23 lipca 2018 23:22
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

MARANTZ: SR6013 11.2 kanałów + nowe funkcje

[img:6:R]Kino domowe trzyma się mocno, ludzie cenią amplitunery przede wszystkim za ich uniwersalność. Jedno pudło spina w sobie całą domową rozrywkę, wystarczy tylko dobry zestaw kolumn. Można i muzyki posłuchać (bo to jakby nie patrzeć Marantz) i film „obejrzeć”.
Od czasu gdy Marantz wzbogacił swoje modele o technologię HEOS zrobiło się jeszcze wygodniej
- w salonie stawia się system główny, a w pokojach można używać głośników od Denona oplatając bezprzewodową siecią całe mieszkanie lub dom.  

[img:4:L]Marantz poinformował o wprowadzeniu dwóch nowych modeli SR6013 oraz SR5013. To co je różni od poprzedników to zwiększona wydajność oraz nowe funkcje, aby uprzyjemnić odbiór zarówno muzyki, jak i filmów.To co je łączy to kompatybilność z najnowszymi formatami dźwięku 3D, a także kompleksowy streaming muzyki z sieci i internetu za pośrednictwem modułów Ethernet lub Wi-Fi oraz - dzięki wbudowanej technologii HEOS – nowe modele dają możliwość dzielenia się muzyką za pośrednictwem systemów audio multiroom

 

[img:1:L]CZYTAJ> Bardzo podobny, prostszy model 7.2 - Marantz SR5013 

 


[img:2]Do muzykowania wybrałbym srebrny, ale do kina zdecydowanie czarny,
żeby zlewał się z tłem podczas oglądania filmów w nocy

Marantz SR6013 to potężne, 11.2 kanałowe urządzenie. Zaprojektowany z myślą o doskonałych osiągach, czy to przy odtwarzaniu filmowych ścieżek dźwiękowych, czy muzyki z plików o wysokiej rozdzielczości (do DSD 5.6), czy usług streamingu muzyki. Model SR6013 oferuje dziewięć kanałów wzmocnienia po 185 W każdy oraz dwa wyjścia dla subwooferów, aby jak najlepiej wykorzystać dekodowanie ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos i DTS:X / DTS Virtual:X, które mogą być odtwarzane w konfiguracji do 11.2 kanałów. 


[img:3]Jak na liczbę dostępnych funkcji to wygląda całkiem przyjaźnie

Wyposażono go w 8x wejść HDMI (w tym jedno na panelu przednim), oraz 3x wyjścia. Amplituner obsługuje wszystkie najnowsze i przyszłe formaty wideo 4K - pełną rozdzielczość 4K / 60 Hz, rozdzielczość kolorów 4:4:4, HDR oraz BT.2020, jak i gwarantuje kompatybilność z Dolby Vision oraz Hybrid Log Gamma. Ponadto, model SR6013 może przeskalować starsze formaty wideo do rozdzielczości 1080p i 4k Ultra HD (60 Hz), zamieniając analogowy sygnał wejściowy wideo na HDMI. Obsługiwany jest także kanał zwrotny audio eARC, co zapewnia wygodne uzyskanie dźwięku pochodzącego z programów telewizyjnych.


[lupa:2]Gniazda antenowe są podpisane Bluetooth / Wi-Fi, czyżby zwiększono zasięg bluetootha?
(kliknij żeby powiększyć)

Wszechstronne wzmocnienie dźwięku przestrzennego surround upraszcza instalację kompletnych systemów audio 3D, w tym dyskretnych kanałów wysokości. Od pełnej 11 kanałowej konfiguracji DTS: X do 5.1.2 / 5.1.4 / 7.1.2 lub 7.1.4 kanałowej Dolby Atmos. Konfigurowanie oraz kontrolowanie złożonych systemów wielogłośnikowych jest proste dzięki automatycznej kalibracji dźwięku Audyssey MultEQ XT32 oraz Audyssey Dynamic Volume, LFC, Sub EQ HT jak i Dynamic EQ, wspomaganej przez wbudowanego asystenta ustawień oraz zaawansowany, graficzny interfejs użytkownika.

Amplituner może być również używany wraz z aplikacją Audyssey do dalszego, precyzyjnego dostosowywania ustawień dźwięku surround oraz kompensacji głośników / pomieszczenia, umożliwiając użytkownikowi uzyskanie doskonałego dźwięku w dowolnym miejscu. Możliwa jest również konfiguracja amplitunera poprzez sieć za pomocą interfejsu internetowego.


