20 grudnia 2017 18:37
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

MARANTZ: ND8006 cyfrowy kombajn do wszystkiego

Zmieniają się ludzie, zmieniają ich potrzeby, zmienia się więc i sprzęt je zaspokajający. Koncepcja wysokiej jakości, łatwych w obsłudze i generalnie nie zawracających głowy użytkownikowi urządzeń, za sprawą takich konstrukcji jak ND8006 staje się ciałem. Strumieniujący na co dzień muzykę w drodze do szkoły / pracy są już nieźle zaspokojeni przez producentów. Najwyższa pora zadbać o sprzęt stacjonarny, który dotrzyma im kroku. Jakość na jaką godzimy się jadąc autobusem, to zdecydowanie za mało gdy mówimy o rozwiązaniach domowych.

Dotarła do nas informacja, o być może ostatniej wielkiej premierze tego roku - Marantz, przenosi technologię cyfrowego dźwięku na wyższy poziom dzięki pierwszemu w historii firmy, kompleksowemu odtwarzaczowi muzyki cyfrowej.


[img:4]

Model ND8006 został zaprojektowany jako wszechstronny sprzęt grający, łączący możliwości: strumieniowania muzyki z sieci domowej i z internetu, posiada tryb DAC dla fanów PC audio oraz funkcjonalność HEOS multiroom i odtwarzacz płyt CD.
Zbudowany w fabryce Shirakawa w Japonii, stworzony został w oparciu o doświadczenie zespołu Marantz'a w dziedzinie inżynierii cyfrowego dźwięku wysokiej jakości.

O tym, że Marantz zna się na przetwarzaniu cyfrowych sygnałów, pięknie opowiada Ken Ishiwata w poniższym filmie.

 

[img:1:L]OGLĄDAJ > Ken Ishiwata na Audio Video Show 2017

 

W komunikacie prasowym czytamy: Odtwarzacz ND8006 został tak zaprojektowany, aby spełnić wszystkie wymagania współczesnego miłośnika muzyki cyfrowej, łącząc w sobie możliwości zwykle wymagające dwóch lub trzech oddzielnych komponentów audio. Opierając się na sukcesie modeli NA8005 oraz SA8005, ale z wykorzystaniem nowo zaprojektowanych funkcji i strojenia, model ND8006 łączy w sobie odtwarzacz CD z wszechstronną obsługą źródeł cyfrowych - oferując odtwarzanie muzyki z sieci domowej, pamięci USB, oraz wielu źródeł internetowych, takich jak serwisy streamingowe i radio internetowe, funkcjonalnością HEOS multiroom jak również trybem DAC, umożliwiającym bezpośrednie podłączanie komputerów i innych urządzeń.

[img:3]Odtwarzacz jest również przygotowany do obsługi przyszłych rozwiązań, obsługując wszystkie formaty DSD do 11.2 MHz
oraz PCM 384 kHz/32-bit, ponadto zapewnia obsługę zarówno Apple AirPlay, jak i Bluetooth,
umożliwiając odtwarzanie muzyki z urządzeń przenośnych

Odtwarzacz może być używany z konwencjonalnym wzmacniaczem za pośrednictwem dedykowanego wyjścia typu fixed, lub podłączony bezpośrednio do wzmacniacza mocy i kolumn, albo aktywnych głośników dzięki wyjściu cyfrowemu przedwzmacniacza typu variable. Udostępnia również muzykę w całym domu - wystarczy podłączyć głośniki HEOS, aby stworzyć system multiroom, wraz z prostą kontrolą poprzez aplikację dla urządzeń mobilnych.

Zbudowany w oparciu o opatentowany systemu Marantz Musical Digital Filtering oraz audiofilskiej klasy modułu DAC ESS9016 Sabre (z dwoma zegarami). Obwód izolacji szumów zastosowany na wejściu USB typu B ‘‘computer audio’’ oraz na cyfrowych wejściach audio - dwóch optycznych i jednym koncentrycznym - blokuje zakłócenia przychodzące z podłączonych komponentów. Podczas gdy układy analogowe wykorzystują starannie dobrane komponenty oraz słynne Marantz Hyper-Dynamic Amplifier Modules (moduły HDAM). Natomiast ekranowany transformator toroidalny minimalizuje zakłócenia wewnętrzne.

Dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2.4/5GHz) oraz gniazdo Ethernet. Nie zapomniano również o entuzjastach słuchania muzyki w słuchawkach: model ND8006 wyposażony został w dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, zbudowany na modułach HDAM-S2 – takich samych jak w głównych obwodach audio, oraz w przełącznik wyboru siły wzmocnienia, zapewniając bezproblemową obsługę szerokiej gamy słuchawek. Tryb ‘’H/P OFF’’ zapewnia najlepszą jakość dźwięku, gdy sekcja słuchawkowa nie jest wykorzystywana. Możliwość włączania oraz wyłączania jest dostępna także dla łączności Bluetooth jak i Wi-Fi.

Odtwarzacz ND8006 zapewnia doskonałe brzmienie każdemu sygnałowi z cyfrowego źródła, a jego wysoce zintegrowana konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do wszystkich możliwości odsłuchowych, zarówno teraz, jak i w przyszłości.


[img:5]

Model ND8006 jest idealnie dopasowany do niedawno wprowadzonego, czysto analogowego wzmacniacza zintegrowanego PM8006, w którym pierwszy raz wprowadzona została nowa sekcja Marantz Music Phono EQ. Łącząc to, co najlepsze w świecie cyfrowym i analogowym, nowy duet może być marzeniem każdego miłośnika audio, niezależnie od preferowanego źródła muzyki. Co więcej, do każdego modelu dołączono nowy pilot, który może kontrolować zarówno model ND8006, jak i PM8006.

Dostępne są kolory czarny oraz srebrno złoty. Model PM8006 jest już w drodze, natomiast ND8006 będzie dostępny od stycznia 2018 roku.


[img:2]Taki zestaw może być naprawdę przedmiotem pożądania

Kluczowe cechy:

 • Odtwarzanie CD, CD-R/RW (MP3/WMA)
 • Audiofilska konwersja cyfrowo analogowa 192kHz/32bit (ESS9016) z dwoma zegarami
 • Opatentowane moduły Marantz HDAM-SA2 (szerszy zakres dynamiki oraz mniejsze zniekształcenia w analogowej sekcji wyjściowej)
 • Dyskretny wzmacniacz słuchawkowy z modułem HDAM-SA2 oraz kontrolą siły wzmocnienia
 • Podwójnie ekranowany transformator toroidalny, podwójna płyta nośna oraz sztywne nóżki (redukcja wibracji)
 • Dwuzakresowy moduł Wi-Fi 2.4GHz/5GHz (poprawiona stabilność sieci, zwłaszcza w blokach o dużym natężeniu sąsiadujących Wi-Fi)
 • Wbudowana bezprzewodowa funkcjonalność HEOS multiroom (kontrola przez aplikację)
 • AirPlay, Bluetooth, radio internetowe, Spotify Connect, TIDAL, Deezer i inne (serwisy muzyczne on-line)
 • 2x optyczne, 1x koaksjalne oraz USB typu B wejścia cyfrowe z obwodem redukcji szumów (pliki wysokiej rozdzielczości do 32bit/384kHz PCM oraz DSD 11.2MHz)
 • Obsługa formatów WAV, MP3, AAC, WMA, FLAC oraz ALAC z kompatybilnych urządzeń USB (także tych w wysokiej rozdzielczości)
 • 1x optyczne oraz 1x koaksjalne wyjście cyfrowe; wyjścia analogowe RCA variable oraz fixed; złącze RS232 (dom inteligentny)
 • Dostępny w kolorach: czarnym oraz srebrno złotym (szampańskim)
 • Dopasowany do wzmacniacza zintegrowanego Marantz PM8006

W ramach poszerzania horyzontów tym razem pokazujemy jak wygląda słynna fabryka Sound United (dawniej D&M Holdings) w Shirakawa-shi w Japonii. To ten sam zakład, który w 2011 r. uszkodziło potężne trzęsienie ziemi o mocy 9 w skali Richtera. Tamtego dnia ogromnie ucierpiał przemysł Japonii. Pamiętacie kryzys gdy nie można było nigdzie dostać pamięci RAM do PC? To było wtedy.


[img:8]Fabryka jest gigantyczna, wzdłuż całej sąsiadującej z zakładem 
drogi usypany jest spory wał ziemny, rzeki w okolicy nie ma więc raczej chodzi o ochronę przed wibracjami wywoływanymi przez ruch uliczny

[img:7]Shirakawa znajduje się na terenie prefektury Fukushima, ledwie 100 km od pechowej elektrowni atomowej,
ech, czasem ciężko być Japończykiem

[img:6]Widziałem niejedną fabrykę, ale tu panuje iście japoński porządek (nawet na dachu)

Odtwarzacze CD Stacjonarne Odtwarzacze plików Streamery DAC/wzmacniacz słuchawkowy DAC Wzmacniacze słuchawkowe Hi-res (stacjonarne) Bluetooth Wi-fi/LAN Kompatybilny z multiroom AirPlay Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

MARANTZ MARANTZ www.marantz.eu

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > MARANTZ rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz