18 lutego 2017 11:35
Info Voice Voice tel: +48 338 512 691 www.voice.com.pl HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

AUDIOVECTOR ZAPRASZA NA WYSTAWĘ HIGH-END W MONACHIUM

Będąca członkiem High End Society duńska firma AUDIOVECTOR zaprasza na wystawę High-End w Monachium. Tegoroczna ekspozycja prezentować będzie zarówno nowości jak i klasyczne, doskonale znane zestawy serii SR.

Do tegorocznej wystawy w Monachuim tylko pozornie zostało dużo czasu. W krótkiej rozmowie z Madsem Klifothem dało się wyczuć pośpiech i chęć opowiedzenia wszystkiego w "krótkich żołnierskich słowach". W tym roku w Monachium, duński Audiovector ma zamiar zaprezentować całą, powiększoną o kolejne kolumny serię QR. Po modelach QR1 i QR3 przyszedł czas na kolejne zestawy, ale nie będzie nim brakująca kolumna QR2. Mają to być subbas (QR Sub), zestaw ścienny (QR Wall) oraz kolumna centralna (QR Center). Nieco wcześniej, przedpremierowo zobaczymy je już w kwietniu. Zestawy mają być produkowane w tych samych kolorach, co pokazane wcześniej dwa pierwsze modele serii: będą to: Piano Black, White Matte oraz Dark Walnut Veneer. 

[img:3:R]Pierwsze, udostępnione nam zdjęcia dają odpowiedzi na kilka pytań. W nowych zestawach QR znajdziemy znany i bardzo dobrze spostrzegany przez klientów przetwornik AMT. Wersję On Wall wzbogacono o dwa, umieszczone po bokach,  odłączane tweetery. Będą one odpowiedzialne za dodatkową możliwość rozproszenia dźwięku i jest to rozwiązanie, które może być przydatne systemach kina domowego. Dużą nowością, ale też radością dla kinomaniaków może okazać się solidny subwoofer oraz uzupełniajacy serię - głośnik centralny. 

O powód rozbudowy serii w kierunku kina domowego zapytaliśmy Madsa Klifotha. Projekt QR to w dużej mierze jego dzieło. Od momentu gdy przejmuje on powoli fabrykę po ojcu, kolumny zaczęły wyglądać nieco inaczej. Ale jak zapewnia Mads, DNA brzmienia marki pozostanie niezmienne. Ciekawych naszej opinii na temat duńskiego punktu widzenia na brzmienie zapraszamy do lektury testu kolumny QR1.

Audiovector QR On-Wall. 

Jak się okazuje seria QR, pomimo dużych nakładów na promocję nie będzie najważniejszym elementem oferty Audiovector. Firma nie rezygnuje więc z produkcji i ulepszania kolumn, które lokują się znacznie bliżej zestawów z grupy High-End.

 

[img:2:L] TEST ZESTAWU QR1

 

 

Na początek zapytaliśmy Madsa jak układa mu się współpraca z Ole, który jest jak wiadomo, twórcą marki Audiovector i ojcem Madsa. Jak bardzo pomaga lub przeszkadza różnica pokoleń i czy jest to stytuacja typu "Generation gap"?

Mads Klifoth: Panuje między nami rodzaj dobrej równowagi. Pracujemy razem każdego dnia, przy każdym z projektów. Prawdą jest, że QR jest moim dzieckiem i łatwo zauważyć w serii QR mój wkład, ale Ole był zawsze ze mną w całym procesie powstawania tej serii.

INFOAUDIO.PL: Systemy kino domowego nie były chyba dotychczas waszym priorytetem?

Mads Klifoth: Nie do końca tak jest. Zajmujemy się produkcją zestawów kina domowego od 1990 roku. I mamy w tym zakresie sporo sukcesów. 60% naszej produkcji w roku 2006 dotyczyło właśnie kina domowego. Po latach globalnego zainteresowania zestawami dedykowanymi dla kina domowego klasy high-end, nastał czas stereo - przynajmniej jeśli chodzi o naszych klientów. W szczególności mam na myśli produkty z najwyższej półki. Obecnie w wielu krajach można zaobserwować powrót czasów zestawów wielokanałowych wyższej oraz średniej klasy. Nasza oferta zawsze zawiera świetne propozycje zestawów 5.1, 5.2, 7.1, 7.2.

 
INFOAUDIO.PLCzy to znaczy, że high-end chwilowo przestaje was bardziej interesować i zaczynacie zastanawiać się nad poszerzeniem oferty właśnie w kierunku miłośników kina? 

Mads Klifoth: Absolutnie. Będziemy kontynuować nasz rozwój w kierunku produktów High End rozwijając serie SR (SR 1, SR 3, SR 6) oraz R Arrete (R11). Audiovector jest producentem urządzeń klasy High End i zawsze będziemy skupieni na tym elemencie! W zeszłym tygodniu mieliśmy klienta, który kupił zestaw złożony z kolumn frontowych SR 6 Avantgarde/ tylnych SR 3 Avantgarde/ głośnika centralnego SRC Avantgarde oraz głośnika basowego SR Sub Avantgarde Arrete. Łatwo można obliczyć, że jest to bardzo drogi system.

Zależy nam również na tym, by zaspokajać potrzeby mniej wymagających klientów i taka jest właśnie seria QR. Mamy duże grono młodszych klientów, którzy wybrali naszą markę. Chcemy pokazać, że doceniamy ich lojalność, oferując przystępny cenowo system o znakomitej jakości brzmienia.

 
INFOAUDIO.PL: Czy pomysł rozbudowania serii QR o kolumny aktywne został całkowicie zawieszony?
Mads KlifothNadal kontynuujemy prace nad modelami aktywnymi dla serii QR, jednak nie zdecydujemy się na ich produkcję dopóki nie będą one w 100% perfekcyjne. Więcej informacji można spodziewać się pod koniec roku.
 
 
INFOAUDIO.PLZnając Ciebie i Twojego tatę, zaprojektowaliście nowe kolumny w sposób, jaki wcześniej nikt tego nie zrobił. Czym będzie wyróżniać się kinowa seria QR?

Mads Klifoth: Zajmujemy się zawodowo tworzeniem zestawów głośnikowych od niemal 40 lat. Ole zaczął to robić 10 lat wcześniej, ale traktował to jako hobby - to już w sumie pół wieku! Wyobraź sobie jak wiele narzędzi, koncepcji, pomysłów oraz metod posiadamy w naszej "tajnej dokumentacji". To byłoby niewłaściwe, gdybyśmy nie podzielili się tą wiedzą z tak zróżnicowanym gronem naszych odbiorców. Czy to audiofilami, czy po prostu entuzjastami dobrego brzmienia i jakości wykonania.

Projektując zestawy serii QR, wykorzystaliśmy rozwiązania znane z zestawów SR. Zadbaliśmy jednocześnie o to, by produkty były bardziej przystępne cenowo. W ten sposób jeszcze więcej osób może do nas dołączyć. Naszym celem było także "zaproszenie" młodszego pokolenia słuchaczy do skosztowania magicznego i pięknego uczucia, jaki towarzyszy brzmieniu High-End. Jak dotąd udaje nam się to osiągnąć.

[img:4:R]INFOAUDI.PL: Czy twoim zdaniem starania konstruktorów nie idą w złym kierunku i czy przypadkiem nie zbłądziliśmy, szukając jeszcze większej ilości szczegółów, detali, zapominając o tym, że słuchanie muzyki ma być przyjemnością?

Mads Klifoth: Sprzęt audio jest bardzo osobistą sprawą. Papier czy włókno węglowe nie zmienia faktu, że większość słuchaczy ma odmienne preferencje co do reprodukcji muzyki. Osobiście wychodzę z założenia, że jeśli słuchając muzyki mimowolnie zaczynam przytupywać w jej rytm, to jestem zadowolony z tego, co słyszę. NOWE NIE JEST LEPSZE JEŚLI NIE BRZMI LEPIEJ! Uszy zawsze pozostaną najważniejszym elementem, nie inżynieria.

 
INFOAUDI.PL: Z drugiej jednak strony, sprzęt musi sobie jakoś
radzić z MQA, plikmi hi-res i pasmem, które w teorii lub praktyce potrafi kończyć się na 35 kHz.

Mads Klifoth: W przypadku naszych kolumn, to nigdy
nie stanowi problemu! ... zresztą zapraszamy do naszego pokoju
na wystawie w Monachium - każdy będzie się mógł o tym przekonać. 

 
 

W imieniu marki Audiovector, Ole i Madsa Klifotchów oraz polskiego dystrybutora
firmy Voice Audio zapraszamy wszystkich wybierających się
na wystawę High-End w Monachium do pokoju E207 w Atrium 4.2.

 

 

Wystawa High-End w Monachium

[img:1]

Wiosenna wystawa sprzętu high-end jest cykliczną imprezą organizowaną od początku lat 80-tych XX wieku. Dla europejskich i światowych producentów sprzętu audio, to jedno z najnajważniejszych miejsc spotkań. Można tu zobaczyć i posłuchać praktycznie wszystkiego, co wytycza kierunki technologiccznego rozwoju branży audio na najbliższy rok. Wystawa High-End to tradycyjne miejsce premier i zapowiedzi sprzętowych. Wraz z High-End Society oraz centrum targowym MOC zapraszamy do Monachium w dniach 18-21 maja.

 

 

 

 

Subwoofery Wielokanałowe Kolumny Stereo Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

AUDIOVECTOR AUDIOVECTOR www.audiovector.com

Dystrybucja w Polsce:

Audio Center Poland

adres:
ul. Henryka Sucharskiego 49 30-898 Kraków
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz