8 września 2017 14:37
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

DENON: AVR-X6400H oraz AVR-X4400H hi-endowe amplitunery

[img:10:R]Denon przedstawia najwyższe modele tegorocznej gamy amplitunerów AV: AVR-X6400H i AVR-X4400H.
Najważniejsze zmiany w stosunku do poprzedników to doposażenie w system dźwięku przestrzennego Auro-3D, dopieszczenie kilku podzespołów i odświeżenie wyglądu.
Podobno na dalekim zachodzie bez chirurgii plastycznej
ani rusz :)

 

[img:1]Na górze AVR-X6400H, na dole AVR-X4400H, od frontu nie do odróżnienia

Chciałoby się rzec, że to zmiany kosmetyczne. No i całe szczęście, że takimi są, ponieważ mówimy o modelach topowych, w których nie powinno być powodów by cokolwiek istotnie modyfikować, no chyba że nadarza się okazja by coś ekstra dodać - a w tym sezonie takim ekstrasem jest zdobywający coraz większą popularność Auro-3D. Oczywiście z powodu pieniędzy wpompowanych w promocję Dolby Atmos bardziej się zakorzenił w naszej świadomości, jednak nie zawsze pierwszy czy najpopularniejszy ma w dłuższej perspektywie bezpośrednie przełożenie na odczuwane przez odbiorcę wrażenia. Nie będę w tym momencie wszczynał wojny formatów, chcę jedynie wyraźnie powiedzieć, że Auro-3D to coś znacznie więcej niż kolejne logo na obudowie, a temat jest tak pasjonujący, że na pewno do niego powrócę.
Przypuszczam, że istnieje spore prawdopodobieństwo iż w ciągu kilku lat odtwarzanie muzyki 3D, właśnie muzyki a nie filmów stanie się impulsem do inwestowania w systemy wielokanałowe. To będzie nowy standard i skok porównywalny do przesiadki z winyli, na płyty CD, a z tych na gęste pliki. Liczby zarejestrowanych już w trójwymiarze nowych albumów idą w setki... póki co lądują na półkach magazynów oczekując na bardziej sprzyjający biznesowo czas. 

Ale, ale - miało być o nowych topowych amplitunerach, a te uzbrojone są po zęby. Przypominam, że modele 2017 są kompatybilne z bezprzewodowym systemem streamingu strefowego (multiroom) HEOS.
Cóż więcej? Oba wyposażone są w Dolby Atmos, DTS: X i Auro-3D. Zarówno AVR- X6400H (11 kanałów wzmacniacza mocy), jak i AVR-X4400H (9 kanałów wzmacniacza mocy) łączą w sobie najwyższej klasy dźwięk - zarówno filmów jak i muzyki, oraz posiadają wszystkie aktualnie używane rozwiązania związane z zarządzaniem obrazem.

Jakość brzmienia bierze swój początek m.in. w konstrukcji - amplitunery zostały zbudowane na płycie o dużej sztywności z oddzielnym stanowiskiem obwodu transformatora, co poprawia stabilność mechaniczną i redukuje wibracje.

 

[img:7]Po lewej 6400, po prawej 4400. Te i pozostałe zdjęcia zostały tak dobrane by pokazać różnice konstrukcyjne i obalić powszechnie panujący mit o "identyczności wewnętrznej" modeli, które dla obniżenia kosztów buduje się jakoby na takich samych podzespołach, a potem część funkcjonalności wyłącza, redukuje lub nie podłącza w ogóle - owszem niektórzy może i tak robią, ale nie Denon - bloki wzmacniaczy są zupełnie odmienne pomimo dzielących je tylko 5W mocy
(kliknij żeby powiększyć)

Obydwa modele są wyposażone w technologię wielokanałowego przetwarzania dźwięku AL32 firmy Denon oraz D.D.S.C.-HD32, co zapewnia optymalną rozdzielczość każdego kanału, podczas gdy monolityczny wzmacniacz AVR-X6400H poprawia separację kanałów. Amplitunery zostały zaprojektowane do odtwarzania muzyki w bardzo wysokim standardzie, jest to możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanego bloku konwerterów cyfrowo analogowych, przy wykorzystaniu konwertera AKM AK4458VN 32bit/8ch dla wszystkich kanałów. Dodatkowo, AVR-X6400H wykorzystuje autorskie tranzystory Denon do uzyskania jeszcze dokładniejszego dźwięku. Podobnie jak wszystkie amplitunery sieciowe Denon (wyposażone w Ethernet i dwuzakresowe WiFi), oba modele mają również możliwość odtwarzania muzyki z sieci i źródeł internetowych oraz plików audio wysokiej rozdzielczości - w tym FLAC, ALAC lub DSD (do 5.6MHz).
Bluetooth i AirPlay też są w zasięgu ręki, aby szybko odtwarzać ulubioną muzykę z dosłownie dowolnego przenośnego urządzenia. Dzięki technologii HEOS, amplitunery zapewniają natychmiastowy dostęp do internetowego radia i szerokiej gamy popularnych usług serwisów muzycznych, w tym Deezer, Spotify, Tidal, SoundCloud i nie tylko.

 

[img:3]Sekcje procesorów DSP też kompletnie inaczej zaprojektowane
(kliknij żeby powiększyć)

Poza możliwością obsługi zaawansowanych systemów głośników kina domowego i kompatybilności ze wszystkimi najnowszymi formatami dźwięku i obrazu, w tym Dolby Atmos, DTS: X, Auro-3D, 4K Ultra HD z HDR (High Dynamic Range) i Dolby Vision, nowe modele wyposażone zostały w precyzyjny system kalibracji dźwięku do pomieszczenia - Audyssey MultEQ XT32. Są także kompatybilne z aplikacją Audyssey MultEQ Editor, co pozwala użytkownikowi na kontrolę na poziomie profesjonalnym. 

 

AVR-X6400H

Widać, że przy projektowaniu AVR-X6400H przywiązano wiele uwagi do rozwiązań konstrukcyjnych: 11-kanałowy blok wzmacniacza zawiera oddzielne płyty układów wzmacniających dla każdego kanału - konstrukcja monolityczna - zarówno przyłącza zasilacza, jak i przyłącza wyjściowe każdego wzmacniacza mają taką samą długość, zapewniając precyzyjne dopasowanie sygnału. W każdym wzmacniaczu stosowane są tranzystory różnicowe, zapewniające stabilność, a specjalnie produkowane dla Denona tranzystory wysokoprądowe zastosowano dla utrzymania stabilnej temperatury. Większy transformator i masywne kondensatory o średnicy 5 cm zapewniają dużą rezerwę mocy. 

 

[img:8]Fundamentem pracy każdego wzmacniacza jest wydajne zasilanie - AVR-X6400H 

AVR-X6400H, wyposażony w 11 kanałów wzmacniacza, z których każdy dostarcza moc na poziomie 205 W, umożliwia bezpośrednią konfigurację Dolby Atmos 7.1.4 / DTS:X 11.1. Ponadto, w prostszych systemach nagłośnienia surround można zastosować podwójne wzmocnienie w konfiguracji 5.1, dzięki czemu każdy głośnik sterowany jest przez dwa kanały wzmacniające co zagwarantuje większą przejrzystość dźwięku.

 

[img:9]Na górze AVR-X6400H, na dole AVR-X4400H, od tyłu różnice robią się znacząco widoczne na pierwszy rzut oka,
ale po bliższym przyjrzeniu widać też jak dużo cech mają wspólnych

(kliknij żeby powiększyć)

AVR-X4400H

AVR-X4400H wykorzystuje dziewięciokanałowy, dyskretny blok wzmacniacza, z identycznym wzmocnieniem dla wszystkich kanałów (200W), ogromny transformator mocy i wysokiej jakości kondensatory bloku zasilania, zapewniające stabilną moc, oraz szybko działający system czujników temperatury na obwodach wzmacniających, gwarantujący stabilną pracę bez ograniczania mocy. Poszczególne sekcje przedwzmacniacza służące regulacji głośności i wyboru sygnału wejściowego zostały dostosowane tak, by zapewnić czystość sygnału, zaś szybkie cyfrowe zasilacze mocy ułatwiają eliminację szumu z pasma dźwiękowego.

 

[img:5]Dla odmiany, czasem trafiają się identyczne części - moduł HEOS - byłoby niedobrze gdyby były różne
(kliknij żeby powiększyć)

Denon AVR-X4400H – Cechy i korzyści

 • 9.2 kanałowy amplituner AV, 200W na kanał
 • Wbudowana technologia bezprzewodowa HEOS multiroom
 • AirPlay, Bluetooth, Radio internetowe, Spotify Connect, Tidal, Deezer,
 • DSD (2.8/5.6MHz), FLAC, ALAC oraz WAV
 • 8 wejść HDMI (w tym 1 z przodu) z obsługą HDCP 2.2
 • 3 wyjścia HDMI
 • 4K/60Hz full-rate pass-through, kompatybilność Dolby Vision, HDR, HLG oraz BT.2020
 • Zaawansowany procesor obrazu, upscaling do 4K dla źródeł HDMI
 • Dolby Atmos, DTS:X (do 7.1.4 z użyciem drugiego wzmacniacza); Auro-3D
 • eARC (Enhanced Audio Return Channel), poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania
 • Audyssey MultEQ XT32, Dynamic Volume oraz Dynamic EQ
 • Audyssey LFC oraz SubEQ HT
 • Aplikacja Audyssey MultEQ Editor (dostępna w Appstore)
 • Wyrównanie linii basu Bass Sync
 • Wydajna konwersja cyfrowo analogowa (AKM AK4458VN 32bit/8ch D/A konwerter na wszystkich kanałach)
 • Wejście Phono dla gramofonu
 • Asystent konfiguracji, aplikacja Denon AVR Remote
 • Zaawansowane możliwości instalacji niestandardowej
 • Inteligentny tryb ECO z funkcją off/on/auto

 

[img:4]Tu widać jednoznacznie jakościową przewagę 6400 nad 4400 w doborze gniazd - w modelach topowych liczy się wykonanie każdego zacisku, dobór materiałów, metoda nanoszenia złota na wtyki itp. - wszystko to razem uzasadnia różnicę w cenie obu modeli
(kliknij żeby powiększyć)

Denon AVR-X6400H – Cechy i korzyści: jak dla AVR-X4400H oraz dodatkowo:

 • Wzmacniacz 11x 205W, monolityczna konstrukcja wzmacniaczy dla każdego kanału; możliwość podwójnego wzmocnienia w konfiguracji 5.1
 • Obsługa Dolby Atmos 7.1.4 / DTS:X 11.1 bez dodatkowego wzmacniacza
 • Autorskie tranzystory Denon dla najlepszej wydajności
 • Pozłacane gniazda wejść i przyłączy głośnikowych

Zarówno AVR-X4400H jak i AVR-X6400H będą dostępne w kolorze czarnym i srebrnym premium we wrześniu 2017 r. u autoryzowanych sprzedawców Denona.

 

Serce domu a.d. 2017[img:2]

więcej: www.denon.com
Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

DENON DENON www.denon.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DENON rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz