22 listopada 2018 21:34
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Wystawa Audio Video Show ul. Bolkowska 2D 01-466 Warszawa

AUDIO VIDEO SHOW 22 za nami

W dniach 16-18.11.2018 odbyło się największe święto muzyczno-sprzętowe w Polsce i drugie co do wielkości w Europie – Audio Video Show.
Istniało realne ryzyko, iż z powodu pojawienia się w tym samym czasie imprezy konkurencyjnej w postaci Warsaw Motor Show mogą się pojawić problemy z frekwencją. Nic z tych rzeczy, pobity został również kolejny rekord zwiedzających.

 

Otwarcie imprezy poprzedziła spora konferencja prasowa, a że mało kto spoza mediów miał okazję się na niej znaleźć więc zacznijmy cykl publikacji powystawowych właśnie od niej.


[img:3]foto: Darek Kawka

[img:1:L]Adam Mokrzycki (organizator): Pierwsza edycja wystawy odbyła się w 1997 roku, pod nazwą Audio Show, na terenie hotelu Sobieski (było 30 wystawców – red.). Na ten wspaniały obiekt (stadion – red.) przenieśliśmy się w 2015, zmieniając nazwę imprezy na Audio Video Show. W tym roku mamy zarezerwowane 174 sale i 42 stoiska. Mamy 180 wystawców, którzy pokażą ponad 660 różnych marek. Mamy Strefę Słuchawkową, taki event w evencie, gdzie prawie 30 producentów pokazuje tylko słuchawki (i to co wokół słuchawek – red.). Mamy też Strefę Vinylową – wielki kiermasz, gdzie jest prawie 20 sklepów i można kupić płyty nowe i używane od 5 do 200 zł.


[img:5]

Poprzednia edycja była absolutnie rekordowa, odwiedziło ją 14.000 osób. Zwiększyła się (w tym roku – red.) również liczba sal ze 168 do 174. Myślę, że te 174 to absolutne maksimum, nie chcemy by ta wystawa była jeszcze większa. Wystawa odbywa się jednocześnie w 3 miejscach: na stadionie 70 sal, w Sobieskim jest 98, (Golden Tulip 8 sal – red.) i dalszy rozrost wystawy nie wnosiłby wartości dodanej.
Tego wszystkiego nie da się już obejść. Ktoś gdzieś policzył, że gdyby chcieć zobaczyć wszystko to można spędzić tylko po 5 min w jednej sali. To jest naprawdę gigant i trzeba zacząć wybierać. W tym roku we wrześniu sprzedaliśmy ostatni pokój i powiedzieliśmy koniec. Wolimy pracować nad jakością, nie nad ilością.


W tym roku z przyczyn technicznych hotel Golden Tulip wystartował dopiero od soboty. Na szczęście to niewielki obiekt na tle całości i bezproblemowo można go było „oblecieć” w weekend. W tym roku podwojono liczbę autobusów kursujących pomiędzy obiektami, co skróciło czas oczekiwania na transport do akceptowalnych 15 minut.
Do dyspozycji zwiedzających oddano również aplikację na smartfony, gdzie można było zaplanować udział w dodatkowych wydarzeniach towarzyszących lub odszukać konkretne miejsca na mapach obiektów.
Młodzież do lat 16 została zwolniona  z konieczności zakupu biletów. Adam Mokrzycki wspominał jak sam się wkręcił w audio w wieku ok. 12 lat i w ten sposób chce ułatwić zadzierzgniecie znajomości z tematem kolejnym pokoleniom – to miły gest.


[img:6]foto: Darek Kawka

Kolejnym z zaproszonych na konferencję otwierającą gości był Paul Miller – prezes stowarzyszenia EISA. Część z Państwa może kojarzyć jego nazwisko z takimi tytułami jak Hi-Fi News, Hi-Fi Choice i Home & Cinema Choice z UK , oraz Stereophile i Sound & Vision z USA. Gdybym miał krótko podsumować to wystąpienie, to sprowadzało się ono do przekazania publicznie informacji o zmianach jakie nastąpiły wewnątrz organizacji. O tym, że EISA wraz z dołączeniem kolejnych tytułów prasowych z: Australii, Indii, Japonii, Hong Kongu, USA i Kanady wyszła poza ramy europejskie i obecnie jest największym niezależnym stowarzyszeniem eksperckim.


[img:4]foto: Darek Kawka

Osobiście rozumiem, że EISA jak każda organizacja stara się rozwijać, ale jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę na to o czym głośno się nie mówi. EISA to obecnie twór globalny o gigantycznej zdolności oddziaływania marketingowego. Ponieważ jest organizacją opartą o zasady demokratyczne więc nad każdą nominacją odbywa się głosowanie. Warunek jest jeden - dana redakcja musi mieć urządzenie przetestowane u siebie.
Co to oznacza w praktyce? Ano to, że tylko globalne marki będą w stanie zdobywać wystarczająco dużo głosów by wygrywać, bo tylko ich produkty będą wystarczająco rozpowszechnione w skali planety. To niestety, i mówię to z prawdziwym żalem, dość szybko zamknie drogę do nagród słabszym ekonomicznie firmom niezależnie od tego jak genialnym produktem by dysponowały, gdyż znane lokalnie np. w Europie nie zdobędą większości głosów, bo Amerykanin lub Hindus na nie nie zagłosuje. To z kolei pociągnie za sobą konieczność kolejnej zmiany wykładni skrótu EISA, tym razem z eksperckiego na ekonomiczne. Na publikację nagród europejskiej EISA czekał z zapartym oddechem cały świat, czy będzie podobnie teraz gdy wśród zwycięzców kolejnych edycji będą same koncerny?


[img:9]Andrzej Puczyński podczas ceremonii wręczania Złotej Płyty Annie Marii Jopek za album "Ulotne",
moment był tak wzruszający, że wręczenie się odbyło do góry nogami
foto: Darek Kawka

[img:11]Piotr Metz tuż przed rozpoczęciem wywiadu rzeki z artystką
foto: Darek Kawka

Kolejnymi gośćmi byli: Anna Maria Jopek, która przepięknie opowiadała o kulisach pracy wraz z Branfordem Marsalisem nad swoją najnowszą płytą „Ulotne”, Piotr Gmerek (HDTV) zapowiadający cykl prelekcji poświęconych telewizorom i projektorom 4K / 8K HDR, oraz Andrzej Puczyński ze ZPAV (Związek Producentów Audio-Video) z arcy ciekawą prelekcją na temat kondycji branży muzycznej w naszym kraju i na tle świata. Ponieważ temat to duży i z uwagi na ciekawe dane liczbowe doczeka osobnej publikacji na łamach InfoAudio.pl


[img:8]Andrzej Puczyński i Anna Maria Jopek - to historia długiej i bardzo owocnej artystycznie znajomości
foto: Darek Kawka

 

[img:7:L]Podczas konferencji padła prośba w imieniu szefa PR stadionu, żeby w publikacjach nie używać określeń: „Stadion Narodowy”, „PGE Stadion Narodowy”, gdyż takiego obiektu nie ma, a jest tylko „PGE Narodowy”. No więc, ja sobie pozwolę całkowicie nie zgodzić z takim dictum i już śpieszę z wyjaśnieniem swojego stanowiska.
1. Co to znaczy, że niema czegoś takiego jak Stadion? To niby gdzie się ta konferencja odbywała? W ciastkarni? Na basenie? W Bibliotece? Nie, ona odbywała się na stadionie, bo tak się powszechnie określa wielofunkcyjne boisko piłkarskie otoczone trybunami. A tak się akurat składa, że wzmiankowany obiekt został ochrzczony mianem Stadionu Narodowego (logo dla przypomnienia).
2. Obiekt ten, o ile pamiętam od początku nazywał się Stadionem Narodowym (od 2012 do 2015 r.) i nawet w oficjalnych publikacjach i na mapach widnieje taka nazwa, więc proszę mi tu nie zabraniać używania nazwy historycznej.
3. Ja się za to pytam, co to za dziwaczna zbitka ten PGE Narodowy? Że niby PGE to firma narodowa? Jakie w ogóle prawo ma PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. do doklejania sobie do swojej nazwy przymiotnika "narodowy"? Co to w ogóle za pomysł żeby przedsiębiorstwo, nawet duże podszywało się pod coś tak ważnego jak naród? Czy 100 lat temu ktoś walczył o wolność PGE? Gdyby dział marketingu wymyślił nazwę PGE Arena, Stadion PGE, albo coś podobnego to nie byłoby sprawy. Co innego niestety gdy podmiot gospodarczy próbuje dla celów promocyjnych zawłaszczyć słowo tak w naszym kraju cenne jak NARÓD. Ja się z tym tak po ludzku, po prostu nie zgadzam. Uprzedzając więc wydarzenia, i żeby z powodów prawnych ktoś nie zawracał mi gitary w przyszłości, oto moje stanowisko w temacie – od dziś o obiekcie na którym odbywa się AVS będę pisał per "Stadion", bo to miejsce stadionem jest i basta, a właściciel praw do tych trzech literek niech sobie wymyśli mniej kontrowersyjny sposób na promocję niż podszywanie się pod NARÓD, albo przyjmie nazwę PGE Stadion Narodowy, co będzie oznaczało w skrócie Stadion Narodowy sponsorowany przez PGE. I to będzie OK.

 

[img:10]Adam Mokrzycki podczas zapowiedzi niekończącej się listy wydarzeń, gdzie każde z nich mogłoby być osobną imprezą
foto: Darek Kawka

Kwintesencję targów najlepiej zdefiniował (mimo, że zupełnie mimowolnie) prowadzący konferencję Piotr Metz z radiowej Trójki: „biegam po stoiskach, by zaliczyć jak najwięcej”. Ja jeszcze do ubiegłego roku też biegałem i byłem wszędzie, ale w tym, gdy pojawiły się newsy prasowe o pobiciu kolejnego rekordu liczby wystawców przyszła mi taka oto refleksja do głowy, by potraktować imprezę selektywnie i świadomie odpuścić sobie część z tych… najbardziej spektakularnych systemów, bo to ani człowieka na to nie stać, ani trudno to jakoś inaczej skonsumować, a tylko żal, że ani takiego metrażu salonu nie ma (mam na myśli te największe instalacje) ani budżetu na takie ekscesy, a poza tym wszyscy o nich i tak napiszą. Nie byłoby to nic więc ponad zwykłe zaspokojenie ciekawości.
Z drugiej strony mając ograniczone zasoby czasu – trzy dni to niezbyt wiele, zwłaszcza gdy trzeba z obowiązku dziennikarskiego wziąć udział w kilku konferencjach – by był sens rozpisywać się na dużą skalę (będą wyjątki od tej reguły, bo wyjątki zawsze jakieś być muszą) o produktach, z którego realnie skorzystają jednostki w skali kraju i zamiast tego zainwestować czas i uwagę na przybliżenie rozwiązań, na które mogą sobie pozwolić dziesiątki, setki lub wręcz tysiące miłośników muzyki.

Ekipa InfoAudio.pl nakręciła z ćwierć setki wywiadów, które to będą systematycznie publikowane w osobnym wątku i na naszym kanale YouTube i Facebook, zgodnie z tym jak będą schodzić z montażu. Do tego dojdzie kilka tekstów niezależnych, jednym słowem szykuje się nam maraton ok. 30 publikacji.


A to nasza ekipa filmowa przy pracy - owoce działań trzech kamerzystów będzie można obejrzeć w kolejnych odcinkach relacji[img:12]

[img:13]

[img:14]

[img:15]
foto: Waldemar Nowak

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz