Bilety na festiwal w Opolu idą jak woda

Bilety na festiwal w Opolu idą jak woda

16 maja 2006, 11:30

Kilkaset osób ustawiło się w poniedziałek w kolejce po bilety na koncerty 43. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki (KFPP) „Opole 2006”. Pierwsi chętni ustawili się pod opolskim amfiteatrem w niedzielę przed północą.

Jako pierwsi – jeszcze w niedzielę – pod amfiteatrem ustawili się niepełnosprawny chłopak na wózku, ze swoją dziewczyną. – Noc spędziliśmy na rozmowach i żartach. Nie nudziliśmy się, pomagała nam też świadomość, że na pewno będziemy uczestniczyć w festiwalu. Kupiliśmy bilety na Superjedynki i Premiery – mówili dziennikarzom.

Superjedynki – czyli przegląd tego, co w opolskiej muzyce wydarzyło się w okresie „od Opola do Opola” – cieszą się największym zainteresowaniem kupujących. Rafał Poliwoda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury (MOK) w Opolu(dystrybutora biletów) przewiduje, że na koncert inaugurujący festiwal biletów zabraknie już w poniedziałek.

To oczywiście nie znaczy, że sprzedamy całą widownię tego widowiska. Na razie dostępne są te wejściówki, które fizycznie otrzymaliśmy od TVP (organizatora festiwalu) – podkreślił dyrektor.

Zaznaczył, że w późniejszym terminie – kiedy znane będą już wszystkie „wyłączenia”, czyli miejsca, które na widowni amfiteatru zajmą elementy scenografii, oraz realizacji wizji i dźwieku – w kasie MOK pojawią się kolejne bilety na Superjedynki. – Na 90 % mogę powiedzieć, że będą jeszcze wejściówki na ten koncert – zapewnił Poliwoda.

Telewizyjna i dźwiękowa „infrastruktura” zajmuje co roku ok. 1300 z liczącej 5,5 tys. miejsc widowni opolskiego amfiteatru W poniedziałek o szóstej rano „społeczna lista kolejkowa”, którą utworzyli kolejkowicze, liczyła ponad pięćdziesiąt nazwisk. Później, kiedy do pracy przyszli pracownicy MOK, wszystkim stojącym w ogonku wydano numerki z szatni ośrodka. – Sprzedażą biletów zajmują się cztery osoby, w godzinę obsługujemy ok. 25 osób – szacuje dyrektor. Poliwoda nie limituje ilości biletów, które może kupić stojący w kolejce. – Zdaję sobie sprawę, że mogą się pojawić osoby, które potem będą chciały odsprzedać bilety, jednak nie mogę limitować sprzedaży – wyjaśnił. Tegoroczne święto polskiej piosenki rozpocznie się w czwartek 1 czerwca od plenerowego – zorganizowanego na opolskim placu Kopernika – koncertu Debiutów. W piątek dla widzów w opolskim amfiteatrze i przed telewizorami zabrzmi po raz pierwszy festiwalowy sygnał. Na scenie pojawią się artyści nominowani w 7 kategoriach – płyta pop, rock, hip-hop i piosenka literacka, płyta z muzyką alternatywną, oraz przebój i wykonawca roku.

W sobotę wieczorem w amfiteatrze odbędą się „Premiery Gwiazd”, z udziałem m.in. Budki Suflera, Maanamu, Urszuli i Ryszarda Rynkowskiego, oraz koncert „Kabaretowa Rewelacja Roku - Kataryniarze”.

Niedziela upłynie pod znakiem piosenek Marka Grechuty (koncert „Świat w obłokach”) i przeglądu „101 lat polskiego kabaretu”, czyli „wybiórczej i niekoniecznie chronologicznej podróży po polskich kabaretach literackich, od „Zielonego Balonika” do dziś”. Reżyserem kabaretonu jest Olga Lipińska.

[tvp.pl]

Copyright © INFOMUSIC 2024