[lupa:1](kliknij żeby powiększyć)

[img:8:R]Oprócz możliwości odtwarzania muzyki w ultrawysokiej rozdzielczości z sieci lub pamięci masowej USB, amplituner SR6013 może również uzyskać dostęp do internetowych serwisów streamingowych, takich jak Deezer, radio internetowe, Spotify Connect oraz TIDAL, a także oferuje wbudowane funkcjonalności Bluetooth i AirPlay2 do bezprzewodowego streamingu muzyki z przenośnych, inteligentnych odtwarzaczy oraz komputerów. Tymczasem kompatybilność z technologią HEOS oznacza, że amplituner może łączyć się z innymi produktami obsługującymi HEOS, od bezprzewodowych głośników po zdalne wzmacniacze i odbiorniki, aby stworzyć funkcjonalny system muzyczny multiroom, kontrolowany z poziomu aplikacji. Tak na marginesie mówiąc to często zapominamy, że HEOS to nie tylko głośniki, ale również sieciowe wzmacniacze, do których podłącza się kolumny.
W krajach, w których obsługiwana jest już funkcjonalność Alexa, Alexa HEOS Skill umożliwia również sterowanie amplitunerem SR6013 za pomocą poleceń głosowych. 

Drobiazgi na przednim panelu ułatwiające życie - USB, HDMI dla najnowszych kamer 4K i tradycyjne wejście Video dla kamer starych,
z prawej moduł Marantz HDAM

Kupując produkt z logo Marantz można mieć pewność, że zadbano o jakość dźwięku. Na brzmienie wielki wpływ ma między innymi zastosowanie dyskretnych wzmacniaczy mocy zbudowanych z selekcjonowanych komponentów, przy wykorzystaniu opatentowanego obwodu sprzężenia zwrotnego (Current Feedback Circuitry) oraz najnowszej wersji modułu Marantz HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module).

[img:5:R]Czterordzeniowy procesor Cirrus jest wykorzystywany do przetwarzania wszystkich sygnałów cyfrowych, a indywidualna konwersja cyfrowo/analogowa dla każdego kanału wykorzystuje 32 bitowy konwerter AK4458 o wysokiej wydajności. Amplituner SR6013 wyposażony został również w dwa optyczne oraz dwa koaksjalne cyfrowe wejścia audio, a także szereg analogowych wejść, w tym Phono MM do podłączenia gramofonu.

 Zupełnie jak płyta główna PC, a na środku procesor Cirrus

Jest nawet system dbający o ekonomiczne wykorzystywanie energii - Marantz Intelligent ECO, domyślnie jest ustawiony w tryb Auto, ale można go dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.


[img:9]Sekcja wzmacniacza

[img:11]Moduł HEOS

[img:10]I proporcjonalnie wielki zasilacz

Wszystko to składa się na niezwykle dobrze zapowiadający się amplituner, doskonały zarówno do zastosowań kina domowego, jak i do słuchania muzyki - a dzięki wbudowanej technologii HEOS oraz wyjściu HDMI dla drugiej strefy do zasilania ekranu w innym pokoju, może on stać się sercem kompletnego systemu rozrywki w całym domu.

 

Główne cechy modelu SR6013 

 • 9.2 kanałowy amplituner AV / przetwarzanie 11kanałowe
 • 185 W na kanał
 • Osiem wejść HDMI i trzy wyjścia z pełną rozdzielczością wideo 4K Ultra HD (60Hz), skalowanie do 4K (50 / 60Hz)
 • Możliwość rozbudowy do konfiguracji 11.2 kanałowej dzięki przedwzmacniaczom dla każdego kanału
 • Realistyczny dźwięk 3D dzięki dekodowaniu Dolby Atmos oraz DTS: X / Virtual: X
 • Audyssey MultEQ XT32, Dynamic Volume oraz Dynamic EQ; kompatybilność z aplikacją Audyssey
 • Streaming muzyki w rozdzielczości do DSD 5.6 MHz, oraz Deezer, radio internetowe, Spotify Connect i TIDAL
 • Wejście audio USB na przednim panelu
 • Wbudowana technologia HEOS multiroom
 • Sterowanie głosowe Alexa (gdy będzie już dostępne) głównymi funkcjami za pomocą HEOS Home Entertainment Skill, poprzez aktualizację oprogramowania systemowego
 • Aplikacja sterująca Marantz Remote
 • Bezprzewodowy streaming muzyki przez Bluetooth oraz Apple AirPlay2
 • Opatentowana technologia Marantz Current Feedback oraz moduły HDAM, indywidualne konwertery DAC dla każdego kanału
 • Sekcja Phono MM do obsługi gramofonów
 • Dwuzakresowe Wi-Fi 2.4/5GHz dla lepszej wydajności w miejscach o dużym natężeniu sieci bezprzewodowych
 • Prosta konfiguracja i użytkowanie, inteligentny tryb ECO oszczędzający energię

Marantz SR6013 będzie dostępny w sprzedaży w sierpniu 2018 w kolorze czarnym oraz srebrno-złotym.

Cena sugerowana 5.995 zł

Horyzontalny układ terminali ułatwi podłączanie głośników
(kliknij żeby powiększyć)[lupa:3]

Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...) 4K/UHD 3D: Dolby Atmos/DTS:X/Ambeo Hi-res (stacjonarne) Wi-fi/LAN Bluetooth Kompatybilny z multiroom Amplitunery AirPlay

Gdzie kupić?

MARANTZ MARANTZ www.marantz.eu

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > MARANTZ rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz