5 października 2017 12:10
Info Aplauz Aplauz tel: +48 22 751 42 39 www.aplauzaudio.pl

SENNHEISER: HANDMIC DIGITAL oraz FOCUSMIC DIGITAL - mikrofony dla mobilnych

[img:5:R]Zawodowi dziennikarze, blogerzy, podcasterzy często wykorzystują smartfony do tworzenia treści multimedialnych.
Firma Sennheiser dostrzegła ten trend, przenosząc doświadczenia z rynku profesjonalnych mikrofonów na rynek urządzeń mobilnych.
Podczas targów IBC zaprezentowała dwa najnowsze dynamiczne mikrofony, opracowane we współpracy z firmą Apogea - do nagrywania treści wideo z dźwiękiem profesjonalnej jakości.


Sennheiser HANDMIC Digital – mikrofon ręczny dla dziennikarzy i osób nagrywających podcasty za pomocą urządzeń mobilnych, kompatybilny z iPhone’ami i komputerami MAC oraz PC. Mikrofon wyposażono w konwerter A/D od Apogee.

Sennheiser FOCUSMIC Digital – wytrzymały mikrofon typu mini-shotgun, przeznaczony do nagrywania wideo profesjonalnej jakości z użyciem iPhone’a. Mikrofon został wyposażony w sprawdzoną kapsułę mikrofonową Sennheiser, przedwzmacniacz i konwerter A/D Apogee PureDigital oraz złącze Lightning.

[img:3] 

Sennheiser HANDMIC Digital

Jak zapewnia producent - HANDMIC Digital został zaprojektowany z myślą o bezproblemowym działaniu w każdych warunkach – jest to jedyny mobilny mikrofon ręczny ze złączem Lightning, który łączy w sobie sprawdzoną kapsułę dynamiczną Sennheiser z konwerterem A/D firmy Apogee. Obudowa mikrofonu wykonana z metalu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a antywstrząsowa kapsuła chroni przed uderzeniami i eliminuje poboczne dźwięki podczas obsługi. HANDMIC Digital jest odporny na szum wiatru, hałas, oraz zakłócenia elektromagnetyczne emitowane przez telefony komórkowe. Mikrofon doskonale niweluje odgłosy otoczenia i zapewnia wyraziste brzmienie każdej wypowiedzi nawet w głośnych warunkach.

[img:1]

HANDMIC Digital jest kompatybilny z ogólnodostępnym oprogramowaniem do produkcji nagrań i takimi aplikacjami jak FiLMiC Pro, Periscope, Final Cut Pro, Adobe Premiere lub Apogee MetaRecorder i Maestro. Aplikacje Apogee umożliwiają nagrywanie dźwięku, wygodne sterowanie mocą mikrofonu i aktywację takich funkcji jak redukcja szumów lub eliminacja przeciążenia. Jednym słowem reporterska jakość nagrań w zasięgu ręki.

HANDMIC Digital będzie doskonałym wyborem dla dziennikarzy i osób nagrywających podcasty za pomocą urządzeń mobilnych. Kompatybilny z iPhone’ami i komputerami MAC oraz PC - możliwość bezpośredniego połączenia z portami USB i Lightning.

Nicole Fresen (Product Manager w Sennheiser): Ręczny mikrofon jest najprostszym i najbardziej elastycznym narzędziem dla mobilnych reporterów. Nie musimy stosować dodatkowych mikrofonów, możemy prowadzić rozmowę z dowolną liczbą osób, a także w pełni kontrolujemy przebieg wywiadu.
HANDMIC Digital doskonale łączy te atuty z mobilnością urządzeń z iOS, przekształcając smartfon w skuteczne narzędzie do nagrywania, z dźwiękiem odpowiadającym profesjonalnym standardom. HANDMIC Digital sprawdzi się również w produkcji podcastów lub podkładaniu głosu.

W zestawie z mikrofonem HANDMIC Digital użytkownik otrzymuje dwa kable o długości 2m ze złączami Lightning i Micro USB typu A, uchwyt mikrofonowy, stabilny stojak na stół, a także pokrowiec oraz krótki przewodnik.

Nicole Fresen: Z tym mikrofonem jesteś w stanie przygotować się do wywiadu w kilka sekund, a profesjonalna jakość nagrań stanie się czymś oczywistym. HANDMIC Digital doskonale sprawdza się również w nagrywaniu wokalu i instrumentów.

 

Sennheiser FOCUSMIC Digital

Mikrofony typy shotgun są najczęściej wykorzystywane w profesjonalnych produkcjach filmowych do rejestracji ukierunkowanego dźwięku. Dzięki FOCUSMIC Digital wysoka jakość audio będzie teraz dostępna w nagraniach wideo wykonanych smartfonem. Nowy mikrofon mocuje się do telefonu za pomocą wytrzymałego metalowego uchwytu, który pozwala na współpracę z różnymi modelami iPhone’ów ze złączem Lightning. Mikrofon zapewnia obrót o 270°, włączając w to pozycję „selfie” oraz pozycję transportową. FOCUSMIC Digital będzie doskonałym wyborem dla reporterów pracujących w terenie i przeprowadzających wywiady lub komentujących wydarzenia. Znakomicie sprawdzi się też przy tworzeniu różnego rodzaju treści wideo.

[img:2]

Dela Bahlke (Product Manager w firmie Sennheiser): Jak sugeruje nazwa, FOCUSMIC Digital zapewnia wysokiej jakości kierunkowy dźwięk dla filmów nagrywanych za pomocą Phone’a.
Niezależnie od tego, czy użyjemy tego mikrofonu do nagrywania filmów prywatnych czy też w celach profesjonalnych – w kwestii dźwięku zwiększy on możliwości naszego telefonu, dość ograniczone w przypadku wbudowanego mikrofonu i przedwzmacniacza.

Sean McArthur (Dyrektor Marketingu w firmie Apogea): Podobnie jak inne produkty wspólnie opracowane przez firmy Sennheiser oraz Apogee – ClipMic digital, MKE 2 digital, MK 4 digital lub AMBEO Smart Headset – FOCUSMIC Digital jest efektem połączenia ogromnego doświadczenia dwóch liderów w technologii rejestrowania audio. Mikrofon zapewnia profesjonalną jakość dźwięku oraz łatwość obsługi i oferuje możliwości, które są standardem w branży profesjonalnej. Jesteśmy pewni, że mobilni filmowcy zaczynając od entuzjastów, a kończąc na profesjonalistach, pokochają pracę z FOCUSMIC Digital.

 

 

[img:4:L]CZYTAJ> SENNHEISER mono > stereo > ambeo (2/2)

 

 

Mikrofon efektywnie tłumi szumy boczne, pozwalając na rejestrowanie kierunkowego dźwięku nawet w głośnym otoczeniu.

Dela Bahlke: Smartfony stoją przed poważnym wyzwaniem w zakresie rejestrowania audio, ich wbudowane mikrofony oraz przedwzmacniacze mikrofonowe są zaprojektowane do prowadzenia rozmów telefonicznych, a nie do nagrywania profesjonalnego dźwięku do filmów. W związku z tym twórcy treści, którzy chcą zapewnić swoim odbiorcom wysokiej jakości materiały filmowe, muszą korzystać z zewnętrznego mikrofonu oraz dedykowanego przedwzmacniacza.

W celu dostosowania pracy mikrofonu do bliskich i odległych źródeł dźwięku, jego czułość oraz poziom wzmocnienia sygnału mogą być wygodnie regulowane za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji firmy Apogee, takich jak: Maestro oraz MetaRecorder. Te aplikacje pozwalają również na użycie różnego typu cyfrowych filtrów dźwięku, takich jak eliminowanie dudnień, ograniczenie dźwięków syczących czy też funkcję zabezpieczenia przed przeciążeniem. Dzięki temu można w jeszcze większym stopniu polepszyć jakość nagrań audio. Użytkownik może ponadto zapisać ustawienia, które można zastosować podczas nagrywania z innymi aplikacjami, nie oferującymi tak rozbudowanych opcji konfiguracji.

Obudowa FOCUSMIC Digital została wykonaną w całości z metalu. Uchwyt jest wyposażony w standardowy gwint 1/4” (20 UNC) umożliwiający zamontowanie na akcesoriach dla kamer, takich jak trójnogi lub statywy stołowe. Mikrofon na tym uchwycie może być obracany w zakresie 270°: od pozycji transportowej 0°, gdy przylega do plecków smartfona, przez pozycję filmowania / przeprowadzania wywiadów, gdy jest ustawiony w osi obiektywu kamery, aż do pozycji „selfie”. Łącznie dostępnych jest 14 pozycji z blokadą ustawienia w celu umożliwienia optymalnego skierowania mikrofonu na źródło dźwięku. FOCUSMIC Digital będzie dostarczamy wraz z owiewką z pianki. Mikrofon zasilany bezpośrednio ze smartfona i nie wymaga dodatkowych źródeł energii.

Mikrofony będą dostępne na polskim rynku w drugim kwartale 2018 roku.

 

Poniżej filmowa relacja z Targów IBC 2017

Gdzie kupić?

SENNHEISER SENNHEISER www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Aplauz

tel.: +48 22 751 42 39
tel.: +48 22 205 07 79
adres:
ul. Graniczna 19 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > SENNHEISER rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz