KRUGER&MATZ: KM528 ADVENTURE przenośny głośnik bezprzewodowy

Autor: Waldemar Nowak • 15 lipca 2017
KRÜGER&MATZ KM528 ADVENTURE200
15 lipca 2017 12:35
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Dostarczył LECHPOL LECHPOL tel: +48 (25) 685 00 00 www.lechpol.eu

[img:1:R]Moda na przenośne głośniki Bluetooth trwa w najlepsze o czym najlepiej świadczy kolejka stojących pod ścianą kartonów do recenzji.
W większości są to mniejsze lub większe prostopadłościany lub cylindry przeznaczone do postawienia na stole.
Kruger&Matz proponuje coś nieco innego - głośnik na ramię.

 

Gdy córka go zobaczyła usłyszałem tylko: „tatusiu please…” i tyle się widzięliśmy przez kolejnych kilka dni. Koncepcja obudowy nie jest jakimś przełomem, co jakiś czas pojawiają się podobne produkty, acz są one na tyle rzadko spotykane, że warto pokazać iż coś takiego istnieje.

[img:2]Tych pań nie znam :)

Urządzenie ma kształt poziomego walca zakończonego z obydwu stron głośnikami. Nosi się je na ramieniu na szerokim, wygodnym pasku, który w razie potrzeby można odpiąć i poprzestać na nóżkach.

Panel sterowania:

  • Wybór trybu pracy
  • Bluetooth - zestawienie połączenia bezprzewodowego
  • AUX - wejście 3.5mm dla przewodu mini jack
    i jako gniazdo antenowe
  • microSD - slot na karty
  • Tuner FM
  • Regulacja głośności / wybór utworu / play / pauza
  • microUSB - ładowanie

Korpus stanowi rura z twardego PVC - rury hydraulicznej nie da się łatwo uszkodzić, tak i ten korpus wydaje się być nieśmiertelny. Jego powierzchnia pokryta jest sztuczną skórą. W tym miejscu warto wspomnieć o łatwej możliwości kustomizacji głośnika - wystarczy na część środkową naciągnąć kawałek elastycznego rękawa obciętego z nieużywanej bluzki, albo wydziergać na drutach coś o podobnym kształcie i można stworzyć głośnik pasujący pod przysłowiowy kolor paznokci. Gdybym taki głośnik posiadał to pierwsze „wdzianko” zrobiłbym w szkocką kratę, drugie uszył z jeansu, trzecie… w pierwszej chwili wydaje się to być śmiesznym pomysłem, ale ileż znamy sprzętów tak łatwo nadających się do dopasowania do własnego gustu bez trwałego modyfikowania np. farbą w sprayu?
Wystarczy odkręcić 6 śrubek.

Elementy na końcach wykonane są z twardego plastiku pokrytego gumowatą w dotyku powłoką. Głośniki zabezpiecza metalową siatka.

Na jednym końcu głośnik niskotonowy 4” 7W, na drugim sterowanie, dwa średniotonowe głośniki po 2W 2”, oraz otwór bass-reflex. Wewnątrz rury, mniej więcej na środku wklejona jest membrana bierna wykonana z blachy.

W przypadku korzystania z tunera należy podłączyć kabel audio 3.5mm, który służy za antenę. Automatyczne (bardzo szybkie) strojenie po przyciśnięciu PLAY, później stacje wybieramy sekwencyjnie przyciskami głośności, a samą głośność regulujemy przytrzymując przyciski dłużej. Tuner mile mnie zaskoczył swoim sprawnym działaniem. Jedyną niewygodą jest brak możliwości przypisania bodaj numerów stacjom (nie ma wyświetlacza) więc wybieramy stacje „na czuja” jak coś nam w ucho wpadnie.

O każdorazowej zmianie źródła jesteśmy informowani kobiecym głosem i tu się pojawia jedyny zgrzyt w całej recenzji - pani przemawia do nas z ostatnio używaną głośnością. Jeśli więc włączamy głośnik zapominając, że ostatnio grał na cały regulator na imprezie ogrodowej to spodziewajmy się, że wrzaśnie: „Bluetooth Mode!!!”. Trzeba nabrać odruchu przyciszania przed wyłączaniem.

[img:4]Kształt i wielkość jak pojemnik na maskę przeciwgazową, lekko przemalować i można iść na rekonstrukcję starcia Polska:Niemcy przy dźwiękach marszu

[img:3]Gdy głośnik włączony to niebieska dioda świeci

[img:5]Akumulator (zielony) malutki choć miejsca od groma - po skończonej gwarancji dwa lutowania i można go podmienić na taki o kilkukrotnie większej pojemności

[img:8]Dwa głośniki średnio-wysokotonowe z naciskiem na średnio oraz płytka z elektroniką - pełna miniaturyzacja

[img:7]Wklejona wewnątrz membrana bierna i poniżej głośnik niskotonowy 4"

[img:6]

 

Brzmienie

Głośniki umieszczone są na przeciwległych końcach, wpływa to na charakter brzmienia - z jednej strony jest bardziej basowo, z drugiej bardziej środkowo. Góry w zasadzie nie ma. W sumie to nie problem - to jest głośnik na ramię, do zabrania na boisko, na plac zabaw, a nie do salonu - gra na boki, a nie do przodu.

 

 

[img:11:L]KRUGER&MATZ inne bezprzewodowe głośniki BT

 

 

Podsumowanie

 

Przenośny głośnik do noszenia jak damska torebka, łatwy do kustomizacji wyglądu (dziewczynki, dziewczęta i kobiety docenią ten fakt). Jako głośnik Bluetooth robi co do niego należy. Warto się powstrzymać przed zbyt głośnym graniem - szybki drenaż akumulatora, spore zniekształcenia.
Tuner jest wyjątkowo udanym dodatkiem - gdyby ktoś zapomniał - radio FM nie pobiera transferu danych na smartfonie :)

Za niecałe 200 zł frajda dla dzieciaka lub dorosłego, byle z zachowaniem rozsądku ponieważ nie jest ani wodo-, ani piaskoodporny. 

 

W skrócie: przenośny głośnik Bluetooth / tuner FM / pasmo: 100-20.000Hz (wg producenta) / wejścia: Bluetooth 2.1, microSD, AUX 3.5mm, microUSB (ładowanie) / zasięg do 10m / akumulator 1800mAh / czas pracy zależny od głośności słuchania (do 2h słuchając na max) / w zestawie: przewód mini jack 3.5mm, microUSB, pasek na ramię

Oczami wyobraźni widzę panie przedszkolanki prowadzące na spacery maluszki przy dźwiękach muzyki, panie opiekunki na koloniach,
matki z dziećmi na placach zabaw, a każdy Adventure w (innym 
niż czarne) kolorowym wdzianku[img:10]

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017