Polk Audio UltraFocus 8000

Autor: Waldemar Nowak • 19 czerwca 2016
POLK AUDIO UltraFocus 80001.300 zł
19 czerwca 2016 23:05
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Dostarczył Rafko ul. Handlowa 7 15-399 Białystok
  • Potrafią grać bardzo głośno.
  • Ogromna dynamika.
  • Duża szczegółowość przekazu.
  • Szeroka scena.
  • Mikrofony schowane po wewnętrznej stronie muszli chronione od wiatru.
  • Push-to-Hear wycisza dźwięk słuchawek i włącza sygnał z mikrofonów.
  • Dedykowane do Skype i gier komputerowych.
  • Baterie można zamienić na ładowalne akumulatorki i mamy lepiej niż posiadacze drogich (podczas wymiany) akumulatorów.
  • Komplet przejściówek na każdą okazję oraz sztywne etui.
  • Nietypowy wtyk przewodu audio.
  • Brak trybu pasywnego słuchania.
  • Zasilanie bateryjne ANC włączone na stałe Palcują się.
  • ANC włączone na stałe.
  • Palcują się.

Na opakowaniu słuchawek firma zamieściła tekst, który po Polsku mógłby brzmieć mniej więcej tak: “Oto twoje narzędzie do sukcesu. W Polk Audio wierzymy, że prowadząc aktywny tryb życia zasługujesz na chwile niezakłóconego niczym relaksu, by tworzyć śmielsze marzenia, by motywować do większych działań, do odpoczynku i do zwycięstw. Muzyka pobudzi cię lub uspokoi” - wielkie słowa. W innym miejscu Polk pisze wprost, że stworzyli nagłowny odpowiednik kolumn. Ile w tym prawdy, a ile marketingu wyjdzie w paraniu...

Patrząc na gabaryt i masę celulozy, z której wykonano opakowanie do UltraFocusów to sobie myślę, że Ameryka to bogaty kraj w zasoby naturalne, a jak im czegoś brakuje na miejscu importuje to z trzeciego świata. Przyczepiłem się Polka, ale na podobną nonszalancję w kwestii przeszacowanych opakować cierpi wiele amerykańskich i kanadyjskich firm. Szczęście, że nie ma już Związku Radzieckiego bo ci, by udowodnić światu swoją wartość, pakowaliby słuchawki w pudła od telewizorów. A przecież wartości słuchawek nie mierzy się wagą kartonu, prawda?

[img:1]

Budowa

W wielkim pudle zamykanym na magnesy znajduje się również sporych rozmiarów etui z zewnętrzną kieszonką i karabińczykiem. Wewnątrz... no jakże mogło by być inaczej - wielkie słuchawki.

UltraFocus 8000 to przewodowe słuchawki wokółuszne z ANC, z muszlami skręcanymi na czas transportu. Słuchawki są rzeczywiście spore ale po założeniu na głowę kompletnie tego nie czuć, grawitacja rozkłada się na trzy punkty podparcia: wyjątkowo miękko wyściełany pałąk z włókna węglowego oraz dwa spore pady wypełnione pianką z pamięcią kształtu.

Lewa muszla: gniazdo audio o niestandardowym kształcie (pasuje tylko płaski przewód firmowy) oraz pod odkręcanym deklem (zabezpieczony tasiemką żeby się nie zgubił) komora na dwie baterie AAA zasilające ANC.

 

[img:2:L]Prawa muszla: włącznik zasilania sprzężony na stałe z ANC, oraz przyciski sterujące. Zlokalizowano je na krawędzi co nie do końca jest najszczęśliwszą lokalizacją: głośność (tylko Apple), Play / Pauza oraz włączanie zewnętrznego mikrofonu by słyszeć otoczenie. UltraFocus 8000 są jedynymi  w teście słuchawkami przewidzianymi do dwukierunkowego używania z komputerem (Skype, gry). Rozdzielacz umożliwia jednoczesne podpięcie się do wejścia i wyjścia audio w PC.

 
 

Sterowanie dostosowane pod Apple co na rynku amerykańskim jest standardem. Androidowcom zadziała Play/Pauza ale głośność już nie. 

Polk dostarcza więcej przejściówek niż ktokolwiek inny na rynku. Hebelek do włączania zasilania jest manualny więc trzeba pamiętać o wyłączaniu słuchawek albo o zakupie sporego zapasu bateryjek.

[img:3:L]Pora ponarzekać - koncepcyjnie UltraFocusy są zerżnięte z jedynych słuchawek z ANC które znają Amerykanie i do których z uporem maniaka porównują się w każdym amerykańskim teście, próbując ustalić czy są w czymś lepsi czy gorsi od Bose QuietComfort. Tak ślepe zapatrzenie się na Bose to nóż w plecy dla działu Research & Development firmy. W tym samym czasie europejskie i japońskie firmy poszukują, co ważniejsze odnajdują nowe nisze rozwojowe i proponują pod wieloma względami ciekawsze rozwiązania. 

 
 

Zasilanie bateryjne to coraz rzadziej stosowanie rozwiązanie. Ładowanie przez USB jest wygodne gdy codziennie siedzimy przy komputerze. A co w przypadku wyjazdu na tydzień na ryby? Wtedy zdecydowanie lepiej sprawdza się model bateryjny - można dokupić sobie ładowarkę, kilka akumulatorków AAA, mieć zasilanie i nie truć środowiska zużytymi paluszkami.

Już sam pomysł, żeby w dzisiejszych czasach wypuścić na rynek słuchawki, w których ANC jest włączone na stałe to jakiś anachronizm. Brak możliwości korzystania z trybu pasywnego zmusza do noszenia kompletu zapasowych baterii w kieszeni ponieważ w tych słuchawkach no bateria, no fun!

 

[img:4]

Wkurzająca jest ta „Jabłkowa” mentalność myślenia i kombinowanie jak za wszelką cenę zrobić najbardziej niekompatybilny kabelek. Po co, po jaką cholerę ludzie robią sobie takie rzeczy? Ach, już pamiętam, dla kasy pozostawianej w serwisie!

Pałąk wygląda atrakcyjnie, zrobiony częściowo z włókna węglowego, które powinno uczynić go niemal niezniszczalnym. W tym przypadku to jednak bardziej dekoracja niż wzmocnienie, ponieważ główną pracę wykonują tu doklejone gumowe krawędzie.

[img:5]

Słuchawki są duże, więc etui jest też spore, aczkolwiek dzięki przekręcaniu muszli, jest dość płaskie. Bardzo poręczną jest zasuwana kieszonka na akcesoria i karabińczyk. Po odkręcaniu dekla od baterii pozostał odcisk palca - pozostawiony celowo by pokazać łatwość tworzywa do palcowania. Ta przypadłość dotyka wszystkie słuchawki o wykończeniu „gumowanym”.

[img:6]

[img:7]

Tylu przejściówek i rozdzielaczy nie oferuje nikt. Dzięki nim Polki świetnie sprawdzają się również jako słuchawki do komputera - można je używać do gier i do Skype’a.

 

Odsłuch

ANC szumi jakby chciało imitować winyl. Dodatkowo działa nieco “symbolicznie” - na tym uwagi krytyczne kończę. Słuchawki mają ogromną skuteczność, są w stanie grać znacznie głośniej niż rozsądek pozwala słuchać by nie ogłuchnąć i czynią to bez istotnych zniekształceń. Dynamika powala, wymiata i zamiata, jeżeli zalega wam w uszach stara woskowina sprzed wojny, to UltraFocusy zmuszą ją do ewakuacji. Szczegółowość i wielowarstwowość wzorowa - to jest ten typ słuchawek w których daje się usłyszeć jak podczas hardrockowego koncertu perkusiście skrzypi stołek. Bardzo dobrze wypada również szerokość sceny, która brzmi spektakularnie, a nie jak jakiś wirtualny twór. W tym wszystkim nawet to cholerne szumienie przestaje przeszkadzać - wystarczy uznać, że szumi nam w uszach i po krzyku. A wieczorem przed snem można wystrzelać hordę kosmitów i z ciocią z Ameryki na Skype pogadać. Ave Polk, morituri te salutant!

INSTRUKCJA OBSŁUGI
Lubię czytać instrukcje obsługi i robię to z dwóch powodów:

   - By się czegoś dowiedzieć co mogło umknąć mojej uwadze
   - By się pośmiać
Amerykańskie instrukcje pełne są tekstów w stylu “Nie prać kotów w pralce”, dziś znalazłem taką perełkę “Uwaga! Słuchawki mają orientację lewo i prawostronną, litery L i R oznaczają które ucho należy włożyć do której muszli”. A skąd ten biedny amerykański żuczek ma wiedzieć które ucho to “L”, a które “R”? Tego nie napisali...

 

 

W zestawie

  • Przewodowe wokółuszne słuchawki z ANC
  • Kolor czarny lub brązowy (wersja LE)
  • Przetworniki 40 mm
  • Pasmo 8 - 28.000 Hz
  • Impedancja 32 Ω
  • Płaski przewód audio 1.40 m
  • Minijack 3.5 mm
  • Przejściówki: składana do samolotu, kątowa, duży jack 6.3 mm, microjack 2.5 mm, do komputera (Skype), dla Nokii
  • Klips do przypięcia przewodu do ubrania
  • Miękki worek z kieszonką na akcesoria
  • ANC do 60 h (zależnie od jakości baterii)
  • Rozmowy telefoniczne (tylko iPhone)
  • Skuteczność 110 dB/mW
  • Waga 250 g 

 

Podsumowanie

W przypadku słuchawek przenośnych zwykle oczekujemy od nich bezprzewodowości. W przypadku Polków jest inaczej: to są domówki, które znakomicie nadają się do komputera (posiadają stosowne okablowanie), można w nich grać godzinami (jako słuchawki przewodowe nie mają w grach lagów), rozmawiać przez telefon, oglądać telewizję oraz wychodzić na ulicę. ANC załącza się wraz z włączaniem zasilania, a słuchawki grają dopóki dopóty jest prąd - według mnie tak nie powinno się robić ale... skoro miliony Amerykanów od lat są tym zachwyceni i tolerują takie rozwiązanie w Bose, a Polk to skopiował, to może oni mają rację a nie ja. 

Wszystkie powyższe mankamenty schodzą na drugi albo nawet na piąty plan gdy UltraFocusy zaczynają grać. A gdy żona się wścieka, że od godziny prosi o wyrzucenie śmieci... "Ależ kochanie, nie słyszałem cię, a przecież wiesz że nie mogę wyłączyć tłumienia".

 

 

 

 

ZAPRASZAMY DO LEKTURY  
WSZYSTKICH 11 RECENZJI

 



 

 

 

Testowane modele słuchawek z Noise Cancellingiem:

 

  1. Audio Technica ATH-MSR7NC
  2. AKG N60 NC
  3. B&O Play H8
  4. Definitive Technology Symphony 1
  5. Denon Globe Cruiser AH-GC20
  6. JBL Everest Elite 700NC
  7. Phiaton Chord MS530
  8. Polk Audio UltraFocus 8000
  9. PSB M4U 2
  10. Samsung Level On Pro
  11. Sennheiser Momentum M2 AEBT Ivory

 

Parametry techniczne

Przetworniki: Dynamiczne
Konstrukcja obudowy: Zamknięte
Impedancja: 32 Ohm
Skuteczność: 110dB
Pasmo przenoszenia: 8 - 28.000Hz
Długość przewodu: 1.4m
Typ wtyku: 3.5mm mini jack
Typ wtyku: Kątowy
Regulacja głośności: TAK
Mikrofon: TAK
Etui ochronne: TAK
Tłumienie hałasu: Pasywna izolacja i aktywna technologia ANC
Redukcja szumów: TAK
Rozmiar przetwornika: 40mm
Obsługa smartfona: iOS
Przewód do słuchawki: Lewa
Składane: TAK
Czas pracy aktywnej redukcji szumów: 40h
INNE: Ultraelastyczny, nieplączący się kabel
  Extra wytrzymała bateria: 40 do 60 godzin przy normalnym użytkowaniu
  3 rozgałęziacze (Skype, samolotowy, domowy sprzęt audio), 2 baterie AAA i poręczny przenośny pokrowiec

Gdzie kupić?

POLK AUDIO POLK AUDIO www.polkaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > POLK AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz