WOO AUDIO na polskim rynku

[img:6:R]To już potwierdzona wiadomość, na nasz rynek wchodzi firma znana przede wszystkim ze swoich znakomitych wzmacniaczy.
Woo Audio to producent uznany w międzynarodowym środowisku audiofilskim. O tym, iż są realne szanse na ich pojawienie się w Polsce usłyszałem ze dwa miesiące temu. Ale co innego usłyszeć, a co innego zobaczyć i wziąć do ręki fizycznie dostępne już egzemplarze.

[img:7:R]Firma to zacna i wyspecjalizowana głównie w słuchawkowych wzmacniaczach lampowych. Jej historia jest stosunkowo krótka i zaczyna się w 2004 roku. Jak pokazuje wiele przykładów, produkcja sprzętu audio to nie produkcja lokomotyw i nie musi mieć stuletniej tradycji. Źródeł międzynarodowego sukcesu Woo Audio w audiofilskiem światku upatrywałbym w pasji pracujących w niej konstruktorów. Wnosząc z brzmienia nazwisk obu głównych inżynierów: Wei Dong i Zhi Dong oraz dyrektora technicznego Jacka Woo panowie są pochodzenia azjatyckiego, ale mieszkają, projektują i produkują swoje wzmacniacze w Nowym Yorku. Czyż nie przypomina to nieco historii Fang Brian’a z HiFiMan, który wspiął się na wyżyny w dziedzinie konstruowania słuchawek planarnych?
Za sprawą obrotności firmy MIP - polskiego dystrybutora Woo Audio, te niesamowicie brzmiące produkty są już dostępne.

Jack Woo: „Customers come to us to expect nothing but the best”

Główne cechy to: piękne brzmienie lamp, rzucające się w oczy wzornictwo i ambitne rozwiązania techniczne począwszy od lampowego modelu przenośnego na potężnych mono blokach kończąc. Można się w każdym z nich zakochać od pierwszego słyszenia - piszę to jako osoba znająca już trzy modele. Obiecuję niedługo do produktów Woo Audio jeszcze nawiązać w ramach wspominek z wystawy monachijskiej i będzie to zaskakująco pozytywny kontekst. A na razie, dla zaostrzenia apetytu kilka przykładowych modeli:

 

Woo Audio WA8 Eclipse

Pierwszy na świecie bateryjny lampowy wzmacniacz słuchawkowy, pracujący w klasie A, z wbudowanym DAC 24bit/384kHz, zdolny do napędzenia słuchawek klasy high-end o impedancji 8-600 Ohm.

[img:1][img:2]

 

Woo Audio WA6

Produkowany od ponad dekady, ciągle ulepszany, aby sprostać wymaganiom użytkowników

[img:3]

 

Woo Audio WA7

Wzmacniacz lampowy z wbudowanym DAC. W tej niewielkiej obudowie drzemie potężny dźwięk, który zaskoczy nawet wybrednych znawców tematu. Poradzi sobie z wymagającymi audiofilskimi słuchawkami. Do kupienia w opcji z zasilaczem liniowym bądź lampowym

[img:4]

 

Woo Audio WA22

W pełni zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy w klasie A. Zbalansowany od wejścia do wyjścia, brzmienie magiczne, no i ten wygląd...

[img:5]

 

To tylko mały wycinek oferty Woo Audio, producenta doskonałych urządzeń, które na pewno znajdą grono licznych fanów. Kto raz spróbuje lampowego brzmienia, nigdy nie będzie chciał nic innego - jak mawia szef firmy Woo Audio - to brzmienie z duszą!

Produkty Woo Audio można kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja w Polsce.

Przedwzmacniacze Wzmacniacze zintegrowane Wzmacnianie Końcówki mocy Wzmacniacze słuchawkowe
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017