28 września 2017 00:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info FNCE S.A. FNCE S.A. tel: +48 22 270 29 45 www.focal-polska.pl

FOCAL: SIB EVO w Dolby Labolatories

[img:2:R]Dogoniliśmy świat - chciałoby się rzec - krajowa branża audio już dawno przestała być zaściankowa, zakompleksiona i zrywająca się do lotu raz w roku, w listopadzie podczas Audio Show.
Krajowi dystrybutorzy w niczym nie ustępują swoim zachodnioeuropejskim odpowiednikom, a wręcz zaczęli podbijać rynki państw ościennych.

Wysłannicy producentów prowadzą szkolenia dystrybutorów, uświetniają wydarzenia, wspierają swoją obecnością premiery kluczowych produktów, promują i by przykładów daleko nie szukać, nie dalej niż wczoraj (28.09.2017) przyleciało dwoje przedstawicieli francuskiego Focala by wziąć udział w spotkaniu z dziennikarzami i lokalnymi dystrybutorami poświęconemu wejściu na polski rynek nowego i zarazem znaczącego systemu głośników do kina domowego - Focal Sib Evo.


[img:7]Skuteczne nagłośnienie salonu może być dyskretne, nie zawalając przestrzeni wielkimi kolumnami

Focal Sib Evo powinien zostać zauważony z kilku powodów:

  • po pierwsze są to stosunkowo niewielkie (więc łatwo ustawne / wieszalne) o dużej mocy głośniki wspierające Dolby Atmos
  • po drugie są to Focale (a wiadomo, że wybitnymi głośnikami Focal stoi)
  • po trzecie zestaw otrzymał nagrodę EISA 2017/18.

[img:4:R]Dystrybutor - firma FNCE - mógł pójść na łatwiznę i zorganizować spotkanie w Warszawie ale… i to jest kolejny przykład na to, że gonimy świat - postanowił uczynić je wyjątkowym, poprzez wybór wyjątkowego miejsca prezentacji.  Jakie miejsce najlepiej pasuje do prezentacji głośników z Dolby Atmos? Oczywiście siedziba firmy Dolby Laboratories!

Być może ktoś o tym jeszcze nie słyszał - we Wrocławiu znajduje się największe poza Stanami Zjednoczonymi biuro Dolby zajmujące się R&D. To właśnie tam z wykorzystaniem sprzętu do miksowania ścieżek Dolby Atmos, w studio zaaranżowanym jak typowy pokój (bez nadmiernego tłumienia) zainteresowani przedstawiciele prasy mogli posłuchać i zobaczyć co to jest ten cały Atmos, jak powstają efekty dźwiękowe i jak to się dzieje, że później można je tak precyzyjnie lokalizować w przestrzeni.


[img:5]Tak wyglądał przygotowany do odsłuchów setup

[img:12:R]Na początek poświęćmy kilka słów głównemu bohaterowi. Kolumny (wielkości monitorów) z serii Sib Evo mają za sobą piętnaście lat rozwoju, bo tyle czasu minęło od premiery ich poprzedników Sib&Co w 2002 roku. Wtedy był to znakomicie sprzedający się system 5.1 składający się z monitorów Sib lub większych Sib XL i subwoofera Cub 3. Uwspółcześniona wersja wygląda na jeszcze bardziej dopracowaną i co najważniejsze, kanały frontowe zostały wzbogacone o dodatkowe przetworniki efektowe (dla Dolby Atmos) promieniujące w kierunku sufitu.


[img:8]PeCetowo Mackowe miejsce pracy inżyniera dźwięku

[img:9]Podstawowe narzędzie pracy - Pro Tools, a na ekranie fragment ścieżki dźwiękowej do reklamy

[img:10]Monitor Dolby Atmos pozwala na optyczną kontrolę ruchu w przestrzeni do 128 obiektów,
w tym przypadku ścieżka do znanego demo z opadającym nasionkiem

[img:16:R]W tym miejscu warto nadmienić, że ścieżki dźwiękowe Dolby Atmos z uwagi na ogromną elastyczność formatu można odtworzyć na kilka sposobów - używając nowych, dedykowanych kolumn frontowych, wzbogaconych o dodatkowe przetworniki, można dokupić nadstawki do istniejących kolumn, kupić nowoczesny soundbar z Atmosem lub w wersji najbardziej zaawansowanej zainstalować dodatkowe głośniki w suficie (o ile żona pozwoli). Istnieje na szczęście rozwiązanie kompromisowe, które nie poświęca ani jakości, ani nie zagraca salonu, nadaje się dodatkowo do muzyki  i dla potrzeb większości przypadków dysponuje zapasem mocy - Sib Evo.
Przypuszczam, że to między innymi z powodu udanego wyważenia kwestii akustycznych i gabarytowych Focal dostał EISA. Wręcz oczami wyobraźni widzę uznanie w oczach żon członków kapituły, gdy ich mężowie instalowali kolejny system w celach testowych.
Ona - No widzisz kochanie? Kolumny wcale nie muszą być takie duże. Te są małe i zobacz jak ładnie grają…
On - Czy chcesz powiedzieć, że skłonna byłabyś tolerować te w salonie?
Ona - Te tak!
On - OK. Jutro zgłoszę ich nominację do nagrody :)


[img:11]Gość z Francji - Megane Montabonel rozpoczyna prezentację...

Uporządkujmy kwestię nazewnictwa. W zasadzie mówimy tu cały czas o dwóch produktach - nowej wersji Sib&Co pod nazwą Sib Evo - dwudrożnych kolumnach z bass-reflex oraz Sib Evo Dolby Atmos jako dwóch nieco większych głośnikach frontowych wzbogaconych o dodatkowy przetwornik szerokopasmowy (patrz ilustracja na początku tekstu). No i oczywiście jest również odświeżony 200W subwoofer Cub Evo.

[img:13]W komplecie otrzymujemy podstawki stołowe pozwalającą na delikatną regulację kąta nachylenia,
jako opcje dostępne są uchwyty ścienne i stojaki podłogowe.

[img:14]Posiadacze pośredniego historycznie systemu - Dome Flax 5.1 mogą dokonać samodzielnego upgrade’u do Dolby Atmos
poprzez dodanie dwóch głośników sufitowych.

[img:15]Z lewej wersja 5.1.2, z prawej 5.1 - zawsze to miło gdy klient ma wybór, ale bez wahania wskazuję na wersję z Atmosem
jako na tę zdecydowanie atrakcyjniejszą dźwiękowo

Sib Evo dostępne są w różnych konfiguracjach.
Dwie podstawowe to:

  • Pack 5.1: 5x Sib Evo + Cub Evo + 2x dodatkowe uchwyty ścienne
  • Pack 5.1.2: 3x Sib Evo + 2x Sib Evo Dolby Atmos + Cub Evo + 2x dodatkowe uchwyty ścienne

można również nabyć:

  • 2.0 Sib Evo - zestaw stereofoniczny do muzyki
  • 2.2 Sib Evo Dolby Atmos - same przody jako upgrade Sib&Co
  • Cub Evo lub Hip Evo

Oczywiście jeżeli ktoś się uprze by pozostać w kręgu stereofonii to jak najbardziej ma prawo do samoumartwiania, może pójść jeszcze dalej i cofnąć się do mono, ale po co? Dolby Atmos jest na najlepszej drodze by stać się dominującym standardem dźwięku nowej generacji, a instalacja takich głośników jak Sib Evo nie nastręcza kłopotów i ma się 3 w 1 - muzykę, surround i atmosowy dźwięk przestrzenny.


[img:6]Z uwagi na rozmiar studia odsłuchy odbywały się w małych grupach

Kolumny Wielokanałowe Subwoofery 3D: Dolby Atmos/DTS:X/Ambeo

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > FOCAL rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz