18 kwietnia 2017 11:03
Info Aplauz Aplauz tel: +48 22 751 42 39 www.aplauzaudio.pl

SENNHEISER RADZI JAK BEZPIECZNIE UŻYWAĆ SŁUCHAWEK

Sennheiser jest jednym z niewielu producentów, którzy w produkcji słuchawek kierują się także zdrowiem użytkowników. Firma ma ponad 70 lat doświadczenia w konstruowaniu produktów audio, a jej działalność to także długofalowe wspieranie reputacji marki. Słuchawki Sennheiser używane są nie tylko w domowym zaciszu czy w studiach nagraniowych... właściwie można znaleźć je wszędzie.  

[img:6:L]Firma Sennheiser, czołowy producent słuchawek, ogłosiła początek akcji społecznej „Słuchaj odpowiedzialnie”. Jest to część kampanii „Usłysz dobre dźwięki”, w organizację której włączyła się także Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Akcja ma na celu uświadomienie konsumentom, jak ważną sprawą jest ochrona słuchu oraz w jaki sposób bezpiecznie korzystać ze słuchawek. W ramach podjętej kampanii firma Sennheiser uruchomiła dedykowaną stronę internetową, na której zapoznać się można z najważniejszymi zasadami bezpiecznego korzystania ze słuchawek.

 

Oliver Berg - menedżer działu konsumenckiego w firmie Sennheiser:
Zaburzenia słyszenia notowane są u coraz większej części społeczeństwa – z raportu przygotowanego w kwietniu ubiegłego roku przez IPSOS wynika, że problemy ze słuchem ma ponad 5,7 mln dorosłych Polaków. Oznaki uszkodzenia narządu słuchu są niemal niezauważalne w początkowych stadiach. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest sytuacja, gdy nie potrafimy odfiltrować głosu osoby, która się do nas zwraca, w pomieszczeniu pełnym innych dźwięków. Stałe podkręcanie głośności telewizora jest także typową oznaką. „Uszkodzenie słuchu jest stopniowym procesem o delikatnych objawach. Ignorowanie pierwszych symptomów może być fatalnym błędem. Problem polega na tym, że mózg potrafi „zapomnieć” co to znaczy poprawnie słyszeć.

 

 

[img:7:L] STRONA INTERNETOWA - Chroń słuch!

 

 

Paweł Kuhn - Aplauz Audio przedstawiciel polskiego dystrybutora Sennheiser: Możliwie płaska charakterystyka częstotliwościowa w całym zakresie słyszalnym jest podstawą dobrych słuchawek. Jednak nawet najlepszy produkt nie uchroni użytkownika przed konsekwencjami nieodpowiedzialnego słuchania muzyki. Mocne podbicie np. w dolnym zakresie pasma, poniżej 100 Hz (basy), jest nienaturalne i może być niebezpieczne, zwłaszcza przy ustawieniach głośności na wysokim poziomie. Mimo, że nasze słuchawki są w stanie przenieść duże poziomy ciśnienia akustycznego, nawet 125 dB, to stanowczo odradzamy słuchać muzyki na maksymalnych ustawieniach. Optymalna głośność to ok. 85-90 dB, wyższe poziomy polecamy zostawić sobie na wyjątkowe okazje, np. koncerty w plenerze. Zdrowie użytkowników naszych słuchawek jest dla nas nadrzędną wartością, dlatego zaangażowaliśmy się w kampanię „Usłysz dobre dźwięki”, aby pokazać konsumentom, jak odpowiedzialnie korzystać ze słuchawek.

 

Zasady bezpiecznego używania słuchawek

  • Nigdy nie ustawiaj maksymalnej głośności,

  • Najlepiej korzystaj z połowy skali głośności (optimum to ok. 85 dB),

  • Czas słuchania na słuchawkach ogranicz do 1 godziny dziennie,

  • Podczas słuchania muzyki rób przerwy,

  • Aby uniknąć przykrych uderzeń dźwięku, przy podłączeniu słuchawek zawsze ustaw poziom głośności na 0,

  • Im bardziej zamknięte słuchawki, tym ciszej należy słuchać.

W ramach akcji „Słuchaj odpowiedzialnie” Filharmonia Szczecińska zaprasza na wykłady, koncerty i zajęcia dla dorosłych i dzieci, w trakcie których porusza problem dbania o słuch.

Dorota Serwa - dyrektor filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie:
Słuch jest zmysłem, który stanowi sens istnienia instytucji takiej jak filharmonia. Zaniedbując ten aspekt naszego zdrowia odbieramy sobie szansę na cieszenie się pełną paletą wrażeń i emocji, które dostarcza nam muzyka. Kampania społeczna „Usłysz dobre dźwięki” ma zatem uświadomić odbiorcom, że znaczenie ma nie tylko to czego słuchamy, ale przede wszystkim to jak powinniśmy słuchać, aby chronić nasze zdrowie.
 

 

 

[img:2:L]   Kolor jest bez znaczenia, ale Twoje słuchawki już nie!
Kolor dla jakości dźwięku jest bez znaczenia. Nie zapominaj, że dla uszu najważniejszy jest dźwięk. Upewnij się, że kupujesz słuchawki odpowiedniej jakości, nie tylko piękne - przed zakupem sprawdź jakość ich wykonania oraz dane techniczne (na przykład szerokie pasmo przenoszenia i jednocześnie nieskie zniekształcenia harmoniczne oznaczają produkt wysokiej jakości).
     
[img:3:L]   

Co Ty wiesz o decybelach?
Problem głośności związany jest z naszym zdrowiem. Zbyt duża głośność w słuchawkach powoduje wzrost ciśnienia akustycznego wewnątrz ucha, a to może wyrządzić Ci krzywdę. Ścisz swoje słuchawki. Dużą głośność zostaw sobie na wyjątkowe okazje, na przykład koncert w plenerze.

     

[img:4:L]

 

Dlaczego nie chcesz usłyszeć więcej, może już nie słyszysz ciszy?
Im więcej hałasu wokół Ciebie, tym głośniej ustawiasz słuchawki. To błąd, który szkodzi Twojemu słuchowi, powodując szumy i nieodwracalne zmiany. To z kolei uniemożliwia Ci usłyszenie ciszy – bardzo ważnego elementu w muzyce. Zadbaj o słuchawki, które pozwolą ciszej słuchać dzięki skutecznemu wytłumieniu hałasu otoczenia.

     
[img:5:L]   

Jeśli to są Twoje słuchawki, to pewnie myślisz, że MP3 to muzyka?Sprzeciwiamy się modzie słuchania muzyki w formie półproduktu – ze słabych jakościowo plików dźwiękowych, na słabych odtwarzaczach i słuchawkach. Twój dźwięk będzie tylko tak dobry, jak najsłabsze ogniwo w tym łańcuchu. Zadbaj o odpowiednik nośnik, właściwy odtwarzacz i wysokiej jakości słuchawki - razem pozwolą Ci się cieszyć ukochaną muzyką.

 

Od siebie dodamy - niech za przestrogę posłuży fragment rozmowy z pewnym młodym człowiekiem jaka miała miejsce podczas ubiegłorocznego wielkiego testu słuchawek z aktywnym tłumieniem jakie prowadzone były na terenie lotniska Babice:

- Kiedyś uwielbiałem głośno słuchać muzykę na słuchawkach… chciałem zostać pilotem…
- I co się stało?
- Uszkodziłem słuch, komisja lekarska zdyskwalifikowała mnie i zamiast pilotem… zostałem mechanikiem.

Sprawa jest poważna i z całego serca zachęcamy do zapoznania się z założeniami kampanii - lepiej z jej  załóżeniami zapoznać się teraz, niż za kilka lat stwierdzić: „Szkoda, że nie wiedziałem”. Przy zachowaniu higieny słuchania i minimów wiedzy dotyczącej jakości sprzętu, słuchawki są bezpieczne dla użytkowników, a nierzadko potrafią wręcz chronić słuch, izolując nas od niebezpiecznych hałasów otoczenia. Ponadto warto od czasu do czasu wybrać się na badanie audiometryczne. Istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że odbędą się one na sprzęcie marki Sennheiser

Czekamy na podobną akcję zwracającą uwagę na pogarszający się wzrok młodego pokolenia oraz towarzyszące temu zmiany w płatach czołowych kory mózgowej wywołane nieustającym przesuwaniem się przed oczami scrollowanych obrazów i tekstu na urządzeniach mobilnych. Firmy związane z rynkiem smartfonów póki co chowają głowę w piasek, ale mówimy tu o zjawisku obserwowanym już na masową skalę. Permanentne przeglądanie stron internetowych wpływa podobno na zmiany w mózgu i nie mówimy tu o poszerzaniu horyzontów.

 

 

[img:1]

Jedyny w swoim rodzaju budynek filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

 

 

Gdzie kupić?

SENNHEISER SENNHEISER www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Aplauz

tel.: +48 22 751 42 39
tel.: +48 22 205 07 79
adres:
ul. Graniczna 19 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > SENNHEISER rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz