14 listopada 2017 19:20
Info Wystawa Audio Video Show ul. Bolkowska 2D 01-466 Warszawa

AUDIO VIDEO SHOW i ekstrema

Co najbardziej przykuwa uwagę? Oczywiście rzeczy i wydarzenia ekstremalne. Czy wyobrażamy sobie Audio Video Show bez ekstremów? Eeee… chyba nie, bo o czy potem plotkować.
Ekstremalne rozwiązania są solą audiofilizmu i jak pokazuje tegoroczny przykład „sky is the limit”.

W dniach 17-19 listopada, na Stadionie Narodowym zostanie zaprezentowany wzmacniacz Opera Only, flagowe dzieło włoskiego projektanta Andrea Pivetty, które póki co słynne jest z ceny - 7.000.000 zł
(słownie siedem milionów).

Adam Mokrzycki, organizator Audio Video Show: Wzmacniacz Pivetta Opera Only to prawdziwe technologiczne tour de force. Dech w piersi zapiera nie tylko cena urządzenia, ale przede wszystkim zastosowane rozwiązania konstrukcyjne i sama skala projektu. To Bugatti Chiron świata audio.

 

[img:1] 

Dalej w materiałach prasowych czytamy: W trakcie tegorocznej edycji targów, uczestnicy Audio Video Show będą mogli osobiście przekonać się o kunszcie i perfekcji ucieleśnionej w najdroższym wzmacniaczu świata – Opera Only. Andrea Pivetta, twórca urządzenia, to prawdziwy znawca swojego fachu. Ponad 25 lat doświadczenia w branży audio zaowocowało powstaniem najbardziej ekspansywnego technologicznie zestawu, gwarantującego niezapomniane brzmienie.
Potężny wzmacniacz Opera Only jest w stanie dostarczyć 160.000W mocy maksymalnej lub 120.000W mocy skutecznej (RMS) w trzech konfiguracjach wyjść: 2x 60.000W, 6x 20.000W lub 12x 10.000W. Rozmiary urządzenia zmieniają się w zależności od trybu, w jakim się znajduje. Gdy jest wyłączony, mierzy 125x190x125 cm. Natomiast po uruchomieniu, rozsuwane panele powodują zwiększenie tych rozmiarów do 185x250x185 cm. Opera Only waży 1,5 tony i jest zbudowany m.in. ze stopów aluminium lotniczego oraz stali, co zapewnia elegancki wygląd. Design jest połączeniem sztuki i high endowych rozwiązań.

 

[lupa:1]

Podstawowe dane techniczne:

  • moc 6x 20kW rms @ 8 ohm w klasie A 
  • zniekształcenia: THD+N 0.002%
  • stabilność do 0.1 ohm
  • pobór mocy: 400V, 450 Amp
  • sześć transformatorów toroidalnych 30 kW
  • 16 ceramicznych diod 1600V/400A 
  • 2112 bipolarnych tranzystorów mocy
  • wymiary: 185x250x185 cm (po rozłożeniu)
  • waga: 1500 kg

 

[img:2] 

Wszystkie media jak mantrę powtarzają hasło „siedem milionów, siedem milionów…”, ale jakoś nikt nie dodaje czy chodzi o 7 milionów brutto czy netto? Z cłem czy bez? Z transportem i wniesieniem? Ile bierze elektryk za przybicie pieczątki w gwarancji? To są przecież ważne sprawy. Wczoraj w markecie jak pytałem o nowy piec to powiedzieli mi wszystko: cena 1.199 zł, dostawa do pierwszego zadaszonego pomieszczenia 70 zł, odbiór starego gratis, podłączenie przez wykwalifikowanego elektryka 150 zł - i to się nazywa oferta.
A jak kupię sobie tę Operę i kurier zostawi mi ją na przedpokoju, to czym ja te półtorej tony wciągnę do salonu, się pytam?
No i z całych tych nerw bym zapomniał - a do podłączenia to wystarczy przewód 3x 2.5mm2 i 16A bezpiecznik? Bo takie mam w bloku :)

A tak bardziej na poważnie - czy stadion posiada instalację która wytrzyma obciążenie? Teoretycznie samo oświetlenie murawy jest równie energożerne, ale ono nie jest podłączane do gniazdka. A co się stanie jak wywali korki?

Pełna lista tegorocznych ekstremów dostępna jest tu i trzeba przyznać, że jest imponująca, a wzmacniacza posłuchamy i ocenimy (jako naród suchej nitki raczej nie zostawimy), bo przecież po to się pokazuje ekstrema, żeby każdy własne zdanie miał.

 ... i film jak to dzieło wygląda z różnych stron i od środka

Wzmacnianie Końcówki mocy
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017