DENON HEOS 7, 5, 3, 1 v. HS2

Autor: Waldemar Nowak • 22 października 2016
DENON HEOS 7 HS22.200zł
2.000zł
1.600zł
1.100zł
DENON HEOS 5 HS2
DENON HEOS 3 HS2
DENON HEOS 1 HS2
22 października 2016 05:25
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Dostarczył Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl
  • Obsługa audio w wysokiej rozdzielczości (nowość w HS2).
  • Zintegrowana łączność Bluetooth każdy głośnik może przyjmować sygnał i udostępniać go zgrupowanym głośnikom (nowość w HS2).
  • Dwa zakresy Wi-Fi: 2,4 GHz i 5 GHz.
  • Obsługa serwisu TIDAL (nowość).
  • Strumieniowanie muzyki z serwisów Spotify, Deezer, TuneIn oraz Napster.
  • HomeCinema udostępnia sygnał audio z telewizora w sieci (nowość).
  • Głośniki trzymają synchronizację.
  • Obudowy w dwóch ulubionych kolorach: czarnym i białym.
  • No właściwie, to nie ma.

Systemy multiroom bywają różne, jedne bardziej, inne mniej urozmaicone. Miewają również więcej lub mniej wejść i wyjść, brzmią wybitnie lub tylko przyzwoicie, ale na co powinniśmy zwrócić szczególna uwagę zanim zaczniemy czegokolwiek słuchać? Czy oferta urządzeń danego producenta jest na tyle szeroka by można wybrać elementy skrojone pod nasze potrzeby (teraźniejsze i przyszłe)? Czy firma stara się ją rozbudowywać? Czy jest zróżnicowana cenowo? Czy urządzenia pozostają kompatybilne ze sobą wstecznie.

HEOS by Denon (Home Entertainment Operating System) na wszystkie postawione powyżej pytania może odpowiedzieć twierdząco. Po pierwsze rodzina Heosów to na dzień dzisiejszy: cztery wielkości głośników bezprzewodowych (7, 5, 3, 1), w tym jeden mobilny z własnym zasilaniem (1+Go Pack), wzmacniacz mogący obsługiwać kolumny firm trzecich (AMP), przekaźnik potrafiący zintegrować dowolny system stereo z sytemem multiroom (LINK), wzmacniacz sygnału Wi-Fi w przypadku konieczności pokonywania dużych odległości (EXTEND) i zestaw kinowy oparty o soundbar z subwooferem (HomeCinema). Denon stara się trzymać rękę na pulsie bieżących oczekiwań klientów i nieustannie pracuje nad sprzętowym i programowym udoskonalaniem swojego dziecka - w maju wypuścił odświeżoną pod względem funkcjonalnym wersję Heosa tzw. HS2, a miesiąc temu weszły na rynek również bardzo rozbudowane amplitunery z serii X kompatybilne z Heosem.

[img:2]

Każdy z głośników ma nieco odmienny wygląd dzięki czemu mieszkanie nie wygląda jak "umundorowane" jednakowymi klockami

W niniejszej recenzji skoncentruję się na głośnikach. Zainteresowanych HEOS-owym kinem domowym odsyłam do lektury poniżej:

 

[img:1:L]Czytaj: Recenzja HEOS HomeCinema

[img:1:L]Czytaj: News na temat kontroli głosowej ALEXA w 2017 

[img:1:L]Czytaj: News na temat nowych amplitunerów z serii X

 

Przy okazji warto nadmienić, że dla HomeCinema pojawiła się nowa funkcjonalność - współdzielenie w sieci sygnału pochodzącego z podłączonego do belki telewizora. Jest to ukłon w kierunku osób rozpoczynających dzień od włączenia np. TVN24 - teraz można iść spokojnie rano się ogolić słuchając porannych wiadomości.

[img:3]

Odporna na zachlapania mała Jedynka idealnie nadaje się do kuchni, łazienki czy ogrodu

Odtwarzacze strefowe czyli głośniki

Jak już wspominałem od maja 2016 firma oferuje drugą generację swoich głośników, która od wersji pierwszej z 2014 roku różni się trzema istotnymi cechami:

1. Możemy teraz słuchać muzyki zapisanej w plikach WAV, ALAC i FLAC wysokiej rozdzielczości do 192kHz/24-bit (Hi-Res). Spodziewany jest kolejny upgrade (software) do DSD i AIFF. Nowe modele pracują na procesorach ARM A9 1.25GHz z 512MB pamięci FLASH plus 256MB RAM do buforowania gęstych plików.

2. Każdy nowy głośniki posiada odbiornik Bluetooth i potrafi udostępnić strumień do pozostałych urządzeń tworzących grupę. Od teraz np. możemy z telefonu ładującego się w kuchni słuchać w gabinecie rozpoczętego w drodze do domu audiobooka.
Jeżeli gość chce nam coś odtworzyć nie musimy go już wpuszczać do naszej sieci domowej - pamiętam te niezręczne chwile gdy nie chciałem każdemu podawać hasła do mojej sieci.

3. Obsługiwane są obydwa zakresy częstotliwości Wi-Fi: tradycyjny 2.4GHz (kompatybilny ze starszym sprzętem) i współczesny, wydajniejszy i bardziej odporny na zakłócenia 5GHz.

[img:5]

W miejscu gdzie obecnie znajduje się przycisk Bluetooth w pierwszej generacji był Reset

Nowe urządzenia są w pełni kompatybilne wstecznie (to nie Apple) tzn. jeżeli dysponujemy starymi i nowymi podzespołami to system będzie nadal pracował bez zawracania nam głowy - mówiąc po ludzku nowe będą obsługiwały pliki Hi-Res, a stare standard CD. Częścią wspólną dla obu generacji są: każdy głośnik działa bezprzewodowo (Wi-Fi) lub przewodowo (Ethernet) w ramach sieci domowej, posiada wejście audio 3.5mm oraz port USB. Do tego własną (lokalną) regulację głośności, przycisk wyciszenia (Mute) i diodę sygnalizującą aktualny status urządzenia. Zwykle świeci przyjemnym dla oka niebieskim światłem (w ustawieniach można ją przyciemnić). Podczas updatowania miga na bursztynowo, a podczas pierwszej instalacji lub szukania Bluetooth na zielono, gdy głośnik jest wyciszony pulsuje niebiesko, bywa i czerwona. Podstawowym źródłem sygnałów pozostają niezmiennie wszelkie urządzenia podłączone lokalnie do sieci domowej jak komputery, serwery, dyski twarde, pendrivy, telefony, tablety i oczywiście internet wraz z serwisami muzycznymi i nieprzeliczonymi ilościami radiostacji.

Aplikacja „HEOS” (Android, iOS, Amazon Fire)

Prace nad rozbudowywaniem funkcjonalności i udoskonalaniem oprogramowania systemowego (tego wgrywanego do głośników) trwają non-stop. W ciągu 2 tygodni testów załapałem się na dwa odświeżenia firmware’u. Zmiany czasem mają charakter kosmetyczny jak naprawianie zgłaszanych przez użytkowników błędów, a czasem są tak pryncypialne jak dorzucenie serwisu Tidal do aplikacji sterującej. Rolę pilota pełni smartfon z wgraną appką HEOS. Wiele by trzeba pisać by wyczerpać listę możliwości programu dlatego skupie się na kilku najważniejszych cechach.

Pierwsza instalacja wymaga od nas połączenia smartfona pracującego w naszej sieci domowej z głośnikiem za pomocą dostarczonego przewodu 3.5 na 3.5mm. Na początku nie do końca jest zrozumiałe po co każą nam łączyć wyjście słuchawkowe telefonu z wejściem audio - przecież nie chcemy grać po kablu. Powód okazuje się być prozaiczny - w ten sposób HEOS automatycznie przyłącza kolejne głośniki do sieci domowej, w której pracuje telefon i nie zawracając nam głowy konfiguracyjnymi bzdetami. Jedyne co musimy wiedzieć to jakie mamy hasło do sieci. Drobna uwaga techniczna - przycisk Connect naciskajmy dosłownie przez ułamek sekundy, wtedy głośnik od razu wchodzi w odpowiedni tryb (miga na zielono). Każdy element naszego multiroom możemy w dowolnym momencie nazwać (lub zmienić nazwę) korzystając z listy podpowiedzi lub nadając mu nazwę czytelną dla nas: Karol, Zdzichu, Garaż itp.

[img:22:R]Gdy naciskamy ikonę domku (Pomieszczenia) trafiamy do samego serca zarządzania multiroomem - możemy tu łączyć lub rozłączać pomieszczenia poprzez proste przeciągnięcie nazwy jednego na drugie lub wysuniecie z grupy tego które chcemy wyłączyć. Co to oznacza w praktyce? Ano możemy słuchać nagrania na jednym wybranym głośniku albo na ich grupie lub wręcz na wszystkich jakie posiadamy - tryb imprezowy. Ale żeby było jeszcze ciekawiej na każdym głośniku może grać co innego i w dodatku każdy z domowników może sobie sam wybierać repertuar o ile tylko posiada smartfon z aplikacją. Poziom głośności można regulować niezależnie dla każdego głośnika lub dla wszystkich jednocześnie.

Gdy mamy w zasięgu wzroku kilka głośników i zaczyna się ich aktualizacja wygląda to surrealistycznie - każdy zaczyna migać na pomarańczowo w swoim tempie i wygląda to niczym transfer danych do robotów bojowych w filmie Iron Man. Kolejne screeny pokazują tryb "imprezowy" - grają wszystkie głośniki acz każdy z inną głośnością.

Ikona nutki (Muzyka) to nasze wrota do wszelkich dostępnych źródeł, począwszy od serwisów: Spotify, TuneIn, Deezer, Soundcloud, Tidal przez domowe serwery / komputery, wejścia, listy odtwarzania, USB, telefon na historii odtwarzania kończąc. Tu też mamy wejście w ustawienia konfiguracyjne - dodawanie nowych głośników, regulacja basów i sopranów czy wymianę oprogramowania. Jeżeli posiadamy konta w którymś z serwisów muzycznych możemy wprowadzić dane do logowania w aplikacji i korzystać z zasobów w całym domu. Posiadam konto HiFi w Tidal i intrygowało mnie dlaczego nigdzie nie widać ikonki potwierdzającej, że gra HiFi a nie Premium - po krótkim śledztwie ustaliłem co następuje - jeżeli w Ustawienia > Źródła Muzyki > Muzyka Online > Tidal widać nasz login to znaczy, że jest OK., a znaczek HiFi w apce HEOS po prostu nie pojawia się z założenia - takie to dziwy czasem udaje się wychwycić.

Ikona trójkąta (teraz odtwarzane) - zarządzanie tym co gra na wybranym głośniku lub grupie głośników. regulowanie głośności, tworzenie playlist z korektorem sopranów i basów dla każdego głośnika niezależnie (wejście przez trzy kropki).

Ta appka dużo może i widać, że jest nieźle dopieszczona. Nie oznacza to oczywiście, że jest dziełem skończonym bo w przypadku oprogramowania jest to proces niekończący się. Właśnie zauważyłem w niej pewną „niewygodę” polegającą na niemożności usunięcia z grupy urządzenia które było w niej jako pierwsze. Nie ma jak zrobić czegoś tak wydawałoby się oczywistego jak przekazanie strumienia z głośnika na głośnik i wyłączenie tego który był pierwszym w grupie. Obecnie działa to tak, że puszczamy sobie playlistę np. z Tidal w grupie Salon+Kuchnia gdzie Kuchnia została dodana do Salonu - możemy z grupy usunąć Kuchnię i nadal słuchać w Salonie ale nie możemy się pozbyć Salonu i pozostać przy samej Kuchni. Salon możemy wyciszyć ale bez możliwości przeniesienia aktualnego strumienia na Kuchnię żeby grało w niej dalej i by w Salonie puścić coś innego. Zgłosiłem to do Denona więc jak w przyszłości zobaczycie taką funkcjonalność to będzie wiadomo kto zaproponował to rozwiązanie.

HEOS 1 HS2 + Go Pack

Najmniejszy, najbardziej wszechstronny i jednocześnie najmłodszy członek rodziny. Jako jedyny pokryty jest metalową siatką, odporny na zachlapania, zwarty i zaskakująco ciężki jak na swój rozmiar. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu w podstawie mocowaniu umożliwia dołączenie opcjonalnego banku energii Go Pack i zamienia się w bezprzewodowy, przenośny głośnik imprezowy, który dzięki wbudowanemu Bluetoothowi uniezależnia nas od sieci Wi-Fi. Dwie Jedynki można zestawić do układu stereo - kanały pierwotnie mixowane do mono rozdzielają się na osobne głośniki. Dysponując kilkoma zestawami z Go Packami można na upartego zamiast multiroom zestawić sobie multiogród lub multipodwórko.

[img:6]

Wszystkie głośniki dostępne są w dwóch kolorach - tradycyjnej czerni i chyba nawet bardziej atrakcyjnej optycznie bieli

[img:7]

Po wyjęciu blokady z podstawy można przypiąć zewnętrzny akumulator i przekształcić Jedynkę w prawdziwie przenośny głośnik bezprzewodowy z Bluetooth

[img:8]

Go Pack to akumulator i specjalna gumowa zaślepka, która szczelnie zabezpiecza gniazda przed zanieczyszczeniami i wilgocią 

Odporność na działanie wilgoci zachęca do bezkarnego użytkowania w łazience podczas kąpieli przy świecach z narzeczoną, w kuchni gdzie żona gotuje, w toalecie by zagłuszyć teściową lub jako radiowęzeł w ośrodku agroturystycznym. Konstrukcja dwudrożna z dwoma wzmacniaczami i zwrotnicą. W połączeniu z Go Packiem  zapewnia do 6 h grania.

[img:9]

Trzeba pamiętać o wyłączaniu manualnym akumulatora ponieważ głośnik pozostaje w stanie czuwania póki mu sił starczy. Niebieskie diody pokazują poziom naładowania.

HEOS 3 HS2

[img:10][img:12:R]Przed pojawieniem się Jedynki Trójka była głośnikiem podstawowym do mniejszych pomieszczeń. Koncepcyjnie to ciekawa konstrukcja - wewnątrz dwa wzmacniacze cyfrowe i dwa głośniki szerokopasmowe - może grać w poziomie lub w pionie (zaznaczamy to w ustawieniach by zmieniła się charakterystyka)... dwie Trójki można zestawić w układ stereofoniczny L+R. Z tyłu otwór bass-reflex ułatwia przenoszenie plus gwintowane gniazdo do powieszenia.

Każdy z czterech głośników to inna bryła, żadne dwie ścianki nie są równoległe do siebie, a co za tym idzie nie powstają fale stojące

HEOS 5 HS2

[img:11][img:13:R]

Duży głośnik i jednocześnie najbardziej zachęcający do przestawiania go dzięki wygodnej rączce. Regulacja głośności i Mute przeniesiona na boczną ściankę.

Każdy głośnik można podgłośnić / przyciszyć bądź wyciszyć niezależnie od aplikacji dzięki wbudowanym przyciskom. Głośnik wyciszony miga na niebiesko żebyśmy na pierwszy rzut oka wiedzieli dlaczego nie gra

[img:14]

HEOS 7 HS2

[img:15][img:16:R]Największy w rodzinie, typowy stacjonarny salonowiec - brak uchwytu do przenoszenia. Dodatki ze szczotkowanego metalu dodają mu powagi i splendoru.

Siódemka jako jedyna posiada wyjście słuchawkowe - w ściance po lewej stronie. O ile Piątka była nieco kancistym pięciobokiem to Siódemka bardziej przypomina kroplę

 

Reasumując...

Przede wszystkim głośniki zostały tak zestrojone, że tworzą całkiem jednolitą przestrzeń akustyczną i gdy poruszamy się po mieszkaniu nie czuje się radykalnych spadków jakości. Głośniki nawet po kilku godzinach grania nie tracą synchronizacji pomiędzy sobą - to ważne bo nie pojawia się „echo” w domu. A jak to gra? Proponuję przyjąć Piątkę jako punkt odniesienia (środek oferty). Względem Piątki Siódemka jest bardziej plastyczna, z nieco lepszym „wybarwieniem”, zadbaniem o detale i soczystszym basem. Przyjemny, nienachalny środek. Z uwagi na większą moc jest po prostu obfitsza w każdym z zakresów. Na tym tle Trójka ze swoimi szerokopasmowymi głośnikami jawi się trochę jak ubogi krewny chowający się w cieniu, którego „nie stać” na wysokotonową biżuterię i niskotonowe ogumienie, za to jest to głośnik o zadbanym, obfitym środku pasma. Nie wszędzie potrzebujemy czegoś ambitniejszego.

[img:17]

W momencie pojawienia się na rynku Jedynek sępy nad Trójkami zaczęły krążyć. Jedynki mają bogaty środek i coś takiego jakby wołały do nas: „Teraz ja, teraz ja, teraz mnie posłuchaj!” To są relatywnie małe głośniki ale mają kopa. Znaczy się na początku na ustawieniach fabrycznych na zero go nie mają ale jak je podkręcimy w aplikacji to stają się nieobliczalnie dobre. Już tłumaczę co mam na myśli - zestawiłem dwie Jedynki do stereo i postawiłem po obu stronach Siódemki i przełączałem sobie. Gdy grałem muzykę współczesną strumieniowaną z Tidala czyli tego czego się powszechnie słucha to nie potrafiłbym wskazać, co grało lepiej i to nie dlatego, że Siódemkom czegoś brakuje, to raczej podkręcone Jedynki okazały się takie dobre. Pojedyncza Jedynka by się nie obroniła ale dwie w stereo to 2x większa moc potrafiąca zrównoważyć znacznie większe głośniki Siódemki. Tak jak już wspominałem wcześniej - ktoś popracował nad ich zestrojeniem.

[img:19:R]Dopiero tu widać co to znaczy, że firma ma za soba 100 lat doświadczenia - obudowy są dosłownie wypchane głośnikami, a Siódemka to kompletna jazda po bandzie - kilkunastocentymetrowy głośnik niskotonowy i dwie membrany bierne + średniotonowce + wysokotonowe. Żadnego chodzenia na skróty - uczciwa konstrukcja

[img:21]

Gdyby Denon wprowadził na rynek same Jedynki to już byłby to fajny system. W warunkach domowych w moim odczuciu optymalna inwestycja to Siódemki (w cenie promocyjnej droższe o zalewie 200 zł od Piątek) w głównych pomieszczeniach by mieć satysfakcję z posiadania fajnego i głośnika, a do wszystkich pozostałych celów Jedyneczki, które przy swojej cenie i możliwościach brzmieniowych mają naprawdę niezły stosunek ceny do jakości. Do tego dwa Go Pack'i w cenie jednego żeby mięć głośnik w teren.

Pamiętajmy, że opisane dziś głośniki to jedynie fragment większego, spójnego systemu - że jest kompatybilny Soundbar HeosCinema, że pojawiły się dopiero co wypasione amplitunery kina domowego AVR-X6300H i AVR-X4300H, że jest wzmacniacz stereofoniczny (AMP HS2) oraz przekaźnik (LINK HS2) który jest w stanie włączyć do systemu dowolny zestaw stereofoniczny, a wzmacniacz sygnału (EXTEND) jest w stanie spiąć w sieć nawet oddalone budynki lub kilka pięter - do 32 urządzeń.

System HEOS otrzymał nagrodę EISA 2015-16 za swoje pierwsze wcielenie. Obecnie w wersji HS2 jest jeszcze lepszy. 

Podsumowanie

Systemy multiroom (mówię o wszystkich producentach) to nowoczesne urządzenia szyte na miarę naszych oczekiwań i możliwości naszych portfeli. Możemy zacząć od jednego najprostszego głośnika by z czasem zacząć wraz z dopływem gotówki dokupować kolejne komponenty. Przykładowo może to przybrać taki przebieg: kupujemy 1 (Jedynkę) z podstawą Go Pack i mamy mobilny głośnik na działkę (Bluetooth ma wbudowany więc sieci nie potrzebuje). Dokupujemy drugą sztukę i mamy obsłużone dwa pokoje lub układ stereofoniczny w jednym. Pojawia się Piątka i ląduje w salonie, a Jedynki: jedna idzie do kuchni, a druga do łazienki (są przecież bryzgoszczelne).

Na święta kupujemy Siódemkę do salonu, Piątka ląduje w sypialni albo u starszego dziecka, a do sypialni trafia Trójka itd., itp. i w każdej chwili możemy zmienić im nazwy by odpowiadały one stanowi faktycznemu i by niechcący np. nie włączyć głośnika u dziecka w środku nocy gdy mamy ochotę na Floydów. Tu praktycznie nie ma ograniczeń poza naszą wyobraźnią - pamiętajmy, że w kolejce do recenzji czekają jeszcze urządzenia pozwalające usieciowić nasz stary system stereo albo spożytkować stare kolumny.

No i pamiętajmy, że na wiosnę HEOS ma otrzymać sterowanie głosem - to będzie bajer, którego wszyscy będą wam zazdrościć...

 

W skrócie

Denon nie udostępnia dla tych urządzeń szczegółowszych parametrów technicznych.

  • HEOS 7 HS2 / hi-res audio / 5 przetworników / 5 wzmacniaczy / 2 membrany bierne / wyjście słuchawkowe / wejścia: 3.5mm, USB, Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi 2.4GHz i 5GHz / kolory: czarny, biały / dwa tworzą stereo / 203x479x164mm / 4.5kg
  • HEOS 5 HS2 / hi-res audio / 4 przetworniki / 4 wzmacniacze / membrana bierna / uchwyt do przenoszenia / wejścia: 3.5mm, USB, Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi 2.4GHz i 5GHz / kolory: czarny, biały / dwa tworzą stereo / 209x294x166mm / 3kg
  • HEOS 3 HS2 / hi-res audio / 2 przetworniki / 2 wzmacniacze / bass-reflex / uchwyt do wieszania / wejścia: 3.5mm, USB, Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi 2.4GHz i 5GHz / kolory: czarny, biały / poziomo lub pionowo / dwa tworzą stereo / 130x272x165mm / 1.9kg
  • HEOS 1 HS2 / hi-res audio / 2 przetworniki / 2 wzmacniacze / bryzgoszczelny / uchwyt do mocowania / wejścia: 3.5mm, USB, Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi 2.4GHz i 5GHz / kolory: czarny, biały / dwa tworzą stereo / opcjonalny akumulator w formie podstawki Go Pack do 6h grania / 189x129x128mm / 1.9kg

 

Ceny

  • HEOS 1 HS2 - 1100 zł
  • Go Pack - 400 zł (aktualnie trwa promocja 50%) 200 zł
  • HEOS 3 HS2 - 1600 zł
  • HEOS 5 HS2 - 2000 zł
  • HEOS 7 HS2 - 2700 zł (do końca listopada cena obniżona o VAT) 2200 zł

 [img:18]

 

Gdzie kupić?

DENON DENON www.denon.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DENON rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz