10 października 2017 22:01
Info INFOAUDIO.PL ul. Straganiarska 80-837 Gdańsk

Nowe szaty króla - czyli wczoraj, dziś i jutro portalu

Szanowni Państwo, 
Z prawdziwą przyjemnością pragniemy zwrócić uwagę na fakt…
ta dam, ta dam (to był werbel) odświeżenia szaty graficznej portalu. Jest to wydarzenie po części estetyczne, po części strategiczne, a po części również zamyka pewien etap rozwoju. Wyrastamy z krótkich spodenek, wchodząc w wiek młodzieńczy.

Miniony czas poświęciliśmy na poszukiwania własnego stylu, na doprecyzowanie czym właściwie chcielibyśmy się zajmować, oraz jak te pomysły realizować w praktyce.


[img:1]Zmieniliśmy kolorystykę na modne szarości z czerwonymi akcentami, pojawił się podział na kategorie sprzętowe oraz dwie kompletnie nowe zakładki "Muzyka" oraz "Wydarzenia" (ich treść na razie nie pojawia się na stronie głównej) będące prawdziwą kopalnią wiedzy
o koncertach, nagraniach i wydarzeniach branżowych, zmieniła się wyszukiwarka (tu prace jeszcze trwają),
no i zmieniliśmy logo portalu na zdecydowanie nowocześniejsze

Jednym z naszych znaków rozpoznawczych stały się obszerne relacje z imprez targowych, oraz własne produkcje filmowe, które zdają się nie mieć pod względem rozmachu odpowiedników na polskim rynku. Staramy się również pisać o życiu zakulisowym branży, o fuzjach kapitałowych, o wizytach w Polsce ważnych osób, a nawet o wprowadzanych zmianach w oprogramowaniu systemowym (firmware) - każdy z tych tematów w mniejszym lub większym stopniu kształtuje oblicze sprzętu i jego funkcjonalność. Dziś podejmowane decyzje w biurach projektowych, przyniosą określone konsekwencje za rok lub dwa - warto więc poszerzać horyzonty, by świadomie dokonywać trafnych wyborów w przyszłości. A mówimy tu przecież o najważniejszych pieniądzach świata - o waszych prywatnych pieniądzach.

Staramy się, gdzie to tylko możliwe, pozyskiwać informacje u źródeł, stąd m.in. wywiady wplatane w relacje z różnych wydarzeń. Czasem jest to jedno zdanie, a czasem są to wypowiedzi tak obszerne, że zarzucamy formę dialogu, redagując je w formie streszczenia. Tak czy inaczej, są to nadal wiadomości z pierwszej ręki.


[img:2]Pod tekstami pojawiły się TAGi, które będą ułatwiały szybkie odnajdowanie materiałów na podobne tematy (prace w toku - trzeba przekopać się przez wszystkie opublikowane teksty, przeczytać je i otagować na nowo co jeszcze chwilę zajmie :)

Szukając swojego miejsca w internecie postanowiliśmy, poza szeroko pojętą tematyką sprzętową, pochylić się ze szczególną troską nad tematem Personal Audio - czyli sprzętem osobistego użytku, który stał się już na trwałe elementem codziennego życia. Na użytek własny nazywam go sprzętem PORĘCZNO-PODRĘCZNYM, ponieważ znajduje się on nie dalej niż na wyciągnięcie ręki. Mowa tu zarówno o urządzeniach przenośnych, jak i urządzeniach stacjonarnych podłączanych bezpośrednio do komputerów towarzyszących nam na biurkach - DAC’ach, wzmacniaczach słuchawkowych, słuchawkach itp. Ta gałąź rynku nieprawdopodobnie rozwinęła się w ostatnich latach, oferując urządzenia warte od kilkudziesięciu złotych, po dziesiątki tysięcy Euro.


[img:3]Strona główna walczy z nudą - po każdym wczytaniu akcentuje inne treści, pojawiły się też animacje zdjęć

Dostrzegamy również boom na sprzęt, który można określić terminem Social Audio - to m.in. wszelkiego rodzaju głośniki przenośne, umożliwiające współdzielenie muzyki w miejscu i czasie nam odpowiadającym. Czasem jest to brama w drodze do szkoły, czasem romantyczny wieczór na tarasie, a czasem spotkanie ogrodowe z przyjaciółmi, przy kieliszku dobrego wina.

Trzecią gałęzią, która w naszym odczuciu zasługuje na najwyższy stopień zainteresowania, są kwestie sieciowe i chmurowe. Staramy się trzymać rękę na pulsie wszystkiego co dotyczy Network Audio, a w tym przede wszystkim urządzeń strefowych (multiroom) i urządzeń korzystających z internetowych serwisów muzycznych.

Czwartym z filarów, na których planujemy trwale oprzeć przyszłość portalu, jest Immersive Audio - nurt związany z najwyższej jakości dźwiękiem bazującym na współczesnych gęstych formatach zapisu plików.


[img:5]Na portalu publikujemy dwojakiego rodzaju materiały wideo - filmy produkowane przez producentów sprzętu
oraz (nasza duma i chwała) filmy produkowane przez nas, o załączanych filmach informuje ikona w prawym dolnym rogu newsa

Nikomu nie odmawiamy prawa do wyboru własnej ścieżki obcowania z muzyką i nie zamierzamy z definicji zamykać się na żaden nurt sprzętowy, ale planujemy koncentrować się głównie na rozwiązaniach nowoczesnych i przyszłościowych. Dotyczyć to będzie zarówno tematyki stereofonicznej, dźwięku rozproszonego towarzyszącego nam jako tło muzyczne w życiu codziennym, jak i muzyki wielokanałowej (3D), która to w naszym odczuciu będzie kolejnym, naturalnym krokiem w rozwoju reprodukcji dźwięku.

Tu docieramy do kolejnego nurtu naszych zainteresowań - Multichannel Audio. W segmencie wielokanałowym, również sporo się dzieje, pojawiają się nowe formaty i bardzo trudne pytania. Czy warto myśleć o czymkolwiek ponad 5.1? A jeżeli warto, to o czym? Przy okazji planujemy nieco większe otwarcie na tematykę obrazu towarzyszącego koncertom i filmom na Blu-ray - bo co to za kino domowe bez obrazu?

Pojęcie „nowoczesność” niejedno ma oblicze. Często wygoda oznacza krok wstecz w kategoriach jakości. Dzieje się tak np. w przypadku masowej przesiadki użytkowników na korzystanie z serwisów strumieniujących, ale za pomocą telefonów komórkowych, czy na oglądanie filmów tylko na YouTube. Uważamy, że nie wolno się nam zamykać na te trendy, bo w końcu najważniejszy jest człowiek, jego oczekiwania i przyzwyczajenia. Obiecujemy więc pilne śledzenie tematu i informowanie co w trawie piszczy, bo w laboratoriach R&D wielu firm dzieje się coraz więcej.

Ostatnią i najważniejszą misją jaką wyznaczyliśmy sobie jako cel długofalowy jest przede wszystkim pozostanie portalem informacyjnym

[img:6]Postanowiliśmy rozwiązać (raz na długo) kwestię tła, zwolennicy jasnych i ciemnych są równie podzieleni jak nasza scena polityczna - teraz każdy może wybrać co woli klikając w szary (czerwony) przycisk On / Off
Nie spamujemy - publikujemy 
bannery dotyczą branży (jeśli masz włączoną blokadę to dezaktywuj ją)

Oczywiście nie da się wszystkiego zrobić na raz, co nie znaczy, że nie należy próbować. Trzeba podnosić poprzeczkę z miesiąca na miesiąc. Tylko to gwarantuje progres. Patrząc po rosnących statystykach oglądalności portalu jedziemy po właściwych torach.


[img:4]Portal InfoAudio.pl jest fragmentem znacznie większego bytu sieciowego jakim jest Grupa InfoMusic.pl. Grupa w ramach wyspecjalizowanych tematycznie portali zajmuje się wieloma aspektami szeroko rozumianego rynku muzycznego, poczynając
od instrumentów, przez sprzęt estradowy, a na nagraniach i koncertach kończąc. Stosowne linki na dole strony


Serdecznie pozdrawiam w imieniu grupy InfoMusic.pl

Waldemar Nowak
(w niektórych kręgach znany jako Pegaz)
Redaktor naczelny InfoAudio.pl

 

 

Zachęcamy (bodaj z ciekawości) do odwiedzania pozostałych portali tematycznych:
InfoMuza.pl - bezpośredni dostęp również przez zakładkę "Muzyka"
InfoMusic.pl - najstarszy z naszych portali adresowany do profesjonalnej branży muzycznej
     Instrumenty klawiszowe
     Strefa DJ
     Perkusja
     Studio
     Nagłośnienie
     Oświetlenie
     Systemy AV
InfoGitara.pl

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz