20 stycznia 2018 22:55
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

PIEGA: PREMIUM 701 / 501 / 301

Szwajcarskie, ekskluzywne i mało znane w Polsce. Producentów kolumn z aluminiowymi korpusami można dosłownie policzyć na palcach jednej ręki. Aluminium w konstrukcjach hi-endowych, świetnie wykonują swoją robotę, acz producenci nie garną się do niego. Bo to materiał i drogi, i nie dający się (przy takich gabarytach) formować na miejscu tak, jak materiały drewnopochodne.

Pozostawiając na boku kwestię finansowe, trzeba przyznać, że aluminiowe kolumny mają ultra nowoczesny wygląd (Hi-Tech), którego nie da się uzyskać z MDF-u. Piega zaczynała 30 lat temu jako producent głośników wstęgowych dla innych producentów. W najwyższym modelu serii Premium prezentuje swoje najnowsze dzieło - wstęgowy głośnik wysokotonowy LDR 3056.


[img:1]

[img:2]

18 stycznia 2018 firma zaanonsowała wprowadzenie do sprzedaży nowej serii audiofilskich kolumn podłogowych i podstawkowych zaprojektowanych przez projektantów z Mastermind Kurt Scheuch.

 

Horn Distribution (dystrybutor): Nowe głośniki PIEGA Premium 701, 501 i 301 stanowią techniczną i wizualną kontynuację jednej z najbardziej udanych koncepcji głośników szwajcarskiego producenta. Dla udoskonalenia ich wyglądu, szwajcarski projektant Stephan Hürlemann zaprojektował przednie osłony na równi z profilem obudowy w kształcie litery C, tworząc harmonię formy, która idealnie wtapia się w każde pomieszczenie. Oszałamiające wykończenie polerowanego aluminium odzwierciedla jakość rzemiosła, które również ukształtowało wnętrze głośników.
Najnowocześniejsza technologia zastosowana w konstrukcji obudowy sprawia, że nowe trio głośników Premium oferuje zapierającą dech w piersiach jakość dźwięku.

[img:3:R]Podczas, gdy dwa mniejsze modele wykorzystują tweetery PIEGA LDR 2642 MkII, flagowa jednostka, Premium 701, jest pierwszym modelem wyposażonym w nowe tweetery wstęgowe LDR 3056. Ten zaawansowany system głośnika wysokotonowego korzysta ze wszystkich doświadczeń uzyskanych podczas opracowywania przetwornika PIEGA Line Source Driver i systemu drugiej generacji PIEGA Coax. Cienka membrana wyposażona została w opracowane od zera zawieszenie i jest doskonale kontrolowana przez bezmasowy tłumik. Dzięki zoptymalizowanemu systemowi magnesów, nowemu układowi folii i olbrzymiemu wysiłkowi, jaki włożono w rozwój i produkcję, system gwarantuje niezwykle wysoką wydajność, większą przepustowość i liniowość oraz imponującą rozdzielczość. Masywny, aluminiowy panel przedni LDR 3056 sprawia, że przejście od membrany do obudowy jest całkowicie jednorodne.

Głośniki średniotonowe o głębokim brzmieniu zostały również poddane wielu ulepszeniom. Przetworniki są precyzyjnie skalibrowane w odniesieniu do charakterystyki nowej obudowy i tweeterów wstęgowych. Stożkowe przetworniki MDS są przystosowane do szczególnie długich ruchów membrany. Mimo że ich wąskie obudowy oraz odpowiednio mała średnica wynoszą odpowiednio 120 i 140 milimetrów, głośniki zapewniają żywiołowy i dynamiczny bas, który pozostaje silny nawet w średniej wielkości pomieszczeniach.

Aluminiowe obudowy zostały dopracowane i odgrywają ważną rolę w wyjątkowo precyzyjnym odtwarzaniu basów w nowych modelach głośników serii Premium. W porównaniu z poprzednimi modelami są one o 30% sztywniejsze. Ich zaokrąglony kształt zapobiega występowaniu zakłócających fal stojących wewnątrz obudowy, zapewniając czystą, kontrolowaną oraz wyraźną transmisję wszystkich średnich i niskich częstotliwości.

Wszystkie modele są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: srebrny anodowany, biały lakier ze srebrną osłoną, czarny anodowany z czarną osłoną.


[lupa:1]Premium 701, Premium 501, Premium 301

Premium 701

Premium 701 jest niewiele większy od swojego mniejszego, siostrzanego modelu. Jest to również system 2,5 drożny. Dwa przetworniki MDS 140 mm zaspokajają potrzeby basu, jeden z nich obsługuje również emisję tonów średnich. Nowo opracowany tweeter wstęgowy LDR 3056, wykorzystany tutaj po raz pierwszy, odpowiada za wysokie tony. Kolumn głośnikowych Premium 701 można używać w niemal każdym pomieszczeniu, dzięki dynamicznemu i mocnemu brzmieniu.


[img:4]

Premium 501

Ta niezwykle smukła, podłogowa kolumna głośnikowa, która ma tylko 16 cm szerokości i około 1 metra wysokości, jest idealnym partnerem dla wysokiej jakości systemów Hi-Fi w małych i średnich pomieszczeniach. Dwa przetworniki MDS o średnicy 120 mm, dużym wychyleniu i średnim zakresie częstotliwości oraz sprawdzony, wstęgowy głośnik wysokotonowy LDR 2642 MkII, pochwalony już w licznych testach, pomagają głośnikom PIEGA Premium 501 w osiągnięciu jednolitego, bardzo szczegółowego i przestrzennego brzmienia.

 
[img:5]

Premium 301

Premium 301 to kompaktowy głośnik podstawkowy z frontem o wielkości arkusza A4. Za zdejmowaną osłoną z tkaniny kryją się przetworniki nisko – średniotonowe o średnicy 140 mm MDS oraz wstęgowy głośnik wysokotonowy LDR 2642 MkII zapewniają jednorodną transmisję wszystkich częstotliwości od 39 do 50.000 Hz. Czy to na półce, na kredensie czy na stojaku - PIEGA Premium 301 to znakomite i eleganckie źródło dźwięku dla małych i średnich pomieszczeń.

 

Dane techniczne Model Premium 701 Premium 501 Premium 301
Zasada budowy Konstrukcja 2 ½ drożna
Kolumna głośnikowa
Konstrukcja 2 ½ drożna
Kolumna głośnikowa
Konstrukcja 2 ½ drożna
Głośnik podstawkowy
Zalecana moc wzmacniacza 20 - 200 W 20 - 200 W 20 - 200 W
Czułość 91 db/W/m 90 dB/W/m 89 dB/W/m
Impedancja 4 ohms 4 ohms 4 ohms
Pasmo przenoszenia (+/-2 dB) 34-50.000 Hz 36-50.000 Hz 39-50.000 Hz
Przetworniki nisko – średnio pasmowe 2x 140 mm MDS 2x 120 mm MDS 1x 140 mm MDS
Tweetery 1x LDR 3056 Wstęgowy 1x LDR 2642 MkII Wstęgowy 1x LDR 2642 MkII Wstęgowy
Przyłącza PIEGA Multi Connectors PIEGA Multi Connectors PIEGA Multi Connectors
Wymiary (HxWxD) 106 x 18 x 23 cm 101 x 16 x 21 cm 34 x 18 x 23 cm
Waga 28 kg 21 kg 9 kg
Wersje kolorystyczne

srebrne anodowane aluminium, osłona z srebrnego materiału
czarne anodowane aluminium, osłona z czarnego materiału
białe lakierowane aluminium, osłona z białego materiału


[img:6]

Kolumny Stereo Hi-res (stacjonarne)
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz