6 lipca 2018 13:36
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

MARANTZ: NR1609 / NR1509 nowe amplitunery niskoprofilowe

[img:4:R]Sterowanie głosem już nie puka, a dosłownie wali
z kopyta w nasze drzwi.
Dwa lata temu sterowanie głosowe było czymś eksperymentalnym, rok temu pokazywało kto trzyma rękę na pulsie i jest wystarczająco przewidujący by w porę wsiąść na tego konia,
w tym roku upowszechnia się na wielu frontach
(od głośników, po amplitunery), za rok będzie obowiązkiem. Kto uważa inaczej pewnie się zdziwi.

[img:2:L]Pomysł na sterowanie głosem przyszedł zza oceanu. Nie powinno więc dziwić, że firmy amerykańskie najsilniej wchodzą w ten temat, podobnie jak w automatyczne skrzynie biegów, fast foody, mrożone obiady i inne upraszczacze życia. Marantz to teraz amerykańska firma (przynajmniej w kwestiach zarządzania) więc i implementuje w produktach elementy amerykańskiego stylu życia, wzbogacając swoją gamę ultracienkich amplitunerów AV o funkcjonalność sterowania głosowego Amazon Alexa.


[lupa:3]Pięciokanałowy NR 1509 (kliknij żeby powiększyć)

Nie każdy fan kina domowego i radia (amplituner to również radioodbiornik, o czym zdajemy się coraz bardziej zapominać) posiada miejsce lub ochotę na postawienie pełnowymiarowego amplitunera AV.
Dla takich osób Marantz oferuje modele niskoprofilowe - 10 cm wysokości. Dzięki nowym modelom NR1609 i NR1509 wyposażonym w funkcjonalność sterowania głosowego Amazon Alexa, firma wprowadza wydajne centra rozrywki domowej o sporej mocy oraz łatwe w użytkowaniu. Zdolne dopasować się do prawie każdej przestrzeni. Dostarczające wszystkie najnowsze funkcjonalności kina domowego jak i bezprzewodowy streaming muzyki z serwisów: Deezer, Spotify Connect i TIDAL.

[img:1:R]Kompatybilne z wideo 4K, najnowszymi formatami dźwięku, a dzięki wbudowanej technologii HEOS stają się również elementem systemu multiroom. Jeśli więc w sieci pojawi się dowolne urządzenie z Alexa (od podstawowego modelu Echo w górę), można wtedy używać poleceń głosowych do bezdotykowego sterowania amplitunerami. Do włączania i wyłączania, do wyboru wejść, zmieniania głośności itp. Oba modele wyposażone zostały w technologie Apple AirPlay oraz Bluetooth, zapewniające prosty streaming muzyki z kompatybilnych smartfonów, tabletów i komputerów.


[lupa:1]NR 1609 (kliknij żeby powiększyć)

NR1609

NR1609 to model 7.2 kanałowy. Oprócz obrazu 4K wspiera również dźwięk 3D dzięki dekodowaniu Dolby Atmos i DTS: X / DTS Virtual:X - siedem kanałów o mocy 90 W. Poza cechami wymienionymi już wcześniej posiada również 8 wejść HDMI, w tym jedno na przednim panelu. Obsługuje wszystkie najnowsze formaty wideo 4K - pełną rozdzielczość 4K/60 Hz, 4:4:4 color resolution, HDR oraz BT.2020, plus kompatybilność z Dolby Vision jak i Hybrid Log Gamma - dostarczając realistyczny dźwięk 3D aż do standardu Dolby Atmos 5.1.2, zasilając zarówno kanały surround, jak i kanały górne.

Automatyczny system dostosowania dźwięku do pomieszczenia Audyssey MultEQ upraszcza konfigurację, podczas gdy Audyssey Dynamic Volume oraz Dynamic EQ zapewniają komfortowy odsłuch nawet przy niskim poziomie głośności.


[lupa:2]NR 1609 (kliknij żeby powiększyć)

Dzięki łączności zarówno przewodowej jak i Wi-Fi, w tym ulepszonej dwuzakresowej obsłudze 2,4 GHz / 5GHz (poprawa stabilności połączenia w miejscach o dużym natężeniu sieci bezprzewodowych), model NR1609 oferuje dostęp do prawie nieograniczonej ilości internetowych serwisów muzycznych, od bezstratnego streamingu muzyki sieciowej w standardzie do DSD 5,6 MHz, do serwisów takich jak radio internetowe TuneIn, Deezer, Spotify Connect lub TIDAL. Dostępne jest nawet wejście Phono do podłączenia gramofonu!

Wbudowana technologia HEOS pozwala amplitunerowi współpracować z innymi urządzeniami HEOS w trybie multiroom, a wszystko to pod kontrolą intuicyjnej aplikacji. Amplituner można kontrolować, używając jedynie poleceń głosowych, dzięki funkcji Alexa HEOS lub przez aplikację Marantz Remote.

 

NR1609 najważniejsze cechy:

 • Ultracienki 7.2 kanałowy amplituner AV
 • 90W na kanał
 • 8x wejść HDMI z pełną obsługą wideo 4K
 • Realistyczny dźwięk 3D dzięki Dolby Atmos 5.1.2 oraz DTS:X / Virtual:X
 • Audyssey MultEQ, Dynamic Volume oraz Dynamic EQ
 • Streaming muzyki aż do rozdzielczości DSD 5.6 MHz oraz Deezer, Spotify Connect i TIDAL
 • Port USB na przednim panelu do obsługi audio
 • Sterowanie głosowe Alexa umożliwiające kontrolę głównych funkcji przy pomocy HEOS, dostępne przez aktualizację oprogramowania systemowego
 • Kontrola przez aplikację Marantz Remote
 • Wbudowana technologia HEOS multiroom
 • Bezprzewodowy streaming muzyki przez Bluetooth oraz Apple AirPlay
 • Wejście Phono do podłączenia gramofonu
 • 2.4/5GHz Wi-Fi dla stabilności połączenia w miejscach o dużym natężeniu sieci bezprzewodowych
 • Prosta konfiguracja i obsługa, inteligentny tryb ECO oszczędzający energię

Cena sugerowana 3.195 zł

 

[lupa:4]NR 1509 (kliknij żeby powiększyć)

NR1509

NR1509 to przystępny cenowo model 5.2 kanałowy. Zapewnia kompletne rozwiązanie do kina domowego i streamingu muzyki dla użytkowników, którzy nie potrzebują funkcji dekodowania Dolby Atmos / DTS: X, ale nadal oczekują kompaktowego, eleganckiego centrum dla całego domowego systemu rozrywki. Amplituner 5.2 kanałowy, wyposażony w funkcjonalność Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio, oferuje pięć kanałów po 85 W każdy, oraz 6 wejść HDMI, w tym jedno na przednim panelu, z pełną obsługą wideo 4K. Amplituner umożliwia streaming muzyki w sieci, do rozdzielczości DSD 5.6 MHz, a także obsługę Deezer, Spotify Connect, TIDAL oraz radio internetowe TuneIn, zapewniając zarówno łączność bezprzewodową Bluetooth jak i Apple AirPlay, oraz technologię HEOS multiroom dla prostego kontrolowania muzyki w całym domu oraz sterowanie głosowe Alexa przy wykorzystaniu Alexa HEOS.


[lupa:5]NR 1509 (kliknij żeby powiększyć)

NR1509 najważniejsze cechy (jak w modelu NR1609 z wyjątkiem):

 • 5.2 kanałowy amplituner AV z dekodowaniem Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio
 • 5 kanałów o mocy 85W każdy
 • 6x wejść HDMI, w tym jedno na przednim panelu, z pełną obsługą wideo 4K

Cena sugerowana 2.495 zł

Obydwa amplitunery Marantz są dostępne już w sprzedaży w kolorze czarnym oraz srebrno-złotym.

A jeżeli komuś to za mało to...

 

[img:3:L]CZYTAJ> MARANTZ: AV8805 audiofilskie kino na 13.2 kanałów
[img:3:L]CZYTAJ> MARANTZ: SR8012 flagowy amplituner sieciowy 11.2

 
Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

MARANTZ MARANTZ www.marantz.eu

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > MARANTZ rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz