25 lipca 2017 06:24
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

MARANTZ: SR6012 i SR5012 mnóstwo mocy

Marantz to bez wątpienia światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio. Zaprezentował właśnie dwa nowe, pełne nowoczesnej elektroniki amplitunery AV: Marantz SR6012 oraz Marantz SR5012 – łączące w sobie wszystkie nowinki świata zaawansowanego kina domowego takie jak Dolby Atmos i DTS:X, z wygodnym rozwiązaniem odtwarzania muzyki w trybie multiroom dzięki integracji z systemem HEOS. 

Przez wiele lat Marantz wyznaczał standardy dla amplitunerów kina domowego, łącząc świat sali kinowej z potężnym brzmieniem muzyki, a jego tegoroczne, pełnowymiarowe modele SR5012 oraz SR6012 nie są tu wyjątkami. Oba mają zapewnić niesamowite wrażenia filmowe łącząc w sobie najnowsze technologie, w tym pełną kompatybilność z 4K i dekodowanie dźwięku przestrzennego 3D, zarówno dla filmów jak i muzyki.

Nowe amplitunery zostały zaprojektowane w taki sposób, aby stać się sercem kompletnego systemu domowej rozrywki. Oba modele mają wiele udogodnień takich jak między innymi streaming w sieci, Bluetooth i Airplay dla odtwarzania z urządzeń mobilnych, oraz bezprzewodowy system HEOS multiroom audio. 

 

 

Marantz SR5012

7.2-kanałowy, 3D surround, kompatybilność z 4K, HEOS multiroom audio 

 

 [img:3]

Jest nie tylko kompatybilny z pełną gamą formatów obrazu 4K Ultra High Definition, od 4K 60Hz aż do HDR, a także obsługuje standard Dolby Vision i Hybrid Log Gamma (HLG; dzięki przyszłej aktualizacji oprogramowania), posiada również dekodery dla Dolby Atmos i przestrzennego dźwięku 3D DTS:X oraz siedem kanałów wzmacniacza, które zapewniają prawdziwe doznania kina domowego. 

Dzięki ośmiu wejściom HDMI można do niego podłączyć wiele źródeł wysokiej rozdzielczości, w tym odtwarzacze Blu-ray, urządzenia streamingowe, dekodery i konsole do gier, oferujące wideo o wysokiej rozdzielczości 4K. Dodatkowo potrafi przekonwertować starsze źródła (jak np. DVD) do formatu 4K, tworząc ze starej ścieżki imponującą, przestrzenną scenę dźwiękową dzięki wykorzystaniu Dolby Surround i przetwarzaniu Neural:X. Urządzenie to jest oczywiście w pełni kompatybilne ze ścieżkami dźwiękowymi Dolby TrueHD i DTS:HD dla konwencjonalnego ustawienia przestrzennego 5.1 lub 7.1. 

[img:2]

Dzięki Audyssey MultEQ XT precyzyjne ustawienie i kalibracja dźwięku są znacznie ułatwione, podczas gdy opcjonalna aplikacja mobilna Audyssey MultEQ Editor pozwala na dokładniejsze dostrajanie brzmienia, dopasowując je do indywidualnych gustów. Dodatkowo, Audyssey Dynamic EQ dba o czystość i potęgę dźwięku, nawet pracując przy niskim poziomie głośności, podczas gdy Dynamic Volume wyrównuje ewentualne skoki głośności pomiędzy oglądanym przez nas filmem a na przykład reklamami. 

Marantz SR5012 ma duże zasoby mocy do zaoferowania: siedem kanałów o mocy 100 W każdy, zbudowanych w identyczny sposób, zapewniający pełną integrację we wszystkich kanałach. Wykorzystano w nich tylko wysokiej jakości komponenty dyskretne, takie jak słynne moduły Marantz Hyper Dynamic Amplifier Modules (HDAM) dla zachowania niezwykłej czystości dźwięku. Wszystko to zapewnia doskonałą integrację każdego z kanałów. Bez kłopotu poradzą sobie również z wymagającymi zestawami głośnikowymi o niskiej impedancji. 

[img:1]

 [img:4]

Konwersja cyfrowo-analogowa jest obsługiwana przez całkowicie nowy ośmiokanałowy blok DAC, korzystający z zaawansowanych 32-bitowych przetworników AKM AK4458VN we wszystkich kanałach. Zapewnia to spójność i precyzyjne dopasowanie kanałów w celu uzyskania jak najdokładniejszego brzmienia. 

Konstrukcja 7.2-kanałowa oznacza, że SR5012 może napędzić zestawy głośnikowe w konfiguracji 5.1.2, łącznie z kanałami efektowymi wysokości w celu uzyskania pełnego efektu 3D ze ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos lub DTS:X, bądź też prostszego ustawienia 5.1, podczas gdy „wolne” kanały można wykorzystać do napędzenia głośników stereo w innym pomieszczeniu. 

[lupa:1:R]Ponieważ jest to produkt firmy Marantz, SR5012 skupia się nie tylko na filmach, ale również na muzyce. Możesz przesyłać ją bezpośrednio z sieci domowej bądź Internetu, korzystając z łączności kablowej albo z WiFi. Urządzenie ma możliwość odtwarzania dźwięku z radia internetowego, z serwisów muzycznych takich jak Deezer, Spotify Connect czy Tidal, z komputera lub dysku NAS z prędkością do 192 kHz / 24 bit i DSD5.6MHz, jak i w innych popularnych formatach, np. MP3. Możesz odtwarzać również nagrania w wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z pamięci przenośnej USB korzystając z łącza w panelu przednim urządzenia, bądź przesyłać muzykę z urządzeń mobilnych korzystając z Bluetooth lub Airplay. 

Integracja HEOS oznacza, że Marantz SR5012 może stać się częścią kompletnego bezprzewodowego systemu muzycznego multiroom. Wystarczy umieścić głośniki HEOS w dowolnym pomieszczeniu, w którym mają odtwarzać muzykę, skorzystać z ustawień HEOS dostępnych w aplikacji Marantz 2016 AVR Remote (zapewniającej całkowitą kontrolę nad urządzeniem), a muzykę można będzie przesyłać w całym domu z wykorzystaniem sieci, bezpośrednio z urządzeń mobilnych czy też Internetu. 

Przejrzysty asystent ustawień na ekranie (Setup Assistant) ułatwia ustawienie urządzenia, a dodatkowo z tyłu umiejscowione zostały kolorowe terminale głośnikowe, które sprawiają że SR5012 jest niezwykle łatwy w konfiguracji. Inteligentny tryb ECO minimalizuje zużycie energii elektrycznej bez pogorszenia wydajności. Aby z niego skorzystać w celu oszczędzania energii, przełącz urządzenie na tryb auto, bądź też wyłącz go, jeśli potrzebujesz maksimum mocy dla swojej ulubionej piosenki czy też filmu. 

SR5012 jest również przygotowany na zaawansowaną kalibrację isf, co pozwala na precyzyjne ustawienie przez profesjonalistów, dla zapewnienia jeszcze lepszej jakości obrazu wyświetlanego przez urządzenie we współpracy z ekranem użytkownika. 

 

 

Marantz SR6012

Więcej mocy, więcej kanałów i jeszcze więcej rozrywki 

 

 [img:5]

Marantz SR6012 to model o krok wyżej od modelu SR5012. Oferuje dziewięć wzmacniaczy o jeszcze większej mocy, umożliwia przetwarzanie 11.2 kanałowe oraz niestandardowe opcje konfiguracji (Custom Installation) dzięki kompatybilności z Creston Connected. 

Jego dziewięć kanałów wzmocnienia zapewnia 110 W dla każdego z nich. Wykorzystano w nich tylko wysokiej jakości komponenty dyskretne, takie jak słynne moduły Marantz Hyper Dynamic Amplifier Modules (HDAM) dla zachowania niezwykłej czystości dźwięku. Wszystko to zapewnia doskonałą integrację każdego z kanałów. Bez kłopotu poradzą sobie również z wymagającymi zestawami głośnikowymi o niskiej impedancji. 

[img:6]

[img:9]

Standardowo Marantz SR6012 może obsługiwać konfiguracje głośników 5.1.4 lub 7.1.2 z podwójnymi subwooferami, zapewniając płynniejsze, bardziej dynamiczne brzmienie basów, imponujący dźwięk 3D Dolby Atmos i DTS:X, a jego 11.2-kanałowe przetwarzanie pozwala w istocie na ustawienie 7.1.4- kanałowe pracując z dodatkowym wzmacniaczem dwukanałowym. W konwencjonalnych konfiguracjach 5.1 lub 7.1, dodatkowe kanały można wykorzystać do zbudowania kolejnej strefy w innym pomieszczeniu, w razie potrzeby napędzanej oddzielnym źródłem. Dodatkowe wyjście HDMI umożliwia przesyłanie dźwięku i obrazu do drugiej strefy, a także do dwóch różnych wyświetlaczy, takich jak na przykład telewizor i projektor - w głównym pomieszczeniu. 

Zdolność do obsługi eARC (Enhanced Audio Return Channel) – dostępna w przyszłej aktualizacji oprogramowania - umożliwia odbieranie bezpośrednio z aplikacji telewizyjnych przy pomocy kabla HDMI, dźwięku bazującego na obiektach, w tym Dolby Atmos i DTS: X, a także Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. 

[img:7]

Kolejną funkcjonalnością SR6012 jest ulepszona, precyzyjna konfiguracja i kalibracja Audyssey MultEQ XT32, a system HEOS umożliwia bezprzewodowe przesłanie dźwięku z podłączonego źródła sieciowego do pozostałych komponentów HEOS (w tym głośników) wewnątrz sieci domowej. 

Marantz SR6012 posiada również dodatkowe wejście audio (5 w stosunku do 4 w modelu SR5012) i wejście gramofonowe z przedwzmacniaczem MM phono, umożliwiające podłączenie gramofonu. 

Inne elementy dodatkowe, to na przykład aluminiowy panel przedni, zapewniający większą wytrzymałość, Hybrid PLL Clock Jitter Reducer zapewniający jak najdokładniejszą reprodukcję dźwięku oraz wytłaczany aluminiowy radiator, dla wydajniejszego rozproszenia ciepła. SR6012 posiada również złocone złącza i terminale głośnikowe. 

SR5012 oraz SR6012 będą dostępne w czarnym, bądź srebrno-złotym wykończeniu. 

 [img:8]

 

 

 

 

Specyfikacja techniczna Marantz SR5012:

 • 7.2-kanałowy amplituner AV z 180 W na kanał (6 omów, 1%, 1kan.) 
 • 4K/60 Hz full-rate pass-through, 4:4:4 color, HDR, BT.2020 oraz Dolby Vision, plus Hybrid Log Gamma (HLG) w przyszłej aktualizacji oprogramowania
  • Najnowsze standardy HDMI zapewniają kompatybilność z przyszłymi rozwiązaniami
 • 8 wejść HDMI (1 z przodu) z pełnym wsparciem HDCP 2.2, 2 wyjścia HDMI
  • Możliwość podłączenia wielu źródeł cyfrowych, równoczesna obsługa TV oraz projektora
 • Upscaling sygnału analogowego oraz SD/HD do formatu 4K
  • Rozdzielczość Full HD oraz Ultra HD uzyskana z nośników DVD lub źródeł analogowych
 • Dolby Atmos (do 5.1.2) i DTS:XTM
  • Realistyczny format 3D z efektem górnej warstwy dźwięku
 • Wbudowany moduł Wi-Fi obsługujący dwie częstotliwości 2.4GHz/5GHz, wbudowany moduł Bluetooth 
  • Usprawniona stabilność połączenia zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu sieci bezprzewodowych 
 • Wbudowana bezprzewodowa technologia HEOS multiroom audio
  • Prosty dźwięk multiroom z połączeniu z innymi produktami HEOS, kontrola przy pomocy aplikacji
 • AirPlay, Bluetooth, Radio Internetowe, Spotify Connect, Pandora, SiriusXM, Napster, Amazon Music, TIDAL, Deezer i inne 
  • Dostęp do niemal nieograniczonej liczby źródeł muzyki online • DSD (2.8/5.6MHz), FLAC, ALAC, AIFF oraz WAV
  • Streaming formatów audio wysokiej rozdzielczości dla wymagających audiofilów • Audyssey MultEQ XT, Dynamic Volume oraz Dynamic EQ
  • Doskonałe dostosowanie dźwięku do indywidualnej charakterystyki pomieszczenia odsłuchowego
 • Kompatybilność z aplikacją Audyssey MultEQ Editor
  • Umożliwia dokładniejsze dostosowanie, przechowywanie i edytowanie parametrów ustawień
 • Kolorowe terminale głośnikowe, Setup Assistant, Marantz 2016 AVR Remote App o Łatwa instalacja, konfiguracja i obsługa
 • Intelligentny tryb ECO z trybem on / off / auto
  • Oszczędność energii, bez uszczerbku na wydajności
 • Zaawansowane opcje łączności i kontroli; 7.1 kanałowe wejścia zewnętrzne, 7.1-kanałowe wyjście, IP Control i port RS232C 
  • Gotowe na systemy inteligentnego domu
 • Przygotowany do kalibracji wideo isf
  • Możliwość profesjonalnej kalibracji telewizora
   lub projektora kina domowego 

 

 

Specyfikacja techniczna Marantz SR6012: 

SR6012 kanałowy sieciowy amplituner AV z systemem HEOS
– główne cechy – analogicznie jak w SR5012, z poniższymi różnicami: 

 • 9-kanałowy wbudowany wzmacniacz, obsługujący
  dźwięk przestrzenny 3D: 5.1.4 lub 7.1.2
 • 185W (6 omów, 1%, kan.) na kanał
 • Przetwarzanie 11.2- kanałowe i przedwzm.
 • Aluminiowy panel przedni z klapą i wytłaczany aluminiowy wentylator
 • Druga strefa budowana przy pomocy wyjść HDMI
 • eARC (Enhanced Audio Return channel; po aktualizacji oprogramowania) umożliwiająca korzystanie z Dolby Atmos/DTS:X z aplikacji telewizyjnych
 • 5 pozłacanych wejść audio (SR5012 ma 4), plus wejście fono, terminale głośnikowe również pozłacane
 • Dystrybucja dźwięku HEOS nie ogranicza się do źródeł muzyki HEOS, ale również wszystkich podłączonych źródeł AVR, w tym HDMI, koaksjalnych i optycznych wejść audio 
 • Hybrid PLL Clock Jitter Reducer dla jak
  najdokładniejszej reprodukcji dźwięku
 • Upscaling do pełnozakresowego 4K
 • Możliwość odtwarzania DSD (przez HDMI)
 • Cyfrowe wejście (PCM) dla przedwzmacniacza
  w drugiej strefie ze źródłem HDMI
 • Zaawansowana instalacja niestandardowa, kompatybilność
  z Creston Connected 

 

 

O marce Marantz: 

Firma jest zakorzeniona w czasach pierwszych monofonicznych płyt gramofonowych, gdy rodowitego nowojorczyka, Saul Bernard Marantz‘a przestała zadowalać jakość sprzętu grającego stosowanego do odtwarzania jego cenionych kolekcji nagrań. Więc musiał zbudować swoje własne! Saul oficjalnie założył firmę Marantz w 1953 roku. Zarówno wtedy, jak i teraz u podstaw firmy leży jakość i innowacje. Przez ponad pół wieku Marantz rozwija unikatowe technologie i wprowadza przełomowe produkty hi-fi i urządzenia domowej rozrywki na rynek dzięki niestrudzonemu zaangażowaniu i obszernym programom badawczo-rozwojowym. Takie zamiłowanie do doskonałości w technikach audio i wideo zapewnia każdemu projektowi Marantz wiodące w swojej klasie osiągnięcia. Marantz jest własnością Sound United LLC. Dodatkowe informacje są dostępne na www.marantz.eu. 

O marce Sound United 

Sound United jest działem firmy DEI Holdings, posiadającej rozbudowane portfolio nagradzanych produktów audio, która dostarcza urządzenia wiodących marek kina domowego oraz systemów audio do użytku domowego, dla klienta końcowego. 

Każda marka dostarcza szeroką gamę produktów audio, oferujących niestandardowy dźwięk wysokiej klasy, dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkowników, na rynki średniej wielkości. W skład gamy produktowej wchodzą głośniki, soundbary, amplitunery AV, bezprzewodowe i multimedialne systemy muzyczne, głośniki Bluetooth®, wzmacniacze, gramofony i słuchawki. 

Grupę Sound United tworzą marki dobrze znane entuzjastom dobrego audio na całym świecie: Marantz®, Denon®, Polk Audio, Definitive Technology, Polk BOOM, HEOS® by Denon, oraz Boston Acoustics®. Każda z tych firm dostarcza swoje unikalne podejście do wprowadzania kina czy też sali odsłuchowej do naszych domów. Niezależnie od tego, czy mówimy tu o legendarnym dziedzictwie firmy Denon, klasycznym brzmieniu Polk Audio, najwyższej jakości Definite Technology, potężnemu i wiernemu brzmieniu Marantz, czy też o inspirujących do ciągłego ruchu Polk BOOM, bezprzewodowych rozwiązaniach multiroom HEOS lub niezwykle wydajnym Boston Acoustics – Sound United to brzmienie idealne dla Ciebie – tylko posłuchaj. 

Aby dowiedzieć się więcej o Sound United wejdź na: www.soundunited.com. 

 

 

 

 

Bluetooth DAC/Wzmacniacz Kompatybilny z multiroom Wi-fi/LAN Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...) 4K/UHD AirPlay Hi-res (stacjonarne) 3D: Dolby Atmos/DTS:X/Ambeo Amplitunery

Gdzie kupić?

MARANTZ MARANTZ www.marantz.eu

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > MARANTZ rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz