13 lipca 2018 02:33
Info MIP sp. z o. o MIP sp. z o. o tel: 22 424 8254 www.mip.bz

64 AUDIO nowy boss wśród IEM-ów

[img:13:R]Czytając info prasowe o pojawieniu się w Polsce amerykańskich słuchawek 64 Audio przeleciała mi taka oto prosta refleksja przez głowę… kiedyś żyło się łatwiej.
Firm konkurujących o nasze względy było mniej, ograniczona 
oferta zmieniała się co parę lat. Było wiadomo kto zajmuje jaką pozycję na drabinie jakości, więc
i podejmowanie decyzji zakupowych było bardziej proste. A teraz? Wystarczy zobaczyć newsy z ostatniego kwartału dotyczące tylko i wyłącznie samych topowych słuchawek dokanałowych. Astell&Kern wypuścił model Billie Jean, Camp Fire model Atlas, a teraz wszedł do dystrybucji 64 Audio, który nie ma w ogóle słabych modeli.
Tyle w tym dobrego, że cała trójka znajduje się w rękach jednego krajowego dystrybutora, więc będzie łatwiej je porównać.


[lupa:1](kliknij żeby powiększyć)

Tanio nie jest, ale też nie łudźmy się, że ktokolwiek tanio sprzeda hi-endowy dźwięk. Jest więc drogo, ale i profesjonalnie jak mało u którego producenta. Zdając sobie sprawę z ograniczonego zaufania do mało znanej u nas marki wskażę [img:10:R] na coś co powinno dać do myślenia. Sześćdziesiątki Czwórki (bo tak się na nie potocznie mówi) są wybierane przez wielu amerykańskich artystów. Beyonce, Bon Jovi, Chaka Khan, Joe Walsh, Joss Stone, Seal, Earth Wind & Fire to ledwie wierzchołek góry lodowej - wystarczy zajrzeć TU i poklikać w kolejne litery alfabetu. Kto pamięta grupę Walk on the Earth z megaprzebojem YouTube Little Boxes? Oni też jadą na 64-ach. 
Firma zawojowała rodzimy rynek, i wyruszają na podbój reszty świata.

 Na stronie producenta istnieje konfigurator pozwalający zaprojektować własny model customowy

 

[img:11:L]CZYTAJ> Astell&Kern: Billie Jean
[img:11:L]CZYTAJ> Camp Fire: Atlas

 


[img:12:R]Oczywiście muzycy wybierają modele typu Custom, czyli takie gdzie elektronika znajduje się wewnątrz korpusów w kształcie ich kanałów słuchowych (takie odlewy można wykonać u audiologa) - monitory dokanałowe IEM (In Ear Monitor) stanowią dla nich narzędzie pracy na scenie lub w studio. Do Polski trafią natomiast cztery audiofilskie słuchawki typu Universal Fit. Na końcu linki do filmów omawiających dwie najważniejsze techniki stosowane przy budowie słuchawek i wpływające na ich brzmienie.

 

U12t

U12t to dwunastoprzetwornikowy model oparty na opatentowanej technologii tia. To coś dla pofesjonalistów audio, jak i najbardziej wymagających audiofilów. Połączenie technologii tia single-bore z czterema przetwornikami niskotonowymi, sześcioma przetwornikami średniotonowymi oraz przetwornikami wysoko- i wysoko-średniotonowymi o niesamowicie gładkim brzmieniu. Słuchawki są określane jako żywiołowe, z bogatą trójwymiarową sceną dźwiękową.

Teraz pora na małe zaskoczenie - 64 Audio U12 Universal-Fit to najtańszy model z oferty.

[img:6]

[img:5]Jeżeli ktoś czuje się nieco skonfundowany wyglądem niektórych części to polecam filmy na końcu tekstu
i przekopanie strony producenta

Specyfikacja

 • Konfiguracja przetworników: 1x tia wysokotonowy, 1x wysoko-średniotonowy, 6x średniotonowych, 4x niskotonowe
 • Czułość: 108db przy 1kHz przy 1mw
 • Pasmo przenoszenia: 10-20.000 Hz
 • Crossover: Zintegrowany 4-drożny crossover pasywny
 • Izolacja hałasu: moduł -20dB apex m20, moduł -15dB apex m15
 • Typ przetworników: Dwanaście precyzyjnych zbalansowanych przetworników armaturowych
 • Impedancja: 12,6 + 1 / -2 omów od 10-20.000 Hz

 Cena sugerowana 8.500 zł

 

tia Trió

Konstrukcja tego modelu oparta jest na rozwiązaniu bezkanałowym i technice tia single-bore, komorach akustycznych tia oraz autorskich, zbalansowanych przetwornikach otwartych tia, co zapewnia idealną równowagę pomiędzy referencyjną jakością dźwięku a zastosowaniami rozrywkowymi.


[img:3]

[img:4]Mało to wnętrze podobne do konstrukcji innych producentów

Specyfikacja

 • Czułość: 104db @ 1kHZ @ 1mw
 • Pasmo przenoszenia: 5-22.000 Hz
 • Izolacja: -15dB
 • Konfiguracja przetworników: 1x tia wysokotonowy, 1x wysoko-średniotonowy, 1x dynamiczny
 • średnio-niskotonowy
 • Impedancja: 5,5 ± 0,5 / -1,5 omów 10-20.000 Hz
 • Typ przetworników: 2 precyzyjne zbalansowane przetworniki armaturowe, 1 przetwornik dynamiczny
 • Crossover: Zintegrowana, 3-drożna zwrotnica pasywna

Cena sugerowana 9.899 zł 

 

U18t

To pierwsze na świeci słuchawki typu Universal-Fit z osiemnastoma (!!!) zbalansowanymi przetwornikami zainstalowanymi w każdej słuchawce. Jest to absolutnie szczytowe osiągnięcie wśród słuchawek dousznych.

U18 zostały specjalnie zaprojektowane dla najbardziej wymagających słuchaczy, audiofilów i muzyków, którzy szukają bezkompromisowego brzmienia referencyjnego. Te absolutnie wyjątkowe słuchawki łączą w sobie ogromną wręcz ilość 8 przetworników niskotonowych, 8 przetworników średniotonowych z przetwornikami wysoko- oraz wysoko-średniotonowymi tia.


[img:2]

[img:7]

Specyfikacja

 • Konfiguracja przetworników: 1x tia wysokotonowy, 1x wysoko-średniotonowy, 8x średniotonowych, 8x niskotonowych
 • Czułość: 115 dB / mW
 • Pasmo przenoszenia: 10-20.000 Hz
 • Crossover: Zintegrowana 4-drożna zwrotnica pasywna
 • Izolacja szumów: moduł apex -20dB m20, moduł apex -15dB m15
 • Typ przetworników: Osiemnaście precyzyjnych przetworników zbalansowanych
 • Impedancja: 9 omów przy 1 kHz

 Cena sugerowana 12.889 zł

 

tia Fourté

Jak mówi o swoim topowym produkcie sam producent: "64 Audio tia Fourté to pierwsze w swoim rodzaju hi-endowe słuchawki, które w pełni wykorzystują zalety opatentowanego systemu tia oraz wszystkiego tego, czego nauczyliśmy się do tej pory w projektowaniu światowej klasy monitorów dousznych."

Wewnątrz posiadają profesjonalne, autorskie, otwarte armatury zbalansowane tia, aby zapewnić bogate, naturalne brzmienie w zupełnie nowy sposób. Wyposażone w przełomowe technologie, takie jak komory akustyczne kształtujące częstotliwości w połączeniu z wewnętrznym radiatorem pasywnym dzięki czemu pomagają wytworzyć potężny dół, gładką średnicę oraz soczystą, trójwymiarową scenę dźwiękową.


[img:9]

[img:8]

Specyfikacja

 • Czułość: 114 dB / mW
 • Pasmo przenoszenia: 5-22.000 Hz
 • Izolacja: -20dB
 • Konfiguracja przetworników: 1x tia wysokotonowy, 1x średniotonowy, 1x tia średniotonowy, 1x dynamiczny niskotonowy
 • Impedancja: 10 omów przy 1 kHz
 • Typ przetworników: 3 precyzyjne zbalansowane armaturowe, 1 dynamiczny
 • Końcówki douszne: piankowe Universal-Fit oraz silikonowe

Cena sugerowana 15.499 zł 

 

[img:1:R]Dla zainteresowanych klientów istnieje możliwość zamówienia również słuchawek indywidualnie dostosowanych do ich kształtu kanału usznego.

Słuchawki identyczne jak ma Beyonce zamiast pierścionka zaręczynowego… temat wart przemyślenia. A jeśli to pomysł zbyt radykalny to na pierwszą rocznicę...

Wszystkie modele słuchawek 64 Audio już teraz można kupić w wybranych sklepach oraz osobiście sprawdzić i przetestować w sieci sklepów MP3Store.pl w: Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. 

 

Więcej o tia można przeczytać TU

Więcej o apex można przeczytać TU

Hi-res słuchawki Kabel wymienny/zbalansowany Przenośne Dokanałowe Przewodowe Słuchawki

Gdzie kupić?

64 Audio

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

tel.: 22 424 8254
adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > 64 Audio rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz