8 lutego 2018 22:52
Info Aplauz Aplauz tel: +48 22 751 42 39 www.aplauzaudio.pl

SENNHEISER: AMBEO SMART HEADSET już w Polsce

[img:6:R]O Ambeo Smart Headset pisałem już we wrześniu ubiegłego roku gdy Sennheiser pokazał go publicznie w Berlinie.
Szefowa PR nie do końca potrafiła wtedy określić, kiedy urządzenie wejdzie na rynek, powiedziała natomiast, że w laboratoriach Sennheisera toczą się 
równoległe prace nad wersją pod Androida, która ma ukazać się później.


[img:2]Nasza głowa podąża za obrazem na ekranie, a dźwięk porusza się wraz z nią

Z tym publicznym pokazywaniem to może lekko przesadziłem, ponieważ mogli zobaczyć go wyłącznie zaproszeni na stoisko goście. Nie zmienia to jednak faktu, że Ambeo Smart Headset to jeden z najfajniejszych gadżetów, jakie wymyślono w ciągu kilku ostatnich lat. Siła idei połączenia słuchawek z mikrofonami jest wielka, ponieważ nie zmusza nas do żadnych dodatkowych czynności podczas rejestracji dźwięku - robimy to co zawsze - kręcimy film smartfonem mając słuchawki w uszach. Ot i cała fatyga. Za to po stronie udźwiękowienia naszego filmiku dzieją się istne cuda - zostaje zarejestrowana przestrzeń akustyczna w sposób jakbyśmy nadal stali na planie filmowym - nad nami samolot, za nami klakson, gdzieś z boku dzieciaki krzyczą - pełny real w czasie rzeczywistym i żadnej kosztownej postprodukcji.


[img:3]Miałem okazję bawić się już tym zestawem, efekty są zadziwiające

W dniu dzisiejszym (8 lutego 2018) nasz krajowy dystrybutor - firma Aplauz - ogłosił oficjalne wejście zestawu do sprzedaży.

Info prasowe (fragmenty): Słuchawki, wyposażone w wysokiej jakości mikrofony, umożliwiają zapisywanie dźwięku w dokładnie taki sposób, w jaki słyszy go nagrywający. AMBEO SMART HEADSET jest w pełni kompatybilny z urządzeniami mobilnymi z systemem iOS. AMBEO SMART HEADSET to pierwszy na świecie intuicyjny, kompaktowy i mobilny zestaw do nagrywania dźwięku 3D. Słuchawki są wyposażone w wielokierunkowe mikrofony, które wychwytują dźwięki otoczenia w taki sam sposób, jak ludzkie uszy, dzięki czemu są idealnym narzędziem dla każdego, kto chce tworzyć wideo z niesamowicie realistycznym dźwiękiem.


[img:1]Tu widać ewolucję - biała to wersja sprzed kilku miesięcy (takie fotografowałem w Berlinie), czarna to aktualny produkt handlowy,
ustawione względem osi przetwornika - się nieco zmieniła geometria, przewód, nawet siatka jest inna

Dr Andreas Sennheiser (Dyrektor Generalny firmy Sennheiser): Korzystając z AMBEO SMART HEADSET możemy użyć kamery w naszym urządzeniu iOS do zarejestrowania, doświadczenia i przeżycia takiego samego połączenia trójwymiarowego dźwięku z 180° perspektywą wzrokową, do której my, jako ludzie, jesteśmy przyzwyczajeni w postrzeganiu otaczającego nas świata.

 

 

[img:7:L]CZYTAJ> Więcej o Ambeo w relacji z IFA 2017, Berlin

 

 

Zestaw podłącza się pod złącze Lightning urządzenia z iOS i za jednym zamachem mamy do dyspozycji bardzo fajne słuchawki, mikrofony do nagrywania binauralnego, aktywne tłumienie hałasu, odbieranie połączeń telefonicznych i sterowanie głosem. Do nagrywania ścieżki AMBEO wystarczy standardowa aplikacja Camera App. By doświadczać owej przestrzenności nagrań wystarczają dowolne słuchawki, a to oznacza, że możemy tak zarejestrowane filmy udostępniać nawet na YouTube, byle poinformować widza o wskazanym użyciu słuchawek.

Wbudowane mikrofony zapewniają również wykorzystanie funkcji odsłuchu transparentnego, polegającego na zachowaniu optymalnego balansu między dźwiękami z otoczenia, a muzyką, bez konieczności zdejmowania słuchawek. Zestaw umożliwia również całkowite wyciszenie otoczenia dzięki opcji aktywnego tłumienie hałasu.

Dzięki współpracy firm Sennheiser i Apogee AMBEO SMART HEADSET  dostarcza również fantastycznych wrażeń odsłuchowych w czasie odtwarzania utworów lub filmów za sprawą użycia najwyższej jakości konwertera analogowo-cyfrowego oraz przedwzmacniacza mikrofonowego Apogee.

[img:4] 

AMBEO SMART HEADSET od samego początku były białe ponieważ powstawały dla Apple, a klienci firmy biel zaakceptowali jako "swój" kolor. W informacji prasowej natomiast czytamy, że: ekskluzywna, czarna wersja będzie dostępna w sprzedaży na wyłączność na stronie apple.com, a także w sklepach stacjonarnych Apple na terenie Europy w cenie 299 euro.

Oryginalna, biała wersja jest dostępna na stronie sennheiser.pl w cenie 1299 zł.

 

Nerw Naczelnemu puścił...
Napiszę to jeszcze raz - Ekskluzywna, czarna wersja jest dostępna w sprzedaży na wyłączność na stronie apple.com, a także w sklepach stacjonarnych Apple.
Mam taką rozwojową propozycję dla panów z Apple - przestańcie się chrzanić z drobiazgami i opatentujcie kolory. Na początek biały i czarny. Potem żółty, magentę i cyan oraz wszelkie ich mieszanki, a żeby nie daj boże konkurencja nie obeszła tego patentu używając obudów świecących to nie zapomnijcie też o red, green i blue. W ten sposób cały świat będzie wasz i zapanuje powszechny pokój i dobrobyt, a Apple będzie miał też monopol na farbę do ścian. No jak można zaklepać sobie czerń na wyłączność???

Jakiś wypromowany specyficzny kolor typowy dla firmy to rzecz zrozumiała - Play ma swój fiolet, Orange pomarańcz, ale nie wszystkie fiolety i nie wszystkie pomarańcze tylko dokładnie zdefiniowany odcień. A jak będzie z czernią a’la Apple? Okaże się, że grafitowy to też czarny tylko trochę mniej.

Gdyby ktoś nie załapał o co się ciskam… na świecie są tysiące użytkowników czarnych smartfonów z Androidem, którym do głowy by nie przyszło kupienie sobie białych słuchawek, a czarnych nie będą mogli kupić, bo... czarny to teraz ekskluzywny kolor Apple. Androidowcom zostaną więc do wyboru burgund, turkus, szmaragd, w kropki itp. Jedyna nadzieja, że ten deal, dotyczy wyłącznie czarnych Lightningów.

 

[img:5]

Słuchawki

Gdzie kupić?

SENNHEISER SENNHEISER www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Aplauz

tel.: +48 22 751 42 39
tel.: +48 22 205 07 79
adres:
ul. Graniczna 19 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > SENNHEISER rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz