12 grudnia 2016 14:07

MP3STORE - SOBOTNI MEETING W MIEŚCIE ŁODZI

Spotkania miłośników forum MP3 Store to cykliczne imprezy, organizowane dla amatorów “małego audio”. Uczestnicy - użytkownicy forum, przyjaciele sklepów i wszyscy, którzy chcieli posłuchać najnowszych, dostępnych w sklepie przy ul. Rewolucji 1905r. w Łodzi produktów, mogli w ostatnią sobotę uczestniczyć w tym kameralnym spotkaniu.

 Wojtek Cicherski - MP3 Store:

Oprócz dobrej atmosfery, ciekawego sprzętu i super towarzystwa mieliśmy zszargane nerwy przez kuriera. Kiepską pogodę na dzień dobry próbowaliśmy poprawić sobie lampką wina - i to się udało.

 

Niestety jeden z bohaterów naszego spotkania - słuchawki Focal Utopia, które próbowaliśmy sprowadzić z Czech - nie dotarły. Wszystko zostało opłacone, umówione na konkretną godzinę w sobotę i niestety firma kurierska nie była w stanie ustalić, który Pan odebrał z sortowni naszą paczkę. Jak znam życie w poniedziałek dowiem się, że kurier był kilka razy w sklepie, ale z powodu nieobecności adresata - przesyłki nie dostarczył. Ja i osoby, które specjalnie przyjechały "zatopić się" w Utopii... próbowały znaleźć pocieszenie na półce z winem... ale i to nie pomogło.

Na szczęście do dyspozycji mieliśmy innych, równie poważnych zawodników. Pierwsza liga audio była dobrze obstawiona i na pewno nikt nie miał czasu się nudzić.

[img:1]

Wzmacniacz słuchawkowy Fostex HP-V8

Niestety wzmacniacz słuchawkowy Fostex HP-V8 nie znalazł się w czołówce najlepszych sprzętów. Kompletnie nie wiem co się stało. Grał jakby połową swojej mocy, zupełnie inaczej niż w czasie listopadowej wystawy Audio Video Show w Warszawie. Dziś nie mógł sobie poradzić z wieloma, przygotowanymi słuchawkami. Prezentował się niby poprawnie, ale brakowało mu dociążenia, przestrzeni i powietrza. Niestety dotarł do nas w ostatniej chwili i nie mogliśmy go sprawdzić przed imprezą.

[img:3]

Dobrze, że oprócz Fostexa nie brakowało na sklepie źródeł, które mogły godnie zastąpić HP-V8. 

Magiczne słowo "Qestyle"

Od kilku miesięcy ten producent zaskakuje mnie bardzo mocno. Świetny odtwarzacz QP1R chyba zna już każdy, ale ich wzmacniacz słuchawkowy powinien poznać każdy, kto jeszcze nie słyszał żadnego z urządzeń tej firmy. To samo drugi ich zawodnik: CMA 800i. Oba doskonale poradziły sobie ze wszystkimi, dostępnymi w czasie “meet’u” słuchawkami. W tym samym czasie mogliśmy realnie porównać kilka par zestawów. Było to możliwe dzięki jednemu wyjściu pod słuchawki na kablu zbalansowanym i dwóm wyjściom na dużego jacka 6.5 mm. Duża moc i rasowe granie Questyle zachwyciła wszystkich uczestników spotkania.

Słuchawkowi bohaterowie

Trudno opisać dokładnie wszystkie dostępne do odsłuchu modele, dlatego skupię się tylko na czołówce. Pierwsza trójka mogła być tylko jedna HE1000 i oba modele MrSpeakers.

[img:2]

Hifiman HE 1000 to aktualnie szczyt możliwości techniki słuchawkowej. Nie widzę potrzeby szerszego ich opisywania. Testy tych zestawów w sieci są łatwe do znalezienia. Nasze spotkanie z nimi było już czwartym. Konkurencją dla HE 1000 były dwa produkty najnowszej marki w MP3Store: MrSpeakers to również konstrukcje planarne. Model Ether Flow w obudowie otwartej, natomiast Ether Flow C - zamkniętej. Słuchawki zbudował amerykański pasjonata - Dan Clark. Kierował się on potrzebą stworzenia słuchawek idealnych... i pewnie wiele osób zapyta się jak mu ta misja się powiodła?

Nie tylko ja stwierdziłem, że osiągnął sukces. Spokojnie mogą one konkurować ze znacznie droższymi HE1000. Przestrzeń, dynamika, szczegółowość, niesamowita czystość i bezpośredniość przekazu. Zero kompromisów. Bardzo cieszę się, że produkty firmy MrSpeakers wzbogacą naszą ofertę - powinny już być dostępne w sklepie online.

Choć co do kolejności, zdania mieliśmy podzielone,
pierwsza trójka była dla każdego taka sama.
To raczej norma w audio, wiadomo: ile par uszu, tyle opinii.

Taki sam, ogólny zamęt naszych opinii dotyczył pozostałych modeli. W klasie średniej prowadziły dwa modele: Focal Elear i Fostex TH 900 MK2. Oba bardzo piękne, wykonane po mistrzowsku z pietyzmem i dbałością o szczegóły. Do tego niesamowite.  łączące ogień i wodę, brzmienie.

Ogień, czy raczej metal to Focal, woda, czy raczej drewno to Fostex. Materiały z których zbudowano te słuchawki odzwierciedlają ich charakter grania. Focal: brutalne, zadziorne, drapieżne i szczegółowe. Z lekka tylko dają odpocząć, gdyż w trakcie odsłuchu, na głowie dzieje się bardzo dużo. Fostex: delikatnie i aksamitnie. Sporo szczegółów, ale nieco inny charakter brzmienia: bardziej łagodny, ale potrafiący kopnąć niskim dobrze kontrolowanym basem - wtedy kiedy trzeba. Polecam koniecznie zaznajomić z tymi produktami.

[img:4]

Oprócz wspomnianych powyżej urządzeń topowych, nie brakowało innych, w bardziej przystepnych, budżetowych cenach. Zrobiły może mniejsze wrażenie, ale za to budziły dużo emocji. Cała gama Fostexa, wzmacniacze słuchawkowe z DACami, cała paleta słuchawek od T40RP przez T50RP i TH610. Najnowsze AKG K872, będące wreszcie czymś, co odbiega stylem grania od tego, co AKG serwowało nam do tej pory. Nowe K872 to spora podstawa basowa i dość ostra góra.

Sonorus modele VIII i X to małe mistrzostwo świata niestety, konstrukcja przez wagę samych słuchawek, mocno traciła. By ich słuchać w pełni delektując się muzyką, trzeba wybrać się na siłownię i poćwiczyć mięśnie karku.

[img:5:L]Oczywiście standardowo prezentowaliśmy wszystkie modele Astell&Kern w tym najnowszy AK XB10 - bezprzewodowy DAC oparty na technologii BT. Zaskoczył wielu dając prawdziwie poczuć to co potrafią większe Astelle.

To w sumie tyle. Wiem, że sprzętu było więcej i pewnie coś pominąłem dlatego następnym razem najlepiej postarać się znaleźć czas i wpaść na nasza cykliczne spotkania. Lampka wina fajna atmosfera i dobry sprzęt do odsłuchu zapewnione.

 

Pozdrawiam w imieniu sklepów MP3Store i życzę Wesołych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Pełnych śniegu i prezentów pod choinką.

Wojtek Cicherski - MP3Store Łódź.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz