2 grudnia 2016 00:00
Info audio-connect - dystrybucja ul. Marcinkowskiego 22 85-056 Bydgoszcz Wystawa Audio Video Show ul. Bolkowska 2D 01-466 Warszawa

DIMD - nowa marka na polskim rynku w dystrybucji Audio-Connect

 Łotewska firma DIMD, równie szybko pojawiła się na warszawskiej wystawie co znalazła polskiego dystrybutora. Na razie jedyny produkt w ofercie firmy - wzmacniacz PP10 - będzie można posłuchać i kupić w bydgoskim Audio-Connect. 

Z bydgoską firmą Audio-Connect spotkaliśmy się już po raz kolejny. Tym razem na Audio Vdeo Show w Warszawie, oprócz doskonale znanych marek takich jak Wells Audio, Aqua Acoustic, Diapason czy Jean Marie Reynaud mogliśmy zobaczyć wzmacniacz PP10 firmy DIMD - nowego, łotewskiego producenta, który wkrótce znajdzie się ofercie bydgoskiego dystrybutora.

DIMD oraz jej pierwszy i jak na razie jedyny produkt: wzmacniacz lampowy PP10 - swoje powstanie zawdzięcza pani Marcie, żonie Edgarsa Sparniša - właściciela firmy. Kierując się uczuciem oraz bazując na swojej wiedzy skonstruował on PP10 jako prezent.

 

Korzystając z wolnej chwili i za namową Marcina Kałdana z firmy Audio-Connect zajrzeliśmy do pokoju na IV piętrze aby zadać kilka pytań Edgarsowi. 

 

Nazywam się Edgars Sparniš, jestem właścicielem i konstruktorem w firmie DIMD Audio. Na tegorocznym Audio Video Show w Warszawie pokazujemy nasz pierwszy produkt: lampowy wzmacniacz PP10. PP10 oznacza konfigurację Push-Pull o mocy 10W - to urządzenie entry level w technice lampowej.

[img:1]

INFOAUDIO.PL: Powiedz proszę trochę więcej o konstrukcji wzmacniacza PP10. Dlaczego wybrałeś konfigurację o tak małej mocy.

Zaczęło się od historii z mojego prywatnego życia. Moja żona, która jest profesjonalnym muzykiem. Gra na skrzypcach i nigdy nie używała systemu stereo, który mamy w domu. Gdy zapytałem dlaczego go nie używa, a słucha tylko na słuchawkach, odpowiedziała, że jakość naszego stereo nie jest zadowalająca. Jako, że jestem doktorem fizyki postanowiłem rozwiązać ten problem. Zaprojektowałem i wykonałem ten właśnie wzmacniacz: PP10.

Jestem bardzo szczęśliwy, bo od kiedy go skończyłem, moja żona nieustannie go używa. To właśnie jest powód dla którego wybrałem te lampy i tę topologię. Od początku wzmacniacz był przeznaczony do mojego domu, gdzie 10W to w zupełności wystarczająca moc. EL84 jest lampą specjalnie zaprojektowaną do wzmacniania sygnałów małej częstotliwości, więc jest idealna do zastosowań w audio. Topologia PP wydaje mi się najlepszą. Świetną analogią do niej jest jazda na rowerze. Dużo skuteczniej się jeździ mając do dyspozycji oba pedały, zamiast jednego, prawda? Moim zdaniem konstrukcje Push-Pull są jednym z największych osiągnięć ludzkości w dziedzinie audio, ona ma praktycznie same zalety.

[img:2]

INFOAUDIO.PL: Jak myślisz, co sprawi, że wzmacniacz DIMD Zapadnie w pamięć zwiedzającym tegoroczną wystawę?

Dwie rzeczy. Po pierwsze zewnętrzny design. Jest charakterystyczny ze względu na lampy, lecz posiada wysoki Wife Acceptance Factor, co jest ważne w świecie audio.

INFOAUDIO.PL: W końcu został stworzony dla żony…

Dokładnie tak, taki był zamysł. Technicznie ciekawe jest to, że nie spotkałem wzmacniacza tego typu, który miałby tak niskie zniekształcenia, oraz byłby równie cichy i pozbawiony szumów. Dzięki temu jest doskonałym partnerem dla głośników o wysokiej skuteczności, na przykład tubowych. Te dwie rzeczy: design i konstrukcja techniczna powinny zapaść ludziom w pamięć.

INFOAUDIO.PL: Na ulotce widziałem, że wszystkie komponenty są robione w Europie…

Tak, to nie do końca jest prawda. Części do PP10 produkowane na terenie Unii Europejskiej, Szwajcarii oraz Japonii.

INFOAUDIO.PL: Nietypowy ruch w obecnych czasach, skąd taki pomysł?

Uważam że wszystkie elementy mają znaczenie, szczególnie takie jak lampy, czy kondensatory, a poza wymienionymi krajami zdarzają się problemy z jakością, zwłaszcza z lampami. Jeżeli chodzi o obudowy mamy tu bardzo niewielką tolerancje albowiem wszystko musi być precyzyjnie wycięte na obrabiarkach CNC. Zwłaszcza części drewniane i aluminiowe muszą być perfekcyjnie spasowane, dlatego korzystamy z usług europejskich wykonawców, którzy są w stanie uzyskać taką jakość.

INFOAUDIO.PL: Dość szybko udało wam się osiągnąć to po co chyba tu przyjechaliście, zdaje się że rozmowy na temat dystrybucji w Polsce odbyły się właściwie błyskawicznie? 

Tak, to bardzo miłe, już wkrótce nasze wzmacniacze będzie można kupić w sklepie Audio-Connect. 

 

 

Pytanie do Marcina Kałdana z firmy Audio-Connect

INFOAUDIO.PL: Jak to się stało, że właściwie od razu - chyba w pierwszym dniu wystawy - zaproponowaliście Łotyszom współpracę?

Kiedy zobaczyliśmy ten wzmacniacz, a następnie go posłuchaliśmy to zaczęło mi się wydawać, że takim produktem ktoś na pewno się zainteresuje i jeśli nie będziemy to my, zrobi to ktoś inny. Postanowiliśmy zatem wyprzedzić "konkurencję" i zaproponować Edgarsowi współpracę. Mam nadzieję, że zaraz po wystawie PP10 będzie u nas osiągalny. Brzmi tak jak wygląda - jest to bardzo dobrze przemyślana konstrukcja i to co autor o niej mówi jest prawdą. Mamy zamiar sprzedawać go od jesieni tego roku. 

 

[img:3]

PP10 - dane techniczne:

 • Klasa: AB
 • Topologia układu: Push-Pull
 • Lampy mocy: EL84
 • Lampy sterujące: ECC83
 • Maksymalna moc wyjściowa: 2 x 10 W
 • Wejścia: 4 x RCA
 • Impedancja wejściowa: 100 kOhm
 • Czułość wejściowa: 420 mV
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
 • Ujemne sprzężenie zwrotne: 6 dB
 • Wymiary (W/S/G): 15,9/43/28 cm
 • Masa: 9 kg

 

 AUDIO VIDEO SHOW 2016
GALERIA ZDJĘĆ

 

[img:4]

La Diva - referencyjny transport CD włoskiej firmy Aqua Acoustic

[img:5]

Formuła jest pierwszym autorskim przetwornikiem Aqua Acoustic. Zaprojektowano go  z autorskim systemem konwersji cyfrowo-analogowej o nazywie Optologic DAC.

[img:6]

Znane i cenione w audiofilskich kręgach, kolumny Diapason Dynamis

[img:7]

Elektronika Aqua Acoustic oraz kolumny JEAN MARIE REYNAUD

[img:8]

[img:9]

Redakcja INFOAUDIO.PL w pracy

Wzmacnianie

Gdzie kupić?

DIMD Audio DIMD Audio www.dimd.eu

Dystrybucja w Polsce:

audio-connect - dystrybucja

adres:
ul. Marcinkowskiego 22 85-056 Bydgoszcz

Sklepy muzyczne > DIMD Audio rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz