2 września 2015 09:00

Czego słuchamy na wakacjach ? - zobacz polską listę przebojów TIDAL

Czego słuchamy na wakacjach czyli ranking najpopularniejszych w Polsce płyt, utworów i artystów w TIDALU.

TIDAL, platforma muzyczno-rozrywkowa, przygotowała ranking najchętniej słuchanych w Polsce płyt, utworów i artystów podczas tegorocznych wakacji. W pierwszej 10 najczęściej odtwarzanych w lipcu i sierpniu albumów lekką przewagę mają zagraniczni artyści – w czołowym zestawieniu znalazło się 6 płyt twórców z poza Polski. Pozostała czwórka to: Taco Hemingway, Gang Albanii, Kasia Popowska oraz Lilly Hates Roses. Z kolei w zestawieniu najpopularniejszych artystów i najczęściej słuchanych utworów z polskich twórców najlepiej wypadła Sarsa.

Liderem zestawienia najczęściej odtwarzanych albumów jest brytyjski zespół Florence + The Machine z płytą How Big, How Blue, How Beautiful (Deluxe). Years & Years – brytyjsko-australijski zespół tworzący muzykę elektroniczną z krążkiem Communion (Deluxe) uplasował się na drugim miejscu. Na podium znalazł się również przedstawiciel polskiej sceny muzycznej – warszawski raper Taco Hemingway ze swoją drugą płytą Umowa o dzieło.  

Ponadto do pierwszej dziesiątki zakwalifikowali się również tacy popularni zagraniczni artyści, jak grupa Maroon 5 ze swoją płytą V (Explicit Deluxe Version), Jason Derülo i jego Everything Is 4, Major Lazer z albumem Peace Is The Mission oraz Ed Sheeran ze swoją płytą x (Deluxe Edition). Co ciekawe, wysokie miejsca w rankingu zajęli polscy artyści spoza pierwszych stron gazet – Gang Albanii (5. miejsce z debiutanckim albumem Królowie Życia) oraz duet Lilly Hates Roses (8. miejsce z drugim w swojej karierze krążkiem Mokotów). Dziesiątkę najpopularniejszych wakacyjnych albumów zamyka Kasia Popowska z wakacyjną edycją swojej debiutanckiej płyty Tlen – Kolor i Maj, która została wzbogacona o 4 premierowe utwory, angielskie wersje hitów Przyjdzie taki dzień oraz Lecę tam, a także remix utworu Lecę tam.

W drugiej dziesiątce najczęściej słuchanych płyt tegorocznych wakacji znaleźli się między innymi tacy polscy wykonawcy, jak zespół Voo Voo z płytą Placówka '44 (12. miejsce), Lao Che z albumem Dzieciom (13. pozycja), O.S.T.R. i jego Podróż Zwana Życiem (15. Miejsce), Kamil Bednarek z płytą Oddycham… (17. pozycja) oraz zespół Enej, który z albumem Paranoja uplasował się na 18. pozycji.W zestawieniu nie mogło zabraknąć takich popularnych zagranicznych wykonawców, jak Adam Lambert, który zajął 14. miejsce ze swoją trzecią płytą The Original High (Deluxe Version) oraz zespół Muse, którego album Drones zajął 19. miejsce.

Z kolei w dwudziestce najczęściej słuchanych utworów liderem jest bijąca rekordy popularności piosenka Naucz mnie z debiutanckiej płyty polskiej wokalistki Sarsy. Oprócz Sarsy Polskę w zestawieniu reprezentuje zespół Lilly Hates Roses z utworem Mokotów, który znalazł się na 19. miejscu. Drugą pod względem popularności jest piosenka Major Lazer Lean On (z udziałem MØ i DJ Snake’a), a na trzecim miejscu znalazł się utwór Ain't Nobody (Loves Me Better) Felixa Jaehna z udziałem Jasmine Thompson.

Najpopularniejszymi wykonawcami tego lata są Years & Years (1. miejsce), Florence + the Machine (2. miejsce) oraz legenda rocka, zespół AC/DC, który dopiero niedawno udostępnił swoją muzykę w serwisach streamingowych (3. miejsce). Polscy artyści Sarsa i Taco Hemingway zajęli odpowiednio 4. i 5. miejsce.

Wśród najczęściej słuchanych na TIDALU albumów w lipcu i sierpniu znalazły się:

1. Florence + the Machine - How Big, How Blue, How Beautiful (Deluxe)
2. Years & Years - Communion (Deluxe)
3. Taco Hemingway - Umowa o Dzieło
4. Major Lazer - Peace Is The Mission
5. Gang Albanii - Królowie Życia
6. Jason Derülo - Everything Is 4
7. Ed Sheeran - x (Deluxe Edition)
8. Lilly Hates Roses - Mokotów
9. Maroon 5 - V (Explicit Deluxe Version)
10. Kasia Popowska - Tlen - Kolor I Maj
11. Hey - HEY w Filharmonii Unplugged. Live in Szczecin
12. Voo Voo - Placówka '44
13. Lao Che - Dzieciom
14. Adam Lambert - The Original High (Deluxe Version)
15. O.S.T.R. - Podróż Zwana Życiem
16. The Chemical Brothers - Born In The Echoes (Deluxe Edition)
17. Bednarek - Oddycham…
18. Enej - Paparanoja
19. Muse - Drones
20. Tame Impala – Currents

 

Najpopularniejsze utwory:

1. Sarsa - Naucz Mnie
2. Major Lazer - Lean On (feat. MØ & DJ Snake)
3. Felix Jaehn Feat. Jasmine Thompson - Ain't Nobody (Loves Me Better)
4. Years & Years - King
5. Kygo feat. Conrad Sewell - Firestone
6. Jason Derülo - Want To Want Me
7. Walk The Moon - Shut Up and Dance
8. Adam Lambert - Ghost Town
9. Lost Frequencies - Are You With Me
10. Omi - Cheerleader (Felix Jaehn Remix Radio Edit)
11. Madcon - Don't Worry (feat. Ray Dalton)
12. Avicii - Waiting For Love
13. Florence + the Machine - Ship To Wreck
14. Wiz Khalifa - See You Again (feat. Charlie Puth)
15. Anna Naklab feat. Alle Farben & YOUNOTUS - Supergirl
16. Hurts - Some Kind of Heaven
17. Calvin Harris & Disciples - How Deep Is Your Love
18. Rihanna - Bitch Better Have My Money
19. Lilly Hates Roses - Mokotów
20. Maroon 5 - Sugar

Najpopularniejsi wykonawcy

1. Years & Years
2. Florence + the Machine
3. AC/DC
4. Sarsa
5. Taco Hemingway
6. Maroon 5
7. Pink Floyd
8. Amy Winehouse
9. Ed Sheeran
10. Major Lazer

[img:1] 

TIDAL to muzyczny serwis streamingowy, który oferuje ponad 30 milionów utworów wysokiej jakości (FLAC), 75 tysięcy materiałów wideo w jakości HD oraz pokaźny dostęp do treści związanych z muzyką, przygotowanych przez profesjonalną redakcję muzyczną. Ponadto, TIDAL daje swoim użytkownikom dostęp do biletów na koncerty, gadżetów związanych z artystami i doświadczeń, których fani nie znajdą nigdzie indziej.

Każdy zainteresowany może testować platformę przez miesiąc. Usługa jest pozbawiona reklam i dostępna pod adresem www.tidal.com, w formie aplikacji do pobrania z iTunes App Store, Google Play lub aplikacji desktopowej na komputery PC i Mac.

TIDAL to innowacyjna platforma muzyczno-rozrywkowa do odtwarzania oraz odkrywania muzyki artystów z całego świata, pozwalająca na dostęp do unikalnej zawartości, a także na łączenie się i dzielnie się muzyką z artystami. TIDAL jest dostępny w 45 krajach z katalogiem ponad 30 milionów piosenek oraz ponad 75 000 materiałów wideo, a także ekskluzywnych treści w wysokiej jakości. Serwis oferuje muzykę w jakości HiFi, jak na płytach CD, filmy w jakości HD, wyselekcjonowane treści, a także unikalne doświadczenia dla użytkowników.

 

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz