18 lutego 2019 12:10
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

DENON: DP-400 i DP-450USB na biało

[img:1:R]Kiedy pierwszy raz zobaczyłem gramofon DP-400 w wersji przedprodukcyjnej (czarny fortepian), z tą minimalistyczną pokrywą pomyślałem, że jest piękny, ale kto będzie ścierał z niego kurz?

Wtedy jeszcze wahały się losy czy pokrywa będzie tradycyjna, szczelna ale wyglądająca jak pudło z plexi, czy właśnie taka - delikatna, symboliczna, nowoczesna, chroniąca ramię, ale niekoniecznie przed zanieczyszczeniami z powietrza.
Wygrała druga opcja, i fajnie bo gramofon wygląda przez to bardziej atrakcyjnie i pasuje do współczesnych wnętrz. Wprowadzenie koloru białego do oferty rozwiązało problem pyłków.

Jeszcze jedna rzecz pozytywnie nastawiła mnie do tego modelu - jest taki normalny, bez półtonowego talerza, bez silnika godnego napędzania pomp w reaktorze atomowym - po prostu zgrabny gramofon do słuchania płyt. Pogoń za rekordami powoduje, że czasem producenci zapominają o ludziach, którzy używają sprzętu do grania, a niekoniecznie do podbudowywania swojego ego. Oba modele takie właśnie są. 


[img:2]DP-400

[img:4:R]Info dystrybutora: Denon dodaje do swojej linii Design Series nową, białą wersją kolorystyczną najnowszych gramofonów DP-400 oraz DP-450USB.

Modele DP-400 oraz DP-450USB zostały zbudowane z myślą o łatwej konfiguracji i użytkowaniu oraz doskonałym dopasowaniu zarówno do eleganckich komponentów z linii Design Series oraz renomowanej serii CEOL jak i do klasycznych komponentów Hi-Fi o szerokości 43 cm. Oba gramofony wyposażone zostały w wewnętrzne przedwzmacniacze, dzięki czemu zapewniają kompatybilność z szeroką gamą systemów audio, a model DP-450USB dodatkowo oferuje w swojej specyfikacji konwersję analogowo-cyfrową, co ułatwia nagrywanie treści płyt bezpośrednio na urządzenia pamięci masowej USB.

Oba modele są dostępne w komplecie z wysokiej jakości wkładką MM, wstępnie zainstalowaną w uniwersalnej głowicy połączonej z ramieniem. Oznacza to, że gramofony mogą być skonfigurowane i gotowe do pracy w ciągu zaledwie kilku minut. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy ma możliwość wyłączenia, co oznacza, że nowe modele mogą współpracować z zewnętrznymi wzmacniaczami oraz systemami bez wbudowanych wejść Phono – każde wejście liniowe lub wejście AUX będzie obsługiwane.


[lupa:2](kliknij żeby powiększyć)

Denon DP-400 został zbudowany na masywnej, dobrze tłumiącej wibracje podstawie, która ma tylko 41 cm szerokości, co pozwala zaoszczędzić miejsce oraz dopasować gramofon do komponentów linii Denon Design Series. Talerz jest napędzany paskiem, a odtwarzanie płyt jest możliwe przy prędkości obrotowej 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm. Zintegrowany czujnik kontroluje prędkość w celu uniknięcia fluktuacji i zapewnia dokładność odtwarzania, a po jego zakończeniu ramię automatycznie podnosi się na końcu strony płyty.

Zaprojektowane od podstaw, precyzyjne ramię w kształcie litery "S" zostało tak skonstruowane, aby zredukować zniekształcenia. Wkładkę gramofonową MM w razie potrzeby, można łatwo wymienić na ulepszony model MC. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy można wyłączyć, umożliwiając wykorzystanie gramofonu wraz ze wzmacniaczami z własnym przedwzmacniaczem gramofonowym lub dedykowanymi wzmacniaczami Phono.


[img:3]A teraz słuchamy...

Model DP-400 został wyposażony w specjalnie zaprojektowaną osłonę przeciwpyłową, którą można również wykorzystać jako stojak na okładkę albumu: po prostu zamontuj osłonę przeciwpyłową pionowo na dołączonej podstawie i już możesz cieszyć się widokiem swoich ulubionych okładek albumów podczas odtwarzania muzyki.


[lupa:1](kliknij żeby powiększyć)

Dzięki gramofonowi Denon DP-450USB, kopiowanie kolekcji płyt do pamięci komputera staje się prostsze niż kiedykolwiek: model ten bazuje na specyfikacji DP-400 z dodatkowo wbudowanym konwerterem cyfrowo-analogowym, który umożliwia przesyłanie muzyki bezpośrednio do urządzenia USB podłączonego do portu USB typu A na przednim panelu. Nie ma potrzeby podłączania gramofonu do komputera: wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej oraz wybrać format - skompresowane pliki MP3 lub nieskompresowane nagrania WAV w jakości CD i odtworzyć nagranie. Kopiowanie muzyki z płyt winylowych nigdy nie było prostsze.

Nagrane pliki można następnie odtwarzać z urządzenia pamięci masowej USB na komputerze, w samochodowym systemie audio, wykorzystując gamę produktów Denon z interfejsem USB lub bezprzewodowe głośniki HEOS.
Aby móc edytować nagrania na komputerze, Denon udostępnia oprogramowanie MusiCut dla Windows 10, pozwalające na obrabianie, organizowanie oraz tagowanie plików MP3 za pomocą metadanych w celu zbudowania biblioteki. Oprogramowanie MusiCut można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Denon.


[img:7]

Kluczowe cechy

• Konstrukcja typu "plug & play" z fabrycznie zainstalowaną wkładką gramofonową typu MM
• Ciężki talerz oraz podstawa tłumiąca rezonanse
• Nowo zaprojektowane ramię w kształcie litery “S” z funkcją automatycznego podnoszenia oraz odsuwania na bok
• Prędkości obrotowe talerza 33 1/3 rpm, 45 rpm and 78 rpm z czujnikiem kontroli prędkości
• Zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy z wyłącznikiem umożliwia podłączenie do dowolnego wzmacniacza lub systemu audio
• Ekskluzywna osłona przeciwpyłowa może być wykorzystana do prezentacji okładek albumów
• Jedynie 41 cm szerokości, aby doskonale dopasować się do komponentów Denon Design Series oraz by zaoszczędzić miejsce
• DP-450USB oferuje konwerter analogowo-cyfrowy oraz port USB do bezpośredniego nagrywania plików MP3 / WAV na urządzenia pamięci masowej USB

Ceny sugerowane: DP-400 - 2.195 zł / DP-450USB - 2.595 zł

Wersje białe są już dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Denon.

 

[img:6:L]CZYTAJ> Recenzja CEOL N10

 


[img:5:R]
O CEOL’u pisałem kilka razy i to w samych superlatywach, bowiem posiada on wyjątkowo korzystny stosunek ceny do możliwości i jakości.
CEOL w pełni ogarnia świat cyfrowego audio, a po wzbogaceniu go o jeden z powyższych gramofonów zyskamy dostęp do świata kompletnego - bo nie wszystko można znaleźć w serwisach streamingowych. Gramofon z prędkością 78 obrotów na minutę odtworzy nawet stare płyty szelakowe prababci... ach, jaką radość można będzie sprawić staruszce (i sobie też).

więcej: www.denon.pl
Źródła Gramofony Kompatybilny z multiroom Lifestyle

Gdzie kupić?

DENON DENON www.denon.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DENON rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz