10 kwietnia 2019 20:12
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

MARANTZ: MELODY X - szykuje się przebój sprzedaży

[img:3:R]Czyżby Marantz pozazdrościł Denonowi sukcesu? A może po prostu postanowił udoskonalić sprawdzony pomysł, by dopasować go do własnych standardów?
Tak czy inaczej, za 5 dni trafia do sprzedaży Marantz Melody X.

Dotychczasowe wyniki sprzedaży kolejnych odsłon modelu Denon CEOL pokazują, że jest przestrzeń dla właśnie takich kompaktowych, a jednocześnie zaskakująco mocno wyposażonych rozwiązań, które w niewielkiej obudowie ogarniają wszystko co współczesnemu melomanowi, korzystającemu ze źródeł cyfrowych potrzeba.


[img:2]Jak widać, będą dostępne dwa firmowe kolory

[img:1:L]Info dystrybutora: Marantz Melody X (M-CR612), to prawdziwy system Hi-Fi o eleganckim wyglądzie, wyposażony w odtwarzacz CD, radio FM/DAB+, nowoczesne opcje streamingu muzyki, sterowanie głosowe oraz funkcjonalność multiroom za pośrednictwem wbudowanej technologii HEOS.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Melody X z dobrymi kolumnami będzie bardzo pozytywnie zaskakiwał, tak jak bym się tego spodziewał po kolejnej odsłonie CEOL’a. Jednym słowem sprzęt dla wymagającego użytkownika, ale za pieniądze na które można sobie pozwolić.

 

[img:6:L]CZYTAJ> Recenzja Denon CEOL N10

 

 

… wykonany z najwyższej jakości materiałów i komponentów, które podnoszą jakość dźwięku. Amplituner wyposażony został w cztery kanały cyfrowego wzmocnienia o wysokiej wydajności i niskich zniekształceniach, dzięki czemu można łatwo skonfigurować Melody X do obsługi dwóch par głośników z niezależną regulacją głośności dla każdej pary. Alternatywnie można skonfigurować go do sterowania pojedynczą parą głośników w audiofilskim trybie bi-amping, lub w unikalnym trybie PBTL z podwojoną mocą wyjściową. Ponadto, Melody X jest w pełni kompatybilny z prawie wszystkimi, nawet bardzo wymagającymi kolumnami, w tym z modelami o impedancji 4 Ohm. System został w pełni zoptymalizowany, a krótkie ścieżki sygnałowe mają wpływ na zmniejszenie zniekształceń i poprawę dźwięku.


[lupa:1](kliknij żeby powiększyć)

[img:5:R]A nie mówiłem – taki mały, a jaki zadziorny. Kto by się spodziewał po urządzeniu tej wielkości bi-ampingu lub wsparcia dla kolumn 4 Ohm?

Wbudowana technologia HEOS pozwala cieszyć się cyfrową muzyką sterowaną za pomocą intuicyjnej aplikacji  strumieniować muzykę z serwisów muzycznych takich, jak Spotify, TuneIn Internet Radio, Sound Cloud, TIDAL, Napster, Deezer lub lokalnych bibliotek muzycznych. Dzięki dodatkowym komponentom HEOS, takim jak gama głośników HEOS lub inne odbiorniki obsługujące HEOS, można łatwo odtwarzać muzykę w jednym lub wielu pokojach. Można także strumieniować dźwięk z dowolnego iPhone'a, iPad'a, Mac'a lub Apple TV, perfekcyjnie zsynchronizowany z głośnikami ze źródeł AirPlay 2.

Widać również, że w końcu producenci sprzętu wzięli za przeproszeniem „za mordę” konkurencyjnych asystentów głosowych i zagonili całą trójkę do roboty w jednym urządzeniu. Od teraz jest możliwe sterowanie amplitunerem poprzez polecenia głosowe wykorzystując: Amazon Alexa, Google Assistant lub Apple Siri. Znika potrzeba klikania czegokolwiek, wystarczy poprosić o konkretny utwór, o zwiększenie głośności, o skok do następnego utworu, o przełączenie wejścia i wiele więcej. Możliwe będzie przełączanie się pomiędzy asystentami lub wybór jednego ulubionego.

Skoro padło określenie amplituner to należy się słowo wyjaśnienia – do Melody X można podłączyć TV lub dekoder telewizji kablowej / satelitarnej oraz odtwarzacz Blu-ray lub DVD do jednego z dwóch cyfrowych wejść audio, czyli… powstaje funkcjonalny, stereofoniczny amplituner, który automatycznie uruchamia się po wykryciu sygnału audio z telewizora. Do sterowania można również wykorzystywać pilot od telewizora (regulacja głośności / wyciszanie / wyboru źródła).

Na przednim panelu urządzenia znajduje się jasny, czytelny, trójwierszowy wyświetlacz OLED (Organic Light Emitting Diode) z sekcją numeryczną i tekstową – wyświetlacz pozostaje wyraźny nawet, gdy patrzymy na niego pod znacznym kątem, co ułatwia obsługę i sterowanie.

Melody X to idealny dodatek do każdego wnętrza dzięki kompaktowej obudowie i wyrafinowanej, ponadczasowej stylistyce. Pionowe akcenty deluxe na przednim panelu  nowoczesny znak firmowy Marantz – dodatkowo podkreślają wysoką jakość tego amplitunera CD.

Melody X będzie dostępny w sprzedaży od 15 kwietnia w eleganckim czarnym lub klasycznym srebrno złotym wykończeniu.


Cena sugerowana: 2.995 zł

 

Kluczowe cechy:

  • Moc: tryb PBTL 2x 60 W (6 Ohm) lub 4x 30 W dla głośników A / B z indywidualną kontrolą głośności
  • Odtwarzanie: CD, WMA / MP3 (CD-R / RW), wbudowane tunery FM oraz DAB+
  • Strumieniowanie: TuneIn (radio internetowe), Spotify, Amazon Prime Music, TIDAL i wielu innych bezpośrednio ze smartfona wykorzystując AirPlay 2 lub Bluetooth
  • Obsługa asystentów głosowych: Amazon Alexa, Google Assistant oraz Apple Siri (głosowe zarządzanie Melody X) *
  • Obsługa plików wysokiej rozdzielczości z sieci i nośników USB: WAV / FLAC / ALAC 24bit/192kHz / DSD 2.8/5.6 MHz oraz odtwarzanie bez przerw (gapless): WAV / FLAC / ALAC / DSD
  • Wbudowany moduł Bluetooth i Wi-Fi z obsługą dwuzakresową 2,4/5 GHz
  • Wejścia optyczne: dwa cyfrowe wejścia optyczne do podłączenia telewizora lub innego urządzenia cyfrowego (automatyczne wykrywanie sygnału z telewizora  włącza Melody X)
  • Pilot: kompatybilność z pilotem do telewizora

* Sterowanie głosowe jest dostępne w wybranych krajach i językach – takie zastrzeżenie znalazło się na końcu materiałów prasowych i wynika z niego tyle, że bez sprawdzenia na miejscu w warunkach krajowych trudno zgadnąć czy cała trójka asystentów zadziała i w jakim języku. Raczej będzie to nadal język angielski, ale cuda się czasami zdarzają… i może…
 OK. Google! Zagraj mi „Mury” Jacka Karczmarskiego (dziś 10.04, mija 15 rocznica śmierci artysty, gdyby ktoś zapomniał).

[img:4:L]Na marginesie – w Warszawie co i rusz zmieniane są nazwy ulic, zamieniając bohaterów jednej epoki na bohaterów z innej – takie polityczne warcaby. Co do jednej z takich zmian mam wyjątkowo pozytywny stosunek, otóż Agencja Muzyczna i Studio Nagrań Polskiego Radia mieści się obecnie przy ulicy Jacka Karczmarskiego 59 (dawniej Zygmunta Modzelewskiego).

Odtwarzacze CD Stacjonarne Odtwarzacze plików Streamery Tunery Tunery DAB Amplitunery Hi-res (stacjonarne) Bluetooth Wi-fi/LAN Kompatybilny z multiroom AirPlay Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

MARANTZ MARANTZ www.marantz.eu

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > MARANTZ rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz