Czym jest Polski Klaster Audio?

Czym jest Polski Klaster Audio?

6 października 2016, 22:40

[img:1:R]Polski Klaster Audio powstał w październiku 2014 roku z inicjatywy Karola Zieleźnika - właściciela salonu audio HiFi Studio w Bielsku-Białej. Swoje pomysły dołożyli między innymi Krzysztof Grabowski - właściciel firmy Encore Seven oraz Łukasz Mika z firmy Audiomica Laboratory. Ideą powołania Klastra jest stworzenie silnej grupy polskich firm, które działają w sferze audio.

Karol Zieleźnik - Hi-Fi Studio Bielsko Biała

 

[img:10]

Polski Klaster Audio to idea, której pomysł zakiełkował w głowach jego twórców wiele lat temu. Działa on na podobnych zasadach jak pokrewne inicjatywy w innych branżach: skupia wokół siebie polskich producentów sprzętu audio, którzy chcą konkurować na rynku z produktami zagranicznymi. Przy ogromnym potencjale jaki posiadają takie marki jak Audiomica Laboratory, Encore Seven, Bodnar Audio czy Pan Leszek Ogonowski wdaje się to bardzo łatwym zadaniem - szczególnie, że twórcy Klastra nie mają na myśli tylko konkurencyjnych cen - ważnym elemenetem pomysłu jest jakość produktów.

[img:9]

[img:2]

EGG-SHELL Seria Prestige  - obudowy wzmacniaczy  Encore Seven to połaczenie metalu, szkła i drewna. Rezygnacja z tworzyw sztucznych jest zabiegiem niezwykle świadomym. Serię Prestige uzupełnia zupełnie niezwykły drewniany pilot w kształcie kuli.

 

Tegoroczna wystawa Audio Video Show 2016 będzie pierwszą okazją do spotkania się z większością tworzących obecnie Klaster producentów. W dwóch pokojach hotelu Sobieski zobaczymy i usłyszymy systemy audio zbudowane całkowicie na bazie komponentów pochodzących od polskich producentów. Będą to wzmacniacze Egg-Shell firmy Encore Seven, kolumny Bodnar Audio, kable Audiomica Laboratory, tangencjalne gramofony Pre-Audio oraz Shape Of SOund a także kolumny firmy hORNS.

[img:8]

[img:3]

Audiomica ERYS Excellence Interconnect.

 

[img:4:FR]

Firma Pre-Audio znana jest z gramofonów, które posiadają ramię tangencjalne. Założył ją zespół akustyków, którzy oddają się pasji jaką jest muzyka i dźwięk. Gramofony Pre-Audio jako urządzenia z ramieniem tangencjalnym mają zazadanie odtwarzać winylowe  płyty dokłanie tak, jak robi to maszyna nacinająca matrycę. Rozwiązanie takie likwiduje zmiany kąta wkładki względem naciętego w płycie rowka, a igła odczytująca zapisany dźwięk jest ustawiona w rowku pod identycznym kątem jak nacinająca ją głowica. Zmniejsza to oczywiście ilość zniekształceń, a ramię tangencjalne pozwala wyeliminować ten problem. 

[img:14]

[img:12]

 

Na Audio Video Show 2016 zobaczymy i usłyszymy także zestawy Bodnad Audio. Obudowy o bardzo oryginalnych kształtach z eleganckim fortepianowym wykończeniem oraz przetworniki szerokopasmowe powodują, że jest to marka, ktorą będzie łatwo dostrzec wśród wielu innych prezentujących się na tegorocznej wystawie. 

[img:7]

[img:5]

 

[img:16:FR]Shape Of Sound jest młodą polską
marką gramofonową. Gramofony o bardzo charakterystycznym wzornictwie są całkowicie ręcznie produkowane w Polsce, a jeden z nich zobaczymy w czasie wystawy Audio Video Show 2016 - będzie to model Skalar. 

Na stronie firmy Shape of Sound jest napisane:

... jesteśmy prawdziwym polskim producentem. Nie skręcamy, tworzymy.

 

[img:11:FR]

hORNS jest polską manufakturą, którą zarządzają i prowadzą osoby odważne, posiadające otwartre umysły. Większość zestawów kolumnowych hORNS to projekty niestandardowe, śmiało wykraczające poza utarte i nudne konstruktorskie stereotypy. Są to zarówno modele podstawkowe jak i bardzo drogie systemy klasy High-End - jest nim na przykład 3-drożny system Universum. Firma znana jest na całym świecie. Cenione są brzmienie i najwyższa jakości wykonania. hORNS posiada sieć dystrybucji w wielu krajach Europy, a także w Ameryce i Australii.

Bardzo często polskie firmy doskonale radzą sobie, na tym w sumie trudnym rynku. Wkrótce okaże się czy Polski Klaster Audio pomoże tym, które postanowiły działać razem. Postaramy się jak najczęściej zaglądać na ich stronę, pozostajemy też w stałym kontakcie z osobami, które powołały Klasteer do życia.

Życzymy powodzenia. 

 

Copyright © INFOMUSIC 2024