ów' w sieć multiroom obejmującą cały dom obsługiwaną za pomocą AirPlay, DLNA czy Bluetooth. Można go także połączyć z AppleTV. Jeśli natomiast nie posiadamy sieci WiFi, HiddenHUB stworzy dla nas swoją własną sieć 5Ghz. Samo urządzenie wyposażone ma być w panel dotykowy obsługiwany z pomocą gestów. Przesuwając palcem po obudowie kontrolujemy głośność, pojedyńcze dotknięcie rozpoczyna lub zatrzymuje odtwarzanie itd.

 

[img:4]

 

Mimo kompaktowych rozmiarów (średnica mniej więcej 8 calowej płyty winylowej), producenci zapewniają, że HiddenHUB ma być w stanie wygenerować potężne brzmienie wolne od zniekształceń. Posiada on 4 głośniki pełnozakresowe po bokach oraz jeden niskotonowy u góry urządzenia. Wszystkie przetworniki wyposażono w magnesy neodymowe.

HiddenHUB może być zasilany z wbudowanego akumulatora, który ma zapewnić 12 godzin pracy na jednym naładowaniu. W zestawie ma znaleźć się pilot, który wyróżnia się tym, że jego zasięg jest równy zasięgowi sieci WiFi, w której się znajduje. Wszystko, to brzmi niesamowicie intrygująco. Jest jednak, jedno 'ale'. Zbiórka wystartowała w 2015 roku. Jak dotąd nie zanosi się, że projekt będzie kiedykolwiek zrealizowany. Osoby, które się do niego 'dorzuciły' masowo żądają zwrotu środków. Ogromna szkoda, bo mogło być bardzo ciekawie...

 

[img:3]

 
Źródła Stacjonarne Odtwarzacze plików
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